Що робити, якщо у вас агресивна дитина – поради психолога

Що робити, якщо у вас агресивна дитина - поради психолога - INFBusiness

Агресивна поведінка і впертість не тільки вид негативного і ворожого розладу соціальних взаємозв'язків, але і відстоювання свого права на захист від втручання або образи з боку інших. Вперта і агресивна дитина зазвичай схильна вступати в суперечки з дорослими, часто зневажаючи їх гідністю, лаючи їх, схильними з легкістю давати волю гніву чи агресії. Що робити, якщо у вас агресивна дитина, розповість наш психолог, інформує UkrMedia.

Що робити, якщо дитина агресивна?

Дуже важливо, щоб психотерапевт приділяв більше уваги роботі з батьками, так як їх поведінка робить прямий вплив на дітей. Всі учасники терапевтичного процесу повинні розуміти мету лікування і свою власну думку направляти на досягнення кращих результатів.

Фахівці одностайні в тому, що асоціальні розлади, у тому числі і якщо дитина агресивна, частіше виникає у сім'ях, де поведінка батьків не знає кордонів. Опозиційна поведінка поширена також серед гіперактивних дітей. У цих випадках успішне лікування гіперактивності, як правило, знімає і інші поведінкові проблеми.

Щодо дітей, чия опозиційна поведінка не пов'язана з гіперактивністю, основою лікування є терапевтична робота з дитиною та її сім'єю. Батьки повинні навчитися вести себе правильно і розуміти, що слід відмовитися від негативних висновків щодо дітей, які протестують проти грубого поводження батьків.

Більшість агресивних дітей, по всій ймовірності, переконані, що їх поведінка прийнятна і ефективна. Маленькі діти постійно відчувають своє оточення дією, так як не можуть чітко висловити свої наміри в словах. Якщо це їм дозволено, вони висловлюють своє роздратування, розкидаючи іграшки або кидаючи їх у товаришів по грі, які відповідають їм тим же. Діти м'які і нерішучі по натурі, глибоко сприймають повчання дорослих і при повторенні такої ситуації припиняють підтримувати агресивну поведінку інших дітей.

Особливо шкідлива непослідовна реакція на агресію дитини, яка іноді карається, а іноді ігнорується. Діти не можуть зрозуміти сенс настільки суперечливої поведінки дорослих. Розчарування, яке виникає в таких випадках, може в подальшому призвести до агресивної поведінки.

Як вести себе в момент нападу агресії дитини

Щоб впоратися з агресією дитини, необхідно налагоджувати і зберігати контакт з нею. Зоровий контакт – важливі ліки, завдяки яким ви даєте своїй дитині любов. При зоровому контакті ви прихильно дивитеся на дитину, а дитина дивиться на вас.

Візуальний контакт з нею легкий і звичайний, як наприклад, коли ви дивитеся на немовля, яке у відповідь вам посміхається. Правда, він може бути дуже складним.

Коли ваша дитина злиться на вас і шумно висловлює власну лють, а у вас проблеми і ви відчуваєте що ще крапля – і ваше терпіння лопне, то й думати не хочете про те, щоб з любов'ю дивитися її в очі. Але зробити це потрібно за себе і дитину. Так як це надзвичайно важко, під час обурених спалахів дитини вам потрібно буде розмовляти з собою. Тобто заспокоювати себе.

Це, безсумнівно, допоможе не втратити самоконтроль, навіть в стані злоби. Коли ви в розгніваному стані, важко переконати себе в цьому. Однак, це єдиний метод навчити її керувати власною люттю. Ця розмова з собою вам, безсумнівно, допоможе налагодити дружній візуальний контакт з нею у цей важкий, принциповий момент.

Незважаючи на дії агресивної дитини, контакт дійсно працює. Якщо ваша дитина безжально дивиться на вас, то ви, можливо, захочете відвести погляд. Але уникаючи контакту поглядом, ви лише збільшите її лють.

Звичайно, ні в якому разі не виливайте свою злість на неї. Дітки сприймають це сильніше ніж душевну або фізичну біль.

Фізичний контакт

Коли агресивна дитина не хоче входити в візуальний контакт, то є ще фізичний. Вивчення показують, що деякі дітки мають досить багато таких контактів, які здатні поповнювати їх емоційність. Коли всім відмінно і славно, то він сприймається дітками та батьками як заслуга. У тяжкі дні фізичний контакт стає порятунком.

Коли дитина розгнівана, вона так поглинена своїми думками, що втрачає орієнтацію і не розуміє, що відбувається навколо. У такі періоди ласкаві, легкі, швидкі дотики допомагають. Правда, якщо агресивна дитина ще розгнівана на вас, то краще обійтися без фізичного контакту, поки вона не спочине.

Будь-якій дитині необхідно приділяти час. Причому приділяти дуже багато часу, щоб вона знала, що вона найважливіша людина для вас у всьому світі. Щоб впоратися з гнівом дитини, потрібно для початку знати, який він сам. А потім вже застосовувати характерні способи.

Агресивна дитина: що робити? Поради психолога

«Моїй доньці чотири з половиною роки. В останні кілька тижнів я стала помічати її агресивну поведінку (у дитячому саду вкусила і ущипнула дівчинку, та й сама часто приходить в синцях). Вдома ми поговорили про це, а через пару днів все повторилося знову.

Коли починаєш їй пояснювати, що це недобре, закриває вуха руками, і каже: "Досить, я все зрозуміла», – але потім все починається знову. Дитина агресивна, вперта, часто робить вигляд, що не чує, коли я її покликом прошу щось зробити.

Ще в ранньому дитинстві виявляла незалежність і самостійність, зараз же одягає тільки те, що обере сама. Гіперактивна, ні хвилини на місці і ні хвилини тиші, хоча це і не погано. Але дуже турбує її агресія і впертість, як з цим впоратися, саме впоратися, а не боротися. Ми спробували, але нічого не допомагає, стає ще гірше… Лала Григоріадіс».

Що робити, якщо у вас агресивна дитина, відповідає психолог:

Уміння постояти за себе, взагалі-то, корисно дітлахам, в тому числі і дівчаткам; однак ви описуєте дещо іншу поведінку – в першу чергу досить неадекватну. Наприклад, ви говорите, що дівчинка приходить з садочка в синцях – і не робить з цього ніяких висновків, продовжуючи чинити так само.

Значить, є якийсь стимул, який провокує і навіть змушує її так себе вести. Не забувайте, що діти є своєрідним барометром погоди у домі, тобто є дзеркалом, що відображає взаємини в сім'ї, в першу чергу між дорослими.

У вашому випадку дівчинка неконтактна навіть по відношенню до батьків – коли їй намагаються щось сказати, затискає вуха і т. д. Агресивна дитина при цьому не може спокійно посидіти, тому що… Зверніть увагу на свою поведінку… Поцікавтеся, може бути щось провокує вашу доньку на таку поведінку в дитячому саду…

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *