Хлопчик грається ляльками: чому такий інтерес? Поведінка батьків в даній ситуації

Хлопчик грається ляльками: чому такий інтерес? Поведінка батьків в даній ситуації - INFBusiness

Для турботливих батьків особливе значення мають інтереси дитини. Мами і тата пропонують малюкові на вибір безліч іграшок. Але буває так, що вибір дитини викликає здивування або навіть занепокоєння. Наприклад, коли хлопчик грає в ляльки. Є і ситуації, коли хлопчик замість машинок і солдатиків, воліє іграшкові будиночки і сукні, інформує UkrMedia.

Гендерні відмінності

На думку психологів, до трьох років діти не мають прихильності до іграшок за статевим принципом. Безумовно, малюк чудово усвідомлює, хто він-хлопчик чи дівчинка. При цьому іграшку він вибере собі за принципом інтересу. Тому абсолютна більшість малюків любить все, що катається (машинки, каталки на ручках, коляски). І якщо хлопчик до трьох років цікавиться лялькою – то це взагалі не може мати ніяких приводів для здивування. Це виключно цікавість і вивчення людського тіла. Пупс імітує людину, а значить на ній можна розглядати руки, перевіряти, як гнуться ноги, дивуватися тому, як закриваються очі.

Після трьох років хлопчаки часто не припиняють цікавитися ляльками, але це теж цілком нормально, тому що за допомогою таких ігор дитина отримує масу нових знань.Чому хлопчик вибирає ляльок

Крім елементарної цікавості, є ще кілька причин, які можуть викликати інтерес до лялькових ігор:

Відсутність маминої уваги. Якщо малюкові бракує жіночої уваги, то неусвідомлено він буде шукати її в сюжетах ігор, використовуючи ляльок як прототип мами або бабусі.

Протест проти «чоловічого виховання». Якщо в сім'ї прийняті жорсткі методи виховання, хлопчика соромлять за сльози, постійно нагадують, що він чоловік і повинен бути сильним, пригнічують справжні інтереси дитини, замінивши їх на традиційні «чоловічі» інструменти. Зовсім не зло, а інтуїтивно дитина буде вибирати дівчачі іграшки, щоб збалансувати загострення «мужності».

У родині використовують фізичне покарання, батько грубий з матір'ю або демонструються інші форми агресії. Дитина шукає заспокоєння, задовольняє свою потребу в затишку і комфорті в ляльці, як у живій людині.

Хлопчик грається ляльками: чому такий інтерес? Поведінка батьків в даній ситуації - INFBusiness

Відсутність чоловічого виховання. Якщо у хлопчика немає прикладу чоловічої поведінки, а навколо мама-одиначка і бабуся, то апріорі іграшками стають жіночі предмети – кухонні приналежності, мамині м'які іграшки, бабусині клубки і спиці. Якщо авторитет тієї ж бабусі досить сильний, то вона може цілеспрямовано привчати дитину до жіночої праці в цілях виховання посидючості та працьовитості.

У всіх хлопчиків у віці до семи років настає період захоплення жінками – вони обожнюють маму, щиро заздрять жіночій красі, звертають увагу на зовнішність. Ймовірно, саме цей період зараз у вашого хлопчика. Подивіться на його ігри з лялькою – він може розчісувати їх, переодягати, а також цілувати і обіймати. Це також цілком природно.

Якщо у хлопчика в колі спілкування більше дівчаток або є сестри, то ігри з ляльками для нього також природні і логічні, як і ігри з хлоп'ячими іграшками.

Хлопчик грається ляльками: чому такий інтерес? Поведінка батьків в даній ситуації - INFBusiness

Чого може навчити хлопчика лялька

Дитина ототожнює себе з улюбленою іграшкою. В іграх вона називає її своїм або дуже схожим ім'ям, наділяє своїми рисами характеру. Маля неусвідомлено буде програвати ситуації, які його турбують – сварки батьків, візити в лікарню, боязнь темряви. За допомогою ляльки дитина намагається знайти вихід емоціям, а також подолати свої страхи.

Ігри з ляльками шикарно розвивають уяву. Будь-яка рольова гра – іграшка може бути водієм автобуса, пацієнтом на прийомі у лікаря, пожежним або вихователем у дитячому садку – це все позитивно впливає на розвиток мислення і мови. Хлопчик може складати казки з лялькою в головній ролі, а це прямий розвиток творчого польоту думки.

Граючи в дочки-матері, хлопчики найчастіше бувають в ролі тата. Вони чудово навчаються заколисувати ляльку, годувати, одягати, катати на візку. Це відмінний тренажер, особливо якщо в будинку очікується поповнення. Крім того, дитина несвідомо повторює дії тата або побачене на дитячому майданчику або в гостях.

Коли хлопчик грається з лялькою з позиції батька, він усвідомлює свою поведінку, розуміє чому він був покараний і приймає батьківську сторону.

Якою повинна бути лялька для хлопчика

Психологи сходяться на думці, що лялька хлопчику необхідна. Купити її можна і зовсім маленькій дитині, у цьому випадку перевагу слід віддати іграшкам з тканини з ясними рисами обличчя. Нехай вона посміхається, малюк буде відчувати доброзичливий настрій іграшки.

Хлопчакам після півтора-двох років можна купити ляльку як з текстилю, так і з гуми, пластику або навіть дерева. Також вітаються яскраві риси обличчя, максимально схожі на людські обриси. Нехай на обличчі іграшки не буде яскравих емоцій – смутку, сміху чи здивування. Чим нейтральніший вираз обличчя, тим більше ігор, малюк може з нею вигадати.

Іграшка повинна бути без гендерних ознак (груди, статеві органи), поки це зайві деталі в грі.

Хлопчик грається ляльками: чому такий інтерес? Поведінка батьків в даній ситуації - INFBusiness

Помилки батьків

Чого категорично не можна робити батькам, коли вони помічають, що хлопчик грає в ляльки:

Соромити дитину. Порівняння хлопчика з дівчинкою тільки через проявлений інтерес до іграшки досить сильний удар по самолюбству дитини. Сором провокує розвиток комплексів, які можуть вплинути на спілкування з дівчатами в подальшому.

Відбирати ляльку. Якщо батько відчуває роздратування через іграшки дитини, відбирає або викидає її, то дитина відчуває свою провину. Не розібравшись у причинах, вона починає побоюватися вибирати і інші іграшки, намагаючись догодити батькові. З цього можуть сформуватися нерішучість і боязкість, невміння прийняти рішення.

Як можна бачити, ігри з ляльками у хлопчиків зовсім не є приводом для переживань або паніки.

Це один з інструментів, який допомагає хлопчикові програти життєві ситуації, приміряти на себе роль тата або професію. Крім цього, іграшка допомагає виплеснути емоції і розвиває уяву дитини. Купіть своєму синові одну або дві ляльки, або нехай він вибере її сам.

Не висміюйте і не соромте хлопчика через ігри з ляльками. Краще прислухатися і придивитися, як грає ваш син. Чи немає в цих іграх агресії, не програє дитина конфлікти між персонажами? І будьте спокійні, як правило, інтерес хлопчиків до ігор з ляльками втрачається до семи років на користь більш активних ігор, що вимагають більшої концентрації уваги.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *