Подолати стрес допоможуть фізичні навантаження

Подолати стрес допоможуть фізичні навантаження - INFBusiness

Фізичні вправи стимулюють вироблення ендорфінів, стабілізують рівень гормонів в організмі, дозволяють вихлюпувати негативну емоційну енергію і нормалізують сон. Так що фітнес при стресі – перші ліки. Щоб досягти успіху, важливо дотримуватися кількох простих правил, інформує Ukr.Media.

В стресі загострюються всі хронічні захворювання, і падає імунітет. Так що перш ніж приступати до занять, проконсультуйтеся з лікарем. Особливо це стосується тих, хто страждає зайвою вагою. А поки давайте розберемося з причинами, за якими вправи є ефективним засобом у боротьбі зі стресом.

Звільнення від негативу

Коли життєві неприємності накопичуються, ви можете відчувати стрес або гнів. Більш енерговитратні форми вправ: бокс, інші бойові мистецтва або силові тренування, можуть забезпечити ефективне звільнення від негативних емоцій, перетворюючи потенційно нездорові емоції у мотивацію для поліпшення здоров'я і благополуччя.

Вправи і гормони стресу

Вправи можуть знизити рівень "гормонів стресу", наприклад, кортизолу, збільшивши кількість ендорфінів, хімічних речовин в організмі, які покращують ваше самопочуття і піднімають настрій.

Відволікання від проблем

Фізична активність сама по собі може відволікти вас від ваших проблем, – і або перенаправити увагу на справжній момент, або привести вас у стан "нірвани". Фізичні навантаження, що передбачають зміну обстановки, наприклад, бокс на рингу, фітнес у парку, підйом в гори або пробіжка на свіжому повітрі, – все це додатково сприяє зниженню рівня стресу.

Подолати стрес допоможуть фізичні навантаження - INFBusiness

Зовнішній вигляд

Комусь цей пункт може здатися поверхневим, але суттєва перевага вправ полягає в тому, що вони допомагають вам схуднути, тонізувати тіло і підтримувати здоровий вигляд. Коли вам подобається ваше відображення в дзеркалі, ви стаєте більш щасливими. Це допомагає зняти стрес у тих, хто стурбований своєю зовнішністю і переживає про те, що він виглядає не так добре, як хотілося б.

Соціальна підтримка

Оскільки фізична активність часто об'єднує людей, ви можете отримати подвійну користь від вправ у боротьбі зі стресом. Неважливо, чи займаєтеся фітнесом в класі з іншими, тренуєтесь в спортзалі з приятелем, граєте в місцевій спортивній команді або влаштовуєте пробіжки з другою половиною, коли інші тренуються з вами, ви відчуваєте себе більш умотивованими. Ви викладаєтеся сильніше, а значить отримуєте більше користі, не відчуваючи себе, як на роботі.

Поліпшення здоров'я

Тоді як стрес може викликати хворобу, вона так само часто призводить до стресу, супроводжуваному фізичним болем, відчуттям ізоляції та іншими негативними наслідками.

Таким чином, поліпшення загального стану вашого здоров'я і збільшення тривалості життя з допомогою фізичних навантажень може врятувати вас від стресу в короткостроковій перспективі (зміцнюючи імунітет до застуди, грипу та інших незначних захворювань) і в довгостроковій перспективі (допомагаючи вам довше залишатися здоровим і насолоджуватися життям).

Стійкість до стресу

Дослідження показують, що фізична активність може бути пов'язана з більш низькою реакцією на стрес. Простіше кажучи, ті, хто тренується частіше, менше страждають від стресу, з яким стикаються. Таким чином, на додаток до всіх інших переваг, фізичні вправи можуть забезпечити певний імунітет до стресових ситуацій. Хіба не вагомий привід зробити своє життя більш активним?

Який вид фізичної активності найбільш ефективний

Про переваги ми вже поговорили. Наступний крок – вибір найбільш відповідного виду спорту. Найбільш ефективними в боротьбі зі стресом вважаються:

Подолати стрес допоможуть фізичні навантаження - INFBusiness

  • Йога. Вона корисна як для фізичного здоров'я, так і для гнучкості. Крім того, така практика допомагає увійти в медитативний стан.
  • Карате. Розвиває самодисципліну, допомагає стати частиною спільноти, позбутися від напруги і навіть відчути себе в більшій безпеці, адже ви зможете краще захищатися в разі нападу.
  • Плавання. Поєднує в собі заспокійливі властивості води і переваги фізичних вправ, плавання – це відмінний спосіб прийти у форму, розслабитися і відчути себе щасливим.
  • Ходьба. Цей вид фізичної активності доступний кожному, і його легко включити у ваш розклад: ви можете прогулятися під час обідньої перерви, маленьких дітей посадити в коляску і вийти на прогулянку з ними, влаштувати невелику прогулянку перед душем ввечері і т. д. Приємна прогулянка, яка супроводжується розмовою з другом, навіть не схожа на фізичне навантаження, але вона дійсно ефективна для вирішення проблем у вашій голові чи занурення в медитативний стан.

Щоб досягти помітного ефекту, важлива стабільність. Виробіть корисну звичку приділяти спорту хоча б 30 хвилин на день, і ви помітите, що рівень стресу у вашому житті значно знизився.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *