Корисні властивості желатину, які швидко поліпшать ваше здоров’я

Корисні властивості желатину, які швидко поліпшать ваше здоров'я - INFBusiness

Фахівці вважають желатин корисним для здоров'я. Желатин являє собою напівтверду безбарвну речовину, яку одержують з колагену сполучної тканини тварин шляхом кип'ятіння у воді.

Желатин на 98% складається з складних білків, а решта 2% – це мінеральні солі, які в сукупності з водою, що використовується для приготування, приносять велику користь організму, інформує UkrMedia.

Завдяки своїй текстурі і здібності густіти, желатин став одним з найбільш використовуваних інгредієнтів для приготування різних десертів та інших страв.

Однак крім використання желатину в кулінарних цілях, не слід забувати, що цей інгредієнт має ще й лікувальні властивості і допомагає запобігти і навіть вилікувати різні захворювання.

Желатин використовували ще в часи глибокої давнини, але сьогодні багато хто з нас не знає, як це правильно зробити, щоб скористатися всіма його корисними для здоров'я властивостями.

Це детокс-продукт

В желатині міститься амінокислота – гліцин. Вона допомагає виводити з організму накопичені токсини, які зберігаються в печінці.

Ця речовина підтримує активність органів видільної системи і має важливе значення для оптимального функціонування печінки.

Будучи засвоєним, желатин допомагає інгібувати негативний вплив вільних радикалів і пошкодження клітин, яке викликане надмірним скупченням токсичних речовин у крові.

Покращує травлення

Желатин являє собою гідрофільну їжу, тобто ту, що "притягає" рідини, навіть в приготовленому вигляді.

Ця якість робить його відмінним союзником для травної системи, так як дозволяє зберегти шлункові соки, щоб допомогти, таким чином, перетравлювати їжу.

При всмоктуванні желатин покращує перистальтику кишечника і полегшує виведення шлаків і відходів з організму (які утримуються у товстій кишці).

Крім того, завдяки вмісту гліцину, желатин допомагає відновити слизову оболонку шлунка, оптимізуючи поглинання поживних речовин і запобігаючи розвитку захворювань органів травлення.

Покращує стан суглобів і кісток

Значна концентрація незамінних амінокислот у желатині є гарним доповненням для підтримки здоров'я кісток, а також хрящів в суглобах.

Протизапальні властивості допомагають боротися з хворобами у цих системах і дозволяють знизити ризик розвитку таких захворювань, як артрит і остеоартрит.

Це відмінне джерело білка

Як ми вже відзначали вище, желатин на 90% складається з білків з високою біологічною цінністю. Це дозволяє забезпечити організм енергією, набрати м'язову масу і поліпшити фізичну працездатність.

З цієї причини желатин часто рекомендують спортсменам і вагітним жінкам, оскільки амінокислоти легко всмоктуються і використовуються клітинами організму.

Зміцнює нігті і волосся

Кератин, який також входить до складу цього натурального інгредієнта, може бути використаний в якості альтернативного лікування для зміцнення слабких волосся і нігтів.

Ці властивості є ефективними у разі безпосереднього споживання, так і для зовнішнього застосування.

Покращує зовнішній вигляд шкіри

Колаген – один з найбільш часто використовуваних речовин для виробництва різних кремів і інших косметичних засобів для догляду за шкірою.

А оскільки желатин зроблений на основі вареного колагену, він також забезпечує шкірі необхідні амінокислоти для підтримки молодості і здорового кольору обличчя.

Споживання желатину, так само як і зовнішнє його застосування дозволяють звести до мінімуму негативні наслідки впливу сонця і токсинів, тим самим запобігаючи появі передчасних зморшок.

Зменшує відчуття тривоги і знімає стрес

Ми вже казали, що в желатині міститься гліцин, а ця речовина виявляє седативний (заспокійливий) ефект. Він уповільнює надлишкове виробництво норадреналіну, гормону, пов'язаного з тривожними станами і нападами паніки.

При засвоєнні організмом желатин врівноважує діяльність нервової системи і уповільнює вироблення гормонів стресу.

Відновлює і зміцнює стінки кишечника

З'єднання желатину є корисними і для зниження проникності кишечника, а також для відновлення кишкової стінки, яка часто дратується через харчові непереносимості та деякі захворювання.

Ця властивість допомагає поліпшити процес поглинання поживних речовин з їжі. А це ключовий момент для підтримки організму в ідеальному стані.

Допомагає краще спати

Люди, які страждають від безсоння і інших порушень сну, можуть впоратися з цими проблемами, включивши в свій раціон харчування невелику кількість желатину.

Амінокислоти і мінерали, що входять до його складу, збільшують вироблення мелатоніну, гормону, котрий відповідає за гарний і міцний сон.

Бореться із зайвою вагою

Завдяки низькому вмісту калорій і великій кількості білків, цей інгредієнт стане відмінним доповненням для тих, хто намагається схуднути.

Справа в тому, що білки заспокоюють почуття голоду і оберігають нас від надмірного споживання калорій, одночасно збільшуючи витрату енергії під час фізичних навантажень.

Прискорює загоєння ран

Протизапальні та регенеруючі властивості цього продукту корисні для прискорення загоєння як внутрішніх, так і зовнішніх ран.

Желатин рекомендується для прискорення регенерації поверхневих пошкоджень шкірних покривів, а також для лікування таких захворювань, як виразки.

На закінчення хочемо зазначити, що незважаючи на удаване виключно кулінарне використання желатину, у цього інгредієнта значно більше корисних властивостей для нашого здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *