Експерти пояснили, чому не варто купувати уцінені овочі та фрукти

Експерти пояснили, чому не варто купувати уцінені овочі та фрукти - INFBusiness

Нерідко на прилавках магазинів і ринків можна помітити знижені в ціні овочі та фрукти — як правило, вони вже підгнили та стали справжньою отрутою для організму. Про те, до яких наслідків для здоров'я може призвести їх вживання, розповіли експерти, інформує Ukr.Media.

Підгнилі фрукти й овочі таять у собі велику небезпеку. Якщо не пощастить, то наслідки можуть бути досить серйозними. Цвіль і гниль — справжня отрута, яка насичує токсинами весь плід, що здається тільки трохи зіпсованим, попередили фахівці.

Щойно починається процес гниття, у здорові тканини плода надходять мікотоксини — вторинні продукти обміну речовин цвілевих грибів. Навіть найменша кількість цих речовин мають небажаний ефект і здатні з часом накопичуватися в організмі.

Мікотоксини чинять різну негативну дію на організм, зокрема:

  • знижують імунітет;
  • пошкоджують нирки, печінку, нервову і кровоносну системи, шлунково-кишковий тракт;
  • викликають хвороби крові, септичні ангіни, дерматити, судоми, гострий біль;
  • порушують гормональну рівновагу та репродуктивну функцію.

При цьому мікотоксини дуже стійкі: їх не змиєш водою, не знищиш ні варінням, ні смаженням, ні заморожуванням. Їх не можна видалити частковою обрізкою. Якщо овоч наполовину підгнив, це означає, що і "здорова" частина вже заражена мікотоксинами, зазначили експерти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *