Чому виникає гіркота у роті?

Чому виникає гіркота у роті? - INFBusiness

Не завжди відчуття гіркоти в роті пов'язане із проблемами зі здоров'ям, така проблема може виникнути через кілька причин, інформує Ukr.Media.

Лікарі пояснюють, що гіркий смак може з'явитися після вживання певної їжі чи прийому деяких таблеток. Наприклад, антибіотик тетрациклін, препарати, що містять літій, деякі серцево-судинні ліки можуть спровокувати почуття гіркоти. Лікарі рекомендують розібратися у причинах проблеми, якщо симптоми не проходять протягом кількох днів та тривають тижнями.

Також гіркота у роті може з'явитися після чищення зубів і бути достатньо сильною, щоб вплинути на смак їжі. У цьому випадку можна говорити про хронічні захворювання. Часті причини — хвороби травного тракту або жовчного міхура.

Цей неприємний симптом також може виникнути через попадання жовчі в стравохід. Вона допомагає у процесі перетравлення їжі, розчиняючи жири. Але через зміну раціону та спосіб життя жовч може почати вироблятися сильніше, ніж зазвичай. У багатьох випадках виною цьому жирна їжа та фастфуд.

Крім цього, є захворювання, що перешкоджають нормальному відтоку жовчі. Серед них: холецестит, каміння у жовчному міхурі, дискінезія жовчовивідних шляхів. Панкреатит та гастрит також можуть бути причиною почуття гіркоти у роті.

Проблеми з боку стоматології, такі як стоматит або інші запальні процеси, теж можуть викликати почуття гіркоти. Крім цього, прийом їжі теж може бути болючим через виразки в роті.

При виникненні такого симптому краще звернутися до фахівця — терапевта або гастроентеролога, а також здати всі необхідні аналізи, щоб встановити точну причину гіркого смаку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *