Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

Грудень — час передсвяткової метушні, першого снігу та… шкідливих для довкілля декорацій і подарунків. У матеріалі фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2021 і популяризатор Цілей сталого розвитку Богдан Завидовський розповість, як екологічно прикрасити клас до свят та загорнути подарунки під ялинку.

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

Чому важливо святкувати екологічно?

Безвідповідальне споживання ресурсів рано чи пізно призведе до того, що певні важливі невідновлювані ресурси закінчаться. Ми, дорослі та вчителі, власним прикладом маємо показувати дітям: бути відповідальними та піклуватися про планету — це норма. Якщо дитина помітить, що дорослі навколо поводяться відповідально щодо довкілля, то почне робити так само.

Як обрати ялинку?

Часто пишуть, що краще купувати штучне новорічне дерево, бо воно служитиме роками. Як на мене, це не зовсім правда. Щоб штучна ялинка «відпрацювала» свій вуглецевий слід, знадобиться від 10 до 20 років. Чи готові люди стільки років поспіль використовувати те саме пластикове дерево? Дуже сумніваюсь.

На мою думку, краще купувати живу ялинку, яку легально продають на ринку. Вона повинна мати спеціальні бирку або клеймо від лісового господарства. Перевага такого дерева в тому, що його саджають спеціально до свят, а в процесі зростання воно встигає виробити великий об’єм кисню.

Утім, живу ялинку важливо правильно утилізувати після використання. Наприклад, переробити на тирсу. Це можна зробити самостійно або у спеціальних пунктах переробки, які можуть працювати у вашому місті. Якщо просто викинути дерево на звалище, воно розкладатиметься та виділятиме шкідливий для навколишнього середовища парниковий газ — метан.

Ще краща ідея — купити живу ялинку в горщику. Після свят таке дерево разом з дітьми можна буде посадити у шкільному дворі. На жаль, завжди буде ризик, що воно не приживеться. Проте це все одно краще, ніж пластмаса, яку навряд чи не будуть змінювати 20 років.

Водночас можна обрати й більш творчий підхід. Приміром, у моїй школі створили та прикрасили «різдвяне дерево» зі старих книжок.

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

Як прикрасити клас?

Насамперед раджу використовувати вживані прикраси, а якщо й купувати нові — то металеві, тканинні або скляні. Безумовно, за ними доведеться доглядати. Можливо, коли вони втратять свій зовнішній вигляд із часом, навіть трохи підфарбовувати. Утім, це все одно краще, ніж щоразу вкладати гроші в неекологічні полімерні або пластмасові фігурки.

По-друге, із гілок дерев, листя та шишок можна створити ялинковий вінок. Його додатково можна задекорувати екологічними матеріалами. Наприклад, тканинними стрічками або різдвяними пряниками.

Щодо освітлення, то класичні гірлянди можна замінити на енергоефективні LED-підсвітки. Вони споживатимуть значно менше електрики, ніж лампи розжарювання, та зекономлять вам кошти в майбутньому.

Моя загальна рекомендація проста: відмовлятися від матеріалів, які не можна переробити, та здавати на переробку ті, які можна.

Що дарувати?

Подарунки мають бути корисними та слугувати людині відносно довго. Якщо ми не до кінця знаємо інтереси людини, то розумно буде купити сертифікат, щоб якась річ не припадала пилом. Адже за статистикою, близько 75 % американців не задоволені своїми подарунками, тому взагалі їх не використовують. У найкращому разі — віддають їх на благодійність або продають. Можливо, у нас схожа ситуація. Це безвідповідальне споживання.

Як варіант, можна подарувати рослину в горщику, мило з натуральних речовин, свічку з воску рослин, термочашку або їжу. Усе це майже точно не буде зайвим.

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

Як пакувати подарунки?

Існує універсальний спосіб перевірити, чи матеріал для пакування екологічний. Для цього його частину потрібно легенько зіжмакати в руці. Якщо в матеріалі є шкідливі для довкілля полімерні молекули, то незабаром зіжмакана частина більш-менш відновить свою форму. Якщо ні — то залишиться зіжмаканим. Загалом найкраще пакувати подарунки у крафт-папір із жовтувато-коричневим відтінком. Він повністю екологічний і його можна без проблем переробити.

Для обв’язування подарунків найліпше обирати стрічки з тканинних волокон або нитки з льону.

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

5 креативних відповідей на запитання, чи існує Святий Миколай

Новорічний декор та подарунки: як екологічно прикрасити клас - INFBusiness

6 оригінальних ідей для новорічних свят із дітьми

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *