Маля народилося раніше строку

Маля народилося раніше строку - INFBusiness

Нормальна вагітність у жінки триває 38-42 тижні. Діти, народжені в цей період, називаються доношеними, а пологи – своєчасними або строковими. Згідно із наказом Міністерства охорони здоров’я України, життєздатними визнають дітей, які народилися на 22-37 тижнях вагітності, а також ті, чия вага перевищує 500 г.

Чому дитина народжується недоношеною?

Причини передчасних пологів можуть бути пов’язані як зі здоров’ям матері, так і з розвитком плоду.

На недоношеність малюка впливають із боку матері:
•    вік до 18 років і більше 35 років;

•    неповноцінне, недостатнє харчування;

•    токсикози вагітності, інфекції;

•    шкідливі умови роботи;

•    куріння, алкоголь, наркотики;

•    деякі хронічні захворювання;

•    екстракорпоральне запліднення.

Із боку плода:

•    аномалії розвитку плодового яйця;

•    неправильне положення в матці;

•    передлежання плаценти.

Ознаки недоношеності

Вихід малюка на світ з утроби матері раніше відведеного природою часу безперечно позначається на його зовнішньому вигляді й стані внутрішніх органів. Причому, певному ступеню недоношеності (а всього їх чотири) відповідають свої ознаки.

От який малюк може мати вигляд. Мала вага, він дуже худий, із непропорційно великою головою, маленькими ручками та ніжками. Обличчя, плечі, спинка в нього бувають покриті короткими світлими волосинками.

Шкірочка – ніжна, дуже тонка, яскраво-червоного кольору. Пупкове кільце розташоване низько, животик розпластаний.

Кісточки голови м’які, тім’ячка великі.

Вушні раковини тоненькі й заминаються під час сну. У хлопчиків яєчка можуть не опуститися в мошонку. Долоньки та стопи – гладенькі.

Рухова активність такого малюка помітно знижена, тонус м’язів і рефлекси менш розвинені, ніж у доношених діточок.

А що з внутрішніми органами? Що менший строк вагітності, на якому крихітка народилася, то гірше розвинені всі внутрішні органи й то дитина слабша.

Проблеми з дихальною системою. Такий малюк дихає нерівномірно за частотою і глибиною. У нього навіть можуть бути затримки вдиху на кілька секунд. Дитині, яка народилася у шість місяців, можливо, знадобиться навіть штучне дихання.

Система терморегуляції недосконала. Підшкірно-жировий шар ще не сформувався, площа поверхні тіла стосовно маси тіла велика, через це тепло погано затримується в організмі й активно зникає.

Малюк легко мерзне і повільно зігрівається. Тому лікарі порекомендують зігрівати дитину додатково (наприклад, за допомогою грілки), а найменшеньких кладуть у спеціальний апарат із підігрівом – кювез. Там постійно підтримується температура від 31 до 37 градусів. Малюк може пробути в таких умовах від 2-3 тижнів до 4-х місяців залежно від строку вагітності, на якому він народився.

Недорозвинення системи травлення. Через це дитина часто зригуватиме. Через нерозвиненість м’язів повітря потрапляє в шлунок. Від цього він здувається, і їжа повільно надходить у кишечник. Кишкова стінка надто проникна, тому будь-які мікроби й токсини, наприклад, із маминого молока, легко можуть всмоктатися через неї у кров крихітки.

Млявість і слабість м’язів усього недорозвиненого шлунково-кишкового тракту не дає швидко вийти назовні газам, вони розтягують животик і викликають біль, підтискають нижні відділи легенів догори й заважають правильному диханню.

Недорозвинена печінка. У недоношених дітей часто буває жовтуха немовлят, що може триматися приблизно місяць.

Як доглядати за крихіткою?

Обов’язково зігрівай малюка. У кімнаті, де перебуває недоношена дитина, підтримуй температуру не менше 25 градусів. Якнайчастіше бери малюка на ручки, притискаючи до себе. Під час годування дитина зігрівається, тісно стикаючись із маминою шкірою. Практикуй «метод кенгуру», коли мама притискає до своїх голих грудей і живота дитину голеньким животиком і так проводить із нею значну частину часу. На малюка можна одягти шкарпеточки та шапочку.

Правильно вибирай дитячий одяг. Він повинен бути доволі теплим, легким, із натуральних тканин.

Годуй груддю. Молоко мами – найкорисніша їжа для будь-якого малюка, а для недоношеної й ослабленої крихітки – тим більше. Малюка з вагою 2 кг жінка цілком може годувати сама. Організм мами може підлаштуватися під потреби дитини – поступово склад материнського молока змінюється залежно від змін в організмі дитини.

Співвідношення поживних речовин у грудному молоці, його жирність відрізняються залежно від ступеня зрілості кишечнику дитини. Тому мамі необхідно докласти всіх зусиль, щоб налагодити й якнайдовше зберегти грудне годування. Якщо це не вдається, треба порадитися з досвідченим фахівцем і спробувати всі способи, які він вкаже: трави, вітаміни, гомеопатичні препарати, масаж або медикаменти.

Деяким крихіткам лікар прописує добавки, які допомагають їм набирати вагу та швидше рости. У разі необхідності призначають і догодовування молочною сумішшю.

Вибирай спеціальні молочні суміші, призначені для дітей із вагою менше 2500 г у тому випадку, якщо без них неможливо обійтися. У назві цих продуктів дитячого харчування зазвичай є слово «пре». У цих сумішах міститься більше жиру, білка, в них більше калорій, порівняно зі звичайним дитячим харчуванням. Харчуючись спеціальними сумішами, малюки краще та швидше набирають вагу. У жодному разі не можна давати недоношеному маляті коров’яче молоко! Його кишечник не пристосований до переробки цього продукту.

Роби дитині масаж. Активні розминання та погладжування добре допомагають відкоригувати рефлекси та підвищити знижений м’язовий тонус малюка. Важливо, щоб масаж виконував висококваліфікований фахівець, який уже не раз працював із недоношеними дітками.

Доглядай за шкірою крихітки. Вона надто уразлива та ніжна, тому необхідно користуватися дитячими гігієнічними засобами. При мокнучій шкірі треба користуватися присипками, при сухості й відлущуванні підійдуть спеціальні дитячі олійки, молочко. Намагайся не мити часто малюка з милом: воно висушує шкіру, та й дитина сильно не брудниться. Мило краще замінити дитячою піною для ванн.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *