Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Для українців щоденні пожертви та волонтерство вже стали нормою. На жаль, поштовхом для розвитку культури благодійності стала повномасштабна війна. За останні два роки Україна суттєво піднялась у світовому рейтингу благодійності — з 10 місця у 2021 році до 2 місця у 2022. У 2018 році Україна офіційно долучилася до всесвітнього благодійного руху #GivingTuesday з локальною назвою #ЩедрийВівторок. Традиційно в останній вівторок листопада мільйони людей у понад 150 країнах світу об’єднуються навколо добрих справ. Цього року #ЩедрийВівторок припадає на 28 листопада, тож це чудовий привід нагадати дітям про важливість добрих справ. У матеріалі засновниця й президентка благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко пропонує 7 ідей для благодійних заходів у школі, які можна проводити цілий рік.

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Текст: Наталія Оніпко

Благодійні акції у школі — основні принципи

Перше, що я раджу — формувати одразу широке уявлення про благодійність у школярів, пояснювати їм, що це не тільки про пожертву грошей. Благодійність — це добровільна допомога тим, хто цього потребує. Допомагати можна по-різному: організаційно, поширенням інформації, залученням коштів, пошуком потрібних людей. Важливо, щоб малеча бачила живі приклади від дорослих. Зараз, під час війни, дітям особливо важливо нагадувати, що попри все те зло, яке роблять «сусіди», у світі є добро і взаємодопомога.

З чого почати?

1

Визначте, кому ви хочете допомогти і чим? Це може бути допомога військовим, важкохворим дітям, літнім людям, мешканцям постраждалих громад. Війна загострює гуманітарну кризу, тож кількість людей, які потребують допомоги, зростає

2

Оберіть фонд, який допоможе вам зорієнтуватися у потребах підопічних. Так ви будете впевнені, що ваші добрі справи не марні. Чому це важливо? Інколи люди прагнуть допомогти й не помічають, що надають допомогу, якої інші не потребують. Наприклад, відправляють у дитячі притулки одяг або взуття не того розміру. Або створюють набори з їжею без врахування харчових обмежень. Усе, що не можуть використати підопічні, буде або утилізовано, або використано не за призначенням. Тому краще знайти співробітників благодійного фонду, які нададуть вам актуальну інформацію, чого саме потребують люди, яким ви хочете допомогти.

3

Познайомитися з людьми, яким ви допомагаєте. Не завжди є така можливість, але бажано завітати до тих, хто потребує вашої підтримки — у лікарні або у притулки. Наприклад, наш фонд «Запорука» має великий досвід в організації волонтерських подій. Нашим підопічним, важкохворим дітям, допомагають не тільки фінансово. Не менш цінним є візити волонтерів у дитяче відділення в Інституті раку або у родинний дім «Дача», в якому проживають важкохворі діти під час лікування. Такі зустрічі завжди теплі та бажані для мешканців дому.

4

Визначитись, яку саме благодійну ініціативу ви хочете і спроможні реалізувати. Концерт, ярмарку, фотовиставку. Про деякі ідеї розповідаю далі детальніше.

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Photo by dylan nolte on Unsplash

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Photo by Taylor Heery on Unsplash

Ідеї благодійних ініціатив у школі

Благодійний концерт або вистава

Такий захід вимагає значної підготовки. Тому слід запланувати його за кілька місяців, що знадобляться для репетицій та організації. Слід визначити посильну мету — наприклад, 5000 гривень на притулок для котів. Загальну ціль треба розділити на кількість квитків, котрі можна продати, запросивши усіх охочих відвідати захід. Чудово, якщо вдасться залучити до участі не лише дітей, а й батьків та вчителів. Хтось гратиме чи співатиме, а інші купуватимуть квитки на захід. Про зібрані кошти слід відзвітувати інформаційними каналами школи й передати вашим підопічним. Не забудьте зробити спільне фото на пам’ять, щоб надихнути послідовників своїм прикладом.

Листи, які так чекають

Це ще один різновид благодійності, який не потребує багато зусиль, але дарує радість та виховує співчуття — це листи. Їх можна написати стареньким у будинки для самотніх, літнім людям або воїнам на фронті. Ці люди точно зрадіють увазі, якої бракує. Лист може зігріти, підбадьорити і дати відчуття, що людина не самотня. До листів можна додати подарунки. Літні люди люблять солодощі. Захисникам і захисницям зараз не завадять додаткові теплі речі. А діти у лікарнях зрадіють іграшкам та настільним іграм. Важливо пояснити школярам, що подарунок має бути якісним і новим, таким, який вони б самі хотіли отримати.

Благодійна лотерея

Якщо ви плануєте великий шкільний захід, додайте у програму благодійну лотерею. Наприклад, зробіть розіграш солодощів. Лот може коштувати від 5 до 20 гривень, щоб це було посильно для дітей. Кожен витягує квиточок, який дозволяє взяти одну-дві-три цукерки. Або ж можна розіграти шкільні сувеніри чи квитки у кіно, планетарій, зоопарк. Діти отримають приємне дозвілля, а хтось — додаткову допомогу та підтримку від зібраних коштів.

Челендж прийнято

Нехай кожен клас розповість, що найсміливіше вони готові зробити, якщо за них проголосують. Голосування відбувається якоюсь невеликою сумою, наприклад, 5–10 грн. Діти готові поділитися кишеньковими, аби вчитель, приміром, прийшов у піжамі чи старшокласник одягнув маску спайдермена. Важливо, аби челенджі були веселі, не шкодили здоров’ю дітей та залучали і вчителів.

Копійкові баталії

Влаштуйте змагання серед класів, хто швидше наповнить копійками трилітрові банки. Пам’ятайте, що мільйонні пожертви збираються з невеликих сум. Кожна гривня — це внесок у велику справу.

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Photo by Mike Fox on Unsplash

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Photo by Sigmund on Unsplash

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Благодійний шкільний ярмарок

Мабуть, одне з найпопулярніших шкільних свят. Успішна організація — запорука того, що діти чекатимуть його, він стане доброю традицією для всіх. Участь сім’ї у підготовці та запрошення на захід мають неабиякий ефект. Школярі та їхні рідні мають завчасно знати дату проведення ярмарку, аби якісно підготуватися. Що можна продавати на ярмарку? Практично все, що завгодно, але якісне та оригінальне! Солодощі, малюнки та вироби зроблені власними руками листівки, в’язані або зшиті речі, аксесуари.

Онлайн благодійність

Оскільки деякі українські школи не мають можливості під час війни проводити живі зустрічі у рідних стінах, можна організувати благодійні ініціативи онлайн. Один із популярних форматів — створювати фандрейзингові кампанії до Дня народження або інших подій. Це може бути якась важлива дата для усіх учнів та учениць класу. На нашій онлайн платформі «Разом» часто збори ініціюють саме діти. Дуже зворушливо отримувати від них кошти на допомогу важкохворим дітям.

Урок доброти

Проведіть з дітьми незвичайне заняття. Запропонуйте кожному розповісти історії з життя про добро, любов, про хороші, добрі вчинки. Це завдання може бути як спонтанне, так і завчасно заплановане, щоб діти підготувались. Щоб налаштувати дітей на відкритість, розкажіть про власний досвід. Розкажіть про різні ситуації, в яких люди уважні одне до одного, як допомагають іншим, поважають, піклуються та дбайливо ставляться до рідних і друзів. Варіантів таких уроків безліч, їх можна проводити регулярно, такі розповіді мотивуватимуть на добрі вчинки. Також можна запросити на подібне заняття співробітників благодійних фондів вони, як ніхто, можуть розповісти про дива, які творять звичайні люди, а також розкажуть про те, кому потрібна допомога і як можна допомогти.

Волонтерський захід

Як я вже казала, благодійна допомога може бути різною. Замість збору можна організувати подію для тих, хто переживає скрутні часи й подарувати приємні враження. Зараз ми створюємо програму заходів для мешканців родинного дому «Дача». Тут проживають діти під час тривалого лікування в Інституті раку або в Охматдиті. Ми хочемо, щоб їхні спогади про дитинство не були затьмарені згадками про лікарняну палату та важкі процедури. Для цих дітей нам особливо важливо й цінно дарувати маленькі святкові події. Якщо ви бажаєте класом долучитися до волонтерства на Дачі, заповніть нашу анкету. Будемо раді бачити вас в гостях!

Щедрий вівторок: 7 ідей для шкільних благодійних акцій - INFBusiness

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *