Ігор Хворостяний – новий керівник директорату шкільної освіти

Нове призначення у Міністерства освіти та науки: Ігор Хворостяний став керівником директорату шкільної освіти. Про це стало відомо сьогодні з офіційних джерел. Досі протягом чотирьох років він очолював мовний компонент Фінського проєкту підтримки реформи НУШ «Навчаємось разом». До того ж він має досвід вчителювання, наукової роботи та відомий як сміливий новатор. У матеріалі ми зібрали 9 фактів про Ігоря Хворостяного.

1. Вчителював зі студентських років

Ігор Хворостяний почав викладати, що коли навчався на філолога у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Він згадував у пресі, що керівництво Українського гуманітарного ліцею КНУ, учнем якого він був до студентських років, запросило вести театральну студію та факультатив «Культура мовлення». А до завершення університету він уже мав досвід учителя української мови та літератури. Наразі пан Ігор 18 років у освіті.

2. Отримав різноманітний освітянський досвід

Працював учителем української мови та літератури як у державних, так і у приватних школах. Переконаний, що й ті, й ті можуть бути прогресивними. Деякий час викладав і у виші – у Національному транспортному університеті. Має досвід шкільного менеджменту: керував старшою ланкою «Новопечерської школи».

3. Встигає займатися наукою

Працюючи вчителем, захистив дисертацію та став кандидатом філологічних наук.

4. Знає секрет успіху

Учням часто повторює слова Вінстона Черчилля: «Немає неуспішних людей. Є люди, які не володіють словом».

5. Навчає дітей згадувати мовні правила… за частинами тіла

З «Освіторією» експерт ділився цими цікавинками – і це лише дещиця з тих напрацювань пана Ігоря, що дають змогу дітям легше опанувати матеріал. Щоб якомога більше дітей могли скористатися його лайфхаками, шість років тому на запрошення ГС «Освіторія» разом зі студією онлайн-освіти EdEra став співавтором та лектором двох безкоштовних онлайн-курсів: «Лайфхаки з української мови», «Лайфхаки з української літератури».

А ще Ігор Хворостяний є автором шкільного посібника «Українська мова: лайфхаки», університетського посібника «Історія української літератури 2-ї половини ХІХ століття», а також співавтором новаторських підручників для 4 та 5 класів із інтегрованого курсу української мови, української та зарубіжної літератури. І це зовсім не повний перелік його посібників, наукових та науково-популярних статей.

6. Цитує не лише класиків, а й співачку Біллі Айліш

В уроки для Всеукраїнської Школи Онлайн Ігор Хворостяний також додав лайфхаків та перчинки осучаснення. Його матеріал для 9 класу про складнопідрядні речення на основі розбору текстів пісень Біллі Айліш на Yotube МОН у рекордні терміни набрав понад 50 тисяч переглядів, а нині має 3,4 тис. лайків.

Класичну літературу пан Ігор пропонує учням розглядати крізь сучасні проблеми. Скажімо, завдяки «Чи ревуть воли, як ясла повні» П. Мирного розібратися з питанням, чи народжуються люди злочинцями чи на них впливає оточення.

7. Принциповий змінотворець

Як сам каже: «люто вірить у те, що добрі ініціативи розходяться, як кола на воді». Був членом робочої групи з підготовки Держстандарту базової середньої освіти. Є радником з мовних питань проєкту «Навчаємось разом» (фінсько-український проєкт підтримки реформи НУШ). Упевнений, що освіта здатна змінити світ – як той, у якому ми живемо, так і той, у якому нам жити.

8. Колекціонує слова, які породжує війна

Як філолог вважає, що, наприклад, «зукраїнити» – це чудове новоутворення, яке у розгорнутому понятті означає, що агресивна країна, яка напала на мирного сусіда, осоромилася на увесь світ.

9. Має звання «Тато року»

У 2019-му отримав звання «Тато року» від видання 4-MAMA. На запитання, що означає «бути татом» відповів, що це любов і страх. «Любов, якої буває настільки багато, що можна задихнутися від щастя, і страх, від якого задихаєшся, незалежно від того, багато його чи мало». Нині у родині пана Ігоря зростають три донечки. Але на питання про дітей зазвичай просить почекати, поки підрахує, скільки їх в нього, а потім каже… двісті. Ця цифра зростає з кількістю учнів, адже йдеться саме про них. 

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *