Якою буде перша підземна школа у Харкові?

Якою буде перша підземна школа у Харкові? - INFBusiness

Інформації про спорудження першої в Україні школи під землею в мережі обмаль недарма: виконавці цього неймовірного освітнього проєкту першочергово дбають про безпеку майбутніх учнів та вчителів. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, в разі успішного старту першої «Підземної школи», такі ж збудують в інших районах міста. Адже попит на навчання в постійному діючому укритті високий, а дітей у такий заклад-сховок батьки записують заздалегідь. «Освіторія.Медіа» дізнавалась, як обладнаний освітній простір «Підземної школи», скільки дітей там можуть навчатись, яка процедура зарахування та чи працюватиме з учнями психолог для адаптації у настільки незвичних умовах.

Спікери:

Якою буде перша підземна школа у Харкові? - INFBusiness

Тетяна Столяренко, депутатка Харківської обласної ради, директорка КУ «Харківська інвестиційна агенція»

Якою буде перша підземна школа у Харкові? - INFBusiness

Ольга Деменко, директорка департаменту освіти в місті Харкові

Якою буде перша підземна школа у Харкові? - INFBusiness

з питань безпеки фото школи не можуть бути опублікованими

За 2023 рік Харківська область стала другою у списку областей із найдовшою тривалістю повітряних тривог. На початку 2024 року сусідня держава-терорист обстрілює Харків чи не щодня ракетами С-300, «Іскандерами» та «шахедами». Страждає здебільшого щільно забудоване середмістя, а про офлайнове навчання для дітей можна тільки мріяти. Єдиним закладом освіти, який проводить уроки наживо в Харкові — метрошкола. На п’яти станціях метро облаштовано 19 аудиторій, в яких станом на початок 2024 року навчались 2087 дитини. Попит на відвідування метрошколи величезний, класи — переповнені. Тож Харківська територіальна громада розробила унікальний проєкт «Підземна школа», аби ще більше учнів змогли відвідувати школу наживо та перебувати в навчальному закладі у безпеці цілий день.

У першій «Підземній школі буде ресурсна кімната,
конференц-зал, їдальня та 20 кабінетів

— Поєднання успішного досвіду роботи «Метрошколи», попит на відновлення офлайн-освіти у час, коли до Харкова почали повертатись мешканці, а також питання безпеки здобувачів освіти стали потужним поштовхом до розробки проєкту «Підземна школа», — розповідає «Освіторія.Медіа» Тетяна Столяренко, депутатка Харківської обласної ради, директорка КУ «Харківська інвестиційна агенція».

— Як прийшло розуміння, що школа під землею — не щось абстрактне із футуристичних фільмів, а цілком робочий і дієвий освітній проєкт?

— Перш за все, це Протирадіаційне укриття, яке буде облаштоване під освітній простір. І будемо сподіватися, що це тимчасовий тип шкіл, які українці повинні створювати задля безпеки й повноцінного життя дітей, наскільки це можливо в умовах війни росії проти України. Звичайно, під час будівництва ми враховуємо всі вимоги до облаштування навчальних кабінетів в школі-укритті — це і ДБН – Будинки та споруди навчальних закладів, і Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, і Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.

До дітей також дослухатимемось. Учні зможуть надавати зворотний зв’язок із пропозиціями після початку навчання у «Підземній школі». Запити старатимемось виконати, щоб зробити освітній процес комфортним навіть під землею.

— Хто втілює проєкт «Підземна школа»?

— Проєкт реалізовує Команда. Передусім це представники профільних департаментів Харківської міської ради та будівельна компанія, — напрямки робіт розподілено. Щодо мене — як керівник «Харківської інвестиційної агенції», разом із Командою залучаю донорів для матеріально-технічного оснащення школи.

— Цікаво дізнатись про залучення фінансування на «Підземну школу»? Яка приблизна цифра бюджету на її будівництво та відкриття?

— На сьогодні ми співпрацюємо з USAID проектом «Демократичне врядування у Східній Європі». На облаштування однієї школи під землею необхідно понад 450 000 доларів. «Підземна школа» будується з місцевого бюджету, вартість будівництва — 78 мільйонів гривень.

— За яким принципом обирали місце для будівництва унікального освітнього об’єкту? Яка його площа та кількість навчальних приміщень?

— Перша «Підземна школа» будується в Індустріальному районі міста Харкова — саме його та Північну Салтівку бомбардували найчастіше на початку широкомасштабної війни. Площа школи — понад 1000 м2, 20 кабінетів та 17 класів. У школі буде учительська кімната, ресурсна кімната, зона ресепшену, приміщення багатофункціонального простору (конференц-зал), технічні приміщення.

— Чи буде в школі спортзал?

— Спортзалу немає, бо ПРУ (протирадіаційне укриття) цього не передбачає. Не можу розповідати всі технічні характеристики з безпекових причин.

— Як вирішується питання з вентиляцією, рекуперацією повітря? Які особливості освітлення в освітньому закладі під землею?

— Передбачено реалізацію припливно-витяжної вентиляції. Для освітлення приміщень використовуються виключно LED-світильники, деякі з яких будуть оснащені акумуляторними батереями, щоб навіть у разі знеструмлення у школі було світло. Під час проєктування було враховано рівень освітлення, релевантний для закладів освіти.

— Чи достатній запит від батьків на навчання в такому незвичному освітньому закладі?

— На сьогодні попит на офлайн-освіту в Харкові перевищує пропозицію. У «Метрошколі» наразі навчається 2087 дітей, а «Підземна школа» зможе приймати на навчання 800 дітей у дві зміни. У місті зараз мешкає понад 56 тисяч діточок. Навіть якщо ми встигнемо до 1 вересня побудувати ще кілька «Підземних шкіл» у різних районах Харкова, ми все одно не перекриємо попит на очне навчання. Спостерігаємо також неймовірний попит на відкриття дитячих садочків. Люди не розуміють, чому приватні садочки працюють, а комунальні заклади — ні. І це питання також потрібно вирішувати.

У будь-якому випадку, ми щиро віримо, що буде Перемога. І що наші діти нарешті вийдуть з підвалів, укриттів, бомбосховищ. І що наш Харків буде відновлюватися і розвиватися. Ми з гордістю будемо говоритимемо: «Харків — ідеальне місто майбутнього!» А майбутнє неможливо без дітей та їхніх радісних посмішок.

Відео для наочності. Офіційно

Завдяки «Підземній школі» 1600 дітей у Харкові навчатимуться очно

— Пріоритетом для всіх нас є забезпечення максимально можливої безпеки кожної дитини та кожного працівника освіти, — розповідає в офіційному коментарі для «Освіторія.Медіа» Ольга Деменко, директорка департаменту освіти в місті Харкові. — Навчання в «Підземній школі» буде охоплювати всі класи з 1 по 11-й та здійснюватиметься у дві зміни. За одну зміну «Підземна школа» зможе прийняти 400 учнів, за 2 зміни — 800 дітей. Очне та дистанційне навчання чергуватимуться через день. Це дозволить охопити очним навчанням 1600 дітей.

— Скільки загалом шкільних приміщень будується в освітньому закладі? Яка площа класів і як вони виглядатимуть?

— Усього виділено 20 приміщень під навчальні кабінети площею по 33 м2. Місткість класу розрахована на 20 учнів. Для фарбування стін навчальних приміщень «Підземної школи» використана різна кольорова гама пастельних тонів.

— Чи передбачений кейтеринг у підземній школі? Як буде забезпечуватись харчування школярів?

— Харчування для дітей передбачено, його логістика перебуває у стані розробки.

— Питання щодо рухової активності: якщо місця для спортзалу не передбачено, що стане альтернативою звичним урокам фізкультури?

— Рухова активність під час уроків забезпечуватиметься провенням «руханок».

— Чи передбачений для дітей супровід психолога у школі?

— Щодня плануємо задіювати 4-х тьюторів для початкових класів та 2-х педагогів-психологів для супроводу освітнього процесу в «Підземній школі».

— Як діти можуть потрапити на навчання в підземну школу?

— Для зарахування до «Підземної школи» учні мають бути відраховані зі свого закладу загальної середньої освіти і зараховані до початкової і основної школи до ХГ №88, а до старшої школи — до ХЛ №80.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *