Як написати звіт про успішність учнів: приклади та фрази

Як написати звіт про успішність учнів: приклади та фрази - INFBusiness

Image by Unsplash

Завершується перший семестр, і в більшості країн Європи, США, Канади вчителі готують звіти про прогрес кожного учня. Які вимоги до них? Як скласти текст, аби не демотивувати дітей, але чітко вказати, що й наскільки треба покращити? Зібрали взірці фідбеків від педагогів США, Канади та Великої Британії.

Навіщо потрібний такий звіт 

Спосіб допомогти учням досягти успіху — відстежувати та переглядати їхній прогрес з часом. Вчителі можуть використовувати його, щоб допомогти як учням, так і батькам коригувати свої плани у навчанні заради задоволення індивідуальних потреб кожного учня. Звіти про успішність учнів містять описовий відгук, який дає учням та  батькам інформацію, необхідну їм для розуміння того, що відбувається в класі, як учень працює, як виглядають майбутні цілі, а також будь-які інші коментарі на тему навчання.

Поширені труднощі, з якими стикаються вчителі у США, коли справа доходить до написання звітів про прогрес, є незнання, з чого почати. А ще потреба щоразу підбирати слова, шукати натхнення, ніби пишеш есей у школі. Щоб зробити процес якомога легшим, американським педагогам радять створити для себе структуру. Наприклад, розглядати звіт як відповіді на ключові й регулярні запитання про прогрес учня. Можна використовувати онлайн-шаблони, якщо усі родини в змозі читати вчительський фідбек в інтернеті. 

Звісно, частина цього тексту стосуватиметься успіхів у опануванні шкільних предметів, компетенцій, які пов’язані з конкретною дисципліною (наприклад: навчився складати дроби). Але ця частина викликає у педагогів найменше запитань.  

Про що ще американські вчителі пишуть у звітах про успішність? 

🔹 Загальна поведінка. Вона багато в чому відображає характер дитини. Школа відіграє дуже важливу роль у розвитку особистості учня. Тож уважне оцінювання поведінки учнів стане великою підмогою для розвитку якостей учня.

🔹 Зусилля до навчання.

🔹 Відвідуваність та пунктуальність.

🔹 Трудова етика.

🔹 Загальний інтелектуальний прогрес.

🔹 Розвиток емоційного інтелекту.

🔹 Види підтримки, що надається та потрібна в класі.

🔹 Види підтримки, що потрібна вдома.

🔹 Участь у позакласних заходах. Ці заняття допомагають розвинути навички спілкування та розкрити свої творчі здібності.

🔹 Навчальні цілі учня на найближче майбутнє.

Також окремо зазвичай відзначають розвиток того, що називають навичками XXI століття:

🔸 Креативність

🔸 Критичне мислення 

🔸 Лідерство та відповідальність 

🔸 Ефективне спілкування

🔸 Робота в команді

🔸 Адаптивність

Приклад №1. Зусилля оцінюємо окремо

Звіти про успішність учнів початкової школи Челсі-Хайтс, Атлантік-Сіті, США

У кожній галузі (математичній, мовній) окрім опису компетенцій, дано ще два показники: зусилля дитини та поведінка. Наприклад, у дитини можуть бути посередні оцінки з читання, а зусилля вище середнього рівня та поведінка значно вище середнього. Це означає, що учень робить усе можливе, добре замотивований, але якісь проблеми не дають на високому рівні розвинути читацькі навички. Саме на них мають сконцентруватися вчитель і батьки. 

Інший варіант: в учня високі читацькі навички та високі бали з рідної мови. Поведінка на середньому рівні, тож якихось психологічних проблем не виявлено. Але зусилля нижче середнього. Це означає, що учень втратив мотивацію до читання. Можливо, йому нецікаво, завдання занадто легкі? 

За якими критеріями школа оцінює зусилля дитини: 

 • Просить фідбеку від учителя, вдається до самооцінювання.
 • Використовує час ефективно для поставлених завдань.
 • Бере участь у дискусіях в класі, активний на уроках.
 • Залишається зосередженим на занятті.
 • Пишається результатами вдалої роботи.

За якими критеріями школа оцінює поведінку: 

 • Поважає право вчителя навчати й право інших учнів навчатися.
 • Демонструє емпатію до однокласників.
 • Уважно слухає інструкції вчителя та виконує їх.
 • Вміє працювати індивідуально та у групі.
 • Виконує увесь обсяг завдань.
 • Відповідально ставиться до доручень.

Учень, в якого ці показники низького рівня рівня, рідко або ніколи не робить нічого з наведених переліків. Нижче середнього рівня — робить це іноді, на менш ніж третині занять. На середньому рівні — зазвичай, на двох третинах. Вищий рівня — учень виконує усе це регулярно, майже щоразу.  Найвищий рівень — постійно та без нагадувань учителя. 

Поради у Великій Британії для написання звіту про прогрес

Педагоги надають перевагу вільному тексту і значно менше звертаються до шаблонів та сталих структур. З одного боку, тут значно частіше, ніж у США, вдаються до порівнянь успіхів школярів (не конкретних дітей, а досягнення одного подають батькам на тлі досягнень класу). З іншого боку, дуже чутливо ставляться до того, аби формулювання проблем не знижувало мотивацію до навчання в учнів. 

1. Одна з типових порад: використовувати просту та зрозумілу мову, уникаючи термінів, канцеляризмів та занадто довгих речень. Батьки школярів можуть бути не знайомі з термінами, які вчителі використовують професійно. І фраза «Деструктивна поведінка спричинена недостатньо розвиненими навичками вербальної комунікації» може сприйматися татами й мамами як натяк на те, що вони нічого в цьому не тямлять, що вчитель насправді не хоче ділитися з ними досвідом. Краще складати текст так, ніби розповідаєш дитині про її досягнення та проблеми, а також її батькам.

2. Використовувати конкретні приклади, щоб підтвердити свої коментарі. Учень зможе згадати випадок, який обрали за приклад, щоб допомогти пояснити його батькам.

3. Указувати тенденції, які можуть призвести до майбутніх результатів, хороших чи поганих. Такі фідбеки допомагають передбачити майбутні потреби кожного учня.

4. Щоб написати про негативні моменти, вчителям радять використовувати сендвіч-підхід. Це означає, що починати абзац слід із позитивного, чесного коментаря про дитину. Після цього можна поділитися проблемою з поведінкою або навчанням учня, а також навести варіанти, що батьки та учень можуть зробити, аби розв’язати проблему. Наприкінці ідеально було б згадати потенційні позитивні якості, які зможе розвинути учень внаслідок таких зусиль. Основна ідея в тому, щоб надати конструктивну критику між похвалою, як скибочку сиру між хлібом.

5. Вичитувати. Добре б переконатися, що у тексті немає помилок чи описок. Такий звіт покаже батькам, що їхня дитина здобуває якісну освіту.

6. Намагайтеся показати кожну дитину з найкращої сторони, знайти про неї щось позитивне, те, чим вона відрізняється від інших учнів. Батьків не задовольнить опис середньостатистичного школяра, абстрактна норма, якій відповідає чи ні їхній син або донька. Натомість згадка про те, що їхній Джейн радіє, бо в неї змінилися молочні зуби на постійні або що Джон є дуже популярним для ігор на перерві зробить фідбек дійсно персональним.   

Приклад №2. Відзначають зірок вмотивованості 

Звіт про успішність учениці Академії королеви Елізабет (середньої школи у Менсфілді), Велика Британія

У цьому звіті відображено, як Ешлі показала себе на заняттях. Щоб допомогти батькам зрозуміти оцінки, школа перейшла на звіти для батьків у відсотках. Надано бали для Ешлі з кожного предмета поруч із середнім відсотком для учнів її класу.

✏️ Увага до домашнього завдання

Ті учні, у звітах про яких присутній такий запис, домашнє завдання з цього предмету виконували нерегулярно, часто із запізненням або не на тому рівні, на який здатні.

✏️ Відвідуваність

Академія очікує мінімальної відвідуваності 97%, як у Ешлі. Вона має лише 6 пропущених за хворобою днів. Існує тісний зв’язок між відвідуваністю та досягненнями. Національні дані показують, що відсутність у школі 17 днів на рік знижує за статистикою результати випускного тестування на один бал.

✏️ Ставлення до навчання

Ешлі має статус «позитивне».

Ось за якими критеріями школа оцінює ставлення до навчання:

     1. «Зірка»

Високо вмотивований, високоорганізований учень. Добре реагує на будь-яку конструктивну критику. Бажає брати участь у всіх аспектах навчання. Дотримується термінів, впевнено висловлює свої думки науковою мовою.

     2. Позитивне ставлення 

Учень демонструє неабияку цікавість до предмета. Зазвичай термінів виконання робіт дотримується. Намагається виконувати завдання так добре, як може. 

     3. Нейтральне ставлення 

Виконує поставлені завдання, але не має ініціативи, не виходить за межі, визначені вчителем. Знання зазвичай відповідають академічному стандарту. 

     4. Не пробуджена мотивація 

Учень з потенціалом досягти більшого. Знає, що потрібно робити, щоб покращити своє навчання, але здебільшого вирішує цього не робити. Учень часто не дотримується термінів або не повністю виконує домашню роботу. Не дуже організований, хоча здатен захопитися і показати себе, коли тема занять стосується його вузьких інтересів. 

     5. Негативне ставлення 

Поведінка учня несприятливо впливає на його власне навчання та навчання інших. Він часто відкидає допомогу та керівництво, які могли б допомогти у подальшому навчанні. Домашнє завдання зазвичай не виконується.

Готові фрази, які радять педагогам з Канади:

Написання рецензій на табель може бути важким завданням для вчителів, але це важливо для учнів. Ці коментарі мають підкреслювати сильні сторони учнів, їхню позитивну поведінку та заохочувати їх до прогресу, водночас пропонуючи конкретні поради щодо покращення їхніх результатів. Ось кілька прикладів готових фраз:

1

X постав перед труднощами через прогалини та відсутність зусиль для їх заповнення. Він повинен інвестувати у навчання більше в наступному семестрі. 

2

Рівень роботи X наразі недостатній щодо його здібностей. Ми заохочуємо X подвоїти свої зусилля та ставитися до навчання більш відповідально.

3

X забезпечує якісну роботу, але має демонструвати краще ставлення до навчання на уроці. Вона часто розмовляє на сторонні теми, що заважає їй та однокласникам навчатися.

4

X розпочав навчальний рік бадьоро, але згодом часто втрачав концентрацію під час занять, що вплинуло на його успішність. Він повинен бути більше залучений у роботу, щоб прогресувати.

5

Це був невтішний семестр для Х. Її показники залишаються на попередньому рівні, нижче, ніж вона здатна. 

6

X має невеликий спад, але його серйозне ставлення до навчання залишається незмінним. Він на правильному шляху.

7

X продемонструвала мотивацію, але їй потрібно працювати швидше. 

8

X досяг значного прогресу. Такі учні справжня цінність у класі.

9

У результаті серйозної роботи Х отримала очікуваний прогрес. 

10

Цей рік був нудним для X, і він не зміг знайти свій ритм. Його поточний рівень може ускладнити навчання наступного року.

11

Усміхнена і динамічна учениця, яка особливо блискуче відповідає в усній формі.

12

Х доклав величезних зусиль, щоб покращити свою поведінку на уроці.

13

Вона виявляє неабиякий інтерес, допитлива, активно бере участь в обговоренні.

14

Х наполегливо намагається подолати сором’язливість та недостатню впевненість, що раніше заважали його прогресу. 

15

Дякую! Робота X дуже якісна, що заслуговує на привітання. 

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *