З якого віку дитину можна залишати вдома одну

З якого віку дитину можна залишати вдома одну - INFBusiness

Батьки рано чи пізно стикаються з необхідністю залишити дитину одну вдома. Ми розповімо, з якого віку можна залишати дитину одну вдома, як підготувати малюка до того, що йому доведеться побути самому без дорослих, інформує Ukr.Media.

Коли можна залишати дитину саму в будинку

Вважається, що залишати дитину саму вдома можна починати вже з 5-6 років. Це, звичайно, дуже індивідуально, адже деякі діти в 5 років можуть самостійно проводити час, а деякі і в 12 можуть таке влаштувати вдома, що батькам доведеться довго розбиратися. Перш ніж залишати дитину одну вдома, до цього варто підготуватися. Підготовка складається з наступних етапів:

 • Дайте дитині велику свободу поруч з вами. Наприклад, ви протягом години займаєтеся своїми справами, а дитина своїми. Через годину ви можете обговорити, що робила дитина.
 • Ненадовго залиште дитину одну, але не залишайте меж квартири. Ви можете лягти відпочити або прийняти ванну. Це навчить дитину покладатися на себе, і вона звикне до тимчасової відсутності допомоги і контролю з боку дорослих.
 • Вчіть дитину побутової самостійності. Наприклад, вона повинна вміти налити собі води або молока, зробити бутерброди. У такому віці рано вчити користуванню гострим ножем або плитою, тому всі інгредієнти повинні бути нарізані і не вимагати нагрівання.

Дитина сама вдома: що робити в перший раз

У перший раз батькам не варто відлучатися на довго. Можна, наприклад, сходити до магазину. Перед відходом варто пояснити дитині скільки вас не буде, показати, де будуть стрілки годинника, коли ви повернетеся. І цю обіцянку варто виконати.

У цій ситуації можна використовувати казки. Розкажіть, що мама-ведмедиця піде в ліс за ягодами, а дитині-ведмедику потрібно буде залишитися самому. Запитайте, чим би займалася дитина за відсутності батьків, що її лякає в самостійному перебуванні вдома. Проговоріть страхи і побоювання дитини, щоб вона перестала відчувати переляк перед тим, що її малює уяву.

Інструктаж перед відходом

Перед відходом варто нагадати дитині, що не можна у жодному разі робити. Список строгих заборон для дітей:

 • Нікому не можна відкривати двері, навіть знайомим. У найближчих є ключі від будинку, і вони можуть самі увійти.
 • Не можна говорити незнайомцям, що знаходишся сам вдома і довго розмовляти з ними. Найкраще сказати, що батьки зайняті.
 • Не можна відкривати вікна і кидати щось з них. Перед відходом краще закрити всі вікна і поставити на них спеціальні блокатори, щоб дитина не могла їх сама відкрити.
 • Не можна грати з електричними приладами і розводити вогонь.
 • Починати залишати дитину саму вдома варто з нетривалого часу, хвилин з 15, кожен раз збільшуючи цей відрізок. Дитину потрібно навчити користуватися телефоном і залишити номери телефонів: свій і тих родичів і друзів, кому вона може зателефонувати в екстреному випадку.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *