Уроки тайм-менеджменту від ділової мами. Як справлятися з виникаючими труднощами і чи можна все вдало поєднувати?

Уроки тайм-менеджменту від ділової мами. Як справлятися з виникаючими труднощами і чи можна все вдало поєднувати? - INFBusiness

Досвідчена мама Юлія Енгашева, двічі побувала в декреті, ділиться секретами тайм-менеджменту для тих, хто хоче приділяти дитині достатньо уваги, і справами встигати займатися, інформує Ukr.Media.

Як розвивати дитину до року

Заняття і підхід до них безпосередньо залежать від віку малюка. І чим він менше, тим вільніше себе, як правило, відчуває мама. Якщо ви ловите себе на думці, що зовсім нічого не даєте своїй дитині для її правильного і гармонійного розвитку, заспокойтеся! Головне, що необхідно дитині зараз і без чого все інше було б безглуздо – це ваша любов і турбота.

Немовляті дуже важливо перебувати поруч з мамою. Тому слінг – наше все. Малюк мирно сопе на грудях, а мама виконує свої справи. У хвилини неспання з дитиною треба розмовляти, коментувати всі свої дії. Це важливий момент у процесі розвитку мови.

Додати до такого спільного проведення часу масаж і купання, і можете вважати, що робите достатньо для розвитку свого чада на даному етапі.

Малюка подоросліше можна посадити з собою поруч і зайняти іграшками. Однак, як показує досвід, відволікають і розвивають вони його недовго. Підготуйте коробку з «скарбами»: невеликими стаканчиками і сувенірами, магнітами з холодильника, старими ключами, кришками, обрізками тканин різних фактур, іграшками для дрібної моторики. Природно, важливо забезпечити безпеку: виключити дрібні предмети і ретельно вимити вміст скарбнички дитячим милом.

Що корисного дасть подібне вашій дитині? По-перше, знайомство зі світом, задоволення вродженої дитячої цікавості. По-друге, надасть сприятливий вплив на сенсорний розвиток і моторику. Цьому сприяє зіткнення з різною фактурою і розмірами предметів.

Як розвивати дитину після року

Часто після року мами, керуюся різними причинами, починають водити дітей на спеціальні розвиваючі заняття. Педагоги знають, як розвивати дитину, і деякі завантажені батьки вважають такі заняття достатніми.

Тим не менше, навіть при великій завантаженості мами і відсутності спеціальних знань при правильному плануванні часу можна виділити 20-30 хвилин на день і присвятити їх тільки своєму малюку. Важливо при цьому ні на що не відволікатися. У цей час можна пограти в те, що подобається дитині, активно коментуючи те, що відбувається і придумуючи нові повороти в грі. Потрібно підштовхувати дитину до бесіди і зворотного зв'язку, зумовлюючи на звуконаслідування або пояснення жестами.

Вносити розвиваючі моменти можна і потрібно і по ходу звичайної діяльності:

  • дути на їжу, видувати мильні бульбашки (розвиток дихання як важливий етап розвитку мови),
  • вчити розстібати і застібати замки, гудзики, липучки (розвиток дрібної моторики і координації),
  • коментувати дії, назви предметів, кольорів, форм і всього іншого (поповнення пасивного словникового запасу),
  • вважати все, що трапляється на шляху: сходинок, кішок, машин тощо.,
  • складати великі монети до скарбнички (знову ж таки, дрібна моторика).

Продовжувати можна до безкінечності. Головне при цьому розуміти, що дитині цікаво все навколо, і будь-які подібні знання підуть їй на користь. Вносьте розвиваючі моменти в повсякденне життя. І тоді болюче питання: «Як розвивати дитину, якщо у мене немає часу?», вирішиться сам собою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *