У коханні страждаю, але без нього не можу: чим так небезпечна співзалежність

У коханні страждаю, але без нього не можу: чим так небезпечна співзалежність - INFBusiness

Співзалежність — це патологічний стан, за якого людина ставить потреби та благополуччя інших людей вище за свої власні, інформує Ukr.Media.

Приклад: один партнер страждає від будь-якої залежності, наприклад, від алкоголю або наркотиків, а його партнер перебирає на себе роль "рятувальника", намагаючись допомогти йому і контролювати ситуацію, діючи на шкоду собі, розповіли психологи.

Також, коли людина живе з аб'юзером і перебуває в стані безпорадної жертви, яка терпить насильство.

Співзалежність може мати серйозні наслідки для здоров'я і благополуччя людини.

Постійна турбота про інших та ігнорування особистих потреб, рано чи пізно призводить до емоційного стресу, тривожності та хронічного стресу. Так само подібний стан призводить до серйозних захворювань, таких як рак, діабет тощо, а також інших проблем зі сном. Згодом настає вигорання, відчуття безвиході, оскільки ситуація може не змінюватися роками, настає фізичне та емоційне виснаження.

Співзалежність найчастіше призводить до неправильних і деструктивних взаємин. Створюються токсичні стосунки через сильну емоційну залежність, негативно впливаючи на міжособистісні стосунки.

У співзалежних стосунках часто відбувається втрата власної ідентичності, а також інтересів. Людина ніби втрачає саму себе. Співзалежна людина зосереджена виключно на інших людях, намагаючись задовольнити їхні потреби, і тим самим втрачає свою індивідуальність, у підсумку втрачаючи свою особистість. Людина вже не знає, що їй подобається, чого вона хоче, чим любить займатися, догоджаючи і підлаштовуючись під іншого.

Співзалежні люди часто забувають про своє фізичне здоров'я і навіть зовнішній вигляд, догляд за собою. У них часто порушений режим харчування, сну, вони ігнорують огляди чи звернутися по допомогу до лікаря, коли щось болить чи турбує. Таким чином збільшуючи ризик розвитку захворювань, а також погіршується фізичне здоров'я загалом.

Також співзалежна людина, від того, що перебуває тривалий час у стресі, тривожності, безресурсному стані, охоплена панікою та безвихіддю, вдається до вживання алкоголю та наркотиків, азартних ігор, переїдання чи недоїдання, небезпечних захоплень. Займаючись деструктивним самолікуванням, тобто шкідливим механізмам саморегуляції.

Співзалежність негативно впливає на всі сфери нашого життя. Суттєво негативно впливає на психічне та фізичне здоров'я людини, а також на її стосунки з іншими людьми та якість життя загалом. Тому якщо Ви перебуваєте у важкому стані і самі не справляєтеся з ситуацією, краще звернутися до фахівців. Знайте, людина не повинна перебувати у стосунках, де багато болю, конфліктів, коли присутній пекучий біль усередині.

Коли Ви втрачаєте сенс життя і живете для іншої людини. Вам складно розлучатися з нею саме тому, що Ви втратили себе і не маєте власного життя, для вас ця людина стає вашим життям, ви ніби розчиняєтеся в ній, зв'язуючись невидимими путами.

Тільки власний розвиток, незалежність, коли Ви ставитимете себе на перше місце, не нехтуючи своїми потребами, допоможуть Вам відчути себе вільно у своє задоволення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *