У чому користь закоханості для людей: 6 важливих плюсів

У чому користь закоханості для людей: 6 важливих плюсів - INFBusiness

Стан закоханості не лише дарує відчуття метеликів у животі, але й позитивно позначається на загальному стані організму. Кохання — найпотужніший допінг для здоров'я і краси, і ось чому, інформує Ukr.Media.

Закохану людину можна помітити ще здалеку. Причому ознаки закоханості можуть проявлятися настільки яскраво, що знайомі можуть під час зустрічі поставити питання — "Ти що, закохалася (закохався)?" Уся справа у зміні гормонального фону — саме він робить дива з організмом, коли його наздоганяє найбільш прекрасне почуття на землі. Про те, чому та як змінюється закохана людина і чому це позитивно впливає на здоров'я й красу, розповімо нижче.

Блиск в очах

Зазвичай, перша зміна, яку помічають оточуючі у закоханій людині, — це блиск в очах, який з'являється під дією гормонів — норепінефрину і допаміну.

Норепінефрин (норадреналін) — гормон щастя і полегшення, який синтезується у мозковому шарі надниркових залоз. Він також виробляється від звуків лісу і розслаблюючої музики, а також природно підвищується під час погляду на об'єкт обожнювання.

Пластичність

Допамін — (дофамін) — гормон легкої ходи і радощів. Крім блиску в очах відповідає за гарну роботу м'язів і тим самим гарантує закоханій людині гарну пластику та легкість у тілі. Синтезується ендокринними клітинами головного мозку.

Зменшення апетиту

Зменшення апетиту — це вплив гормону енкефаліну. Гормон бере участь у зниженні активності шлунково-кишкового тракту, має аналгетичну дію і надає седативний ефект. Допомагає боротися зі стресом і знижує апетит. Власне факт того, що ми нерідко хочемо стати кращими і починаємо посилено займатися спортом з настанням закоханості, з приплюсованою до нього дією гормону енкефаліну — і ось наш одяг сидить на нас краще, а ми стрункі і підтягнуті, як ніколи раніше.

Відчуття ейфорії

Завдяки збільшеному рівню ендорфінів, у закоханої людини підвищується настрій, у результаті чого вона перебуває у стані ейфорії. Разом з енкефалінами цей гормон вмикає систему "внутрішньої винагороди" — людина щаслива і готова любити весь світ, її усе радує. Ендорфіни синтезуються у гіпоталамусі і у гіпофізі.

Підвищена сексуальність

У стані закоханості у жінки підвищуються показники гормону тестостерону. Чим вищий його рівень, тим вона жіночніша і тим вищим є її лібідо. Тестостерон виробляється у яєчниках, надниркових залозах, жировій тканині та мозку. Він бере участь у регуляції обміну речовин і впливає на репродуктивну функцію. Не варто побоюватися, що його збільшення призведе до змін у фігурі, адже його незначне підвищення перебуває у балансі з іншими гормонами, і це лише одномоментний сплеск на тлі підвищення цікавості до свого партнера.

Більше турботи і уважності

У закоханих чоловіків підвищується рівень окситоцину — гормону прихильності і обіймів. Цей гормон-передавач грає одну з провідних ролей у соціальній поведінці. Завдяки йому до брутальності чоловіка додається турбота і увага до своєї другої половинки. Окситоцин виробляється у ядрах гіпоталамуса і накопичується у нейрогіпофізі.

Отже, що ж ми отримуємо у результаті? Закохані люди з блиском у очах є щасливими і ідеалізують свого партнера, готові оберігати, піклуватися і бути кращими версіями себе… Але тільки поки підвищений рівень тестостерону і ендорфінів. Отже, нашими почуттями керують гормони. Немає гормонів — немає почуттів.

Закоханість — це подорож до любові. Дуже часто це йде на користь внутрішньому, і зовнішньому стану організму. Більшості людей хочеться, щоб цей стан тривав вічно. Але тут усе просто — кохайте одне одного.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *