Всім мамам присвячується: що треба казати своєму синові, щоб він виріс справжнім чоловіком

Всім мамам присвячується: що треба казати своєму синові, щоб він виріс справжнім чоловіком - INFBusiness

Справжній чоловік — саме таким хоче бачити свого сина кожна мати. Сила духу, відповідальність за вчинки та слова — все це не падає з неба. Це результат виховання, а не лише «чоловічих» розмов: батько не відповідальний за прищеплення цих якостей, інформує Ukr.Media.

Звичайно, мати схильна по своїй натурі співчувати, допомагати і підтримувати дитину. Але це не заважає їй час від часу вимовляти фрази, які допоможуть синові розвинути якості справжнього чоловіка і підвищити його самооцінку.

Ці 6 фраз мати повинна казати синові, щоб виростити з нього справжнього чоловіка:

«Якщо пообіцяв, зроби»

Стежте, щоб хлопчик виконував свої обіцянки, тоді з нього виросте чоловік, здатний досягати поставлених цілей. Ви повинні слухати, що говорить дитина, і надихати її до виконання поставлених завдань.

Неважливо, чого це стосується — прибирання вдома, заняття в гуртку, навчання у школі, купівлі речей чи допомоги ближнім. Звертайте увагу на те, щоб дії дитини не розходилися з її словами. Нехай навіть спочатку вашу ініціативу буде відштовхнено, але подорослішавши, син буде радий, що ви навчили його йти до кінця

«Ти досягнеш успіху, я вірю в тебе»

Хлопчики завжди прислухаються до думки мами і чують сказані нею фрази. Деякі з них можуть понизити самооцінку, а деякі, навпаки, додати мотивації до подальших дій.

Хваліть сина за правильно виконане шкільне завдання, прочитану книгу, помитий посуд, допомогу з молодшими дітьми. Підходьте обдумано до своїх слів, тоді ви зможете виростити гармонійну особистість, яка доб'ється успіху в житті.

«Зробив вибір — значить, він правильний»

Якщо в дитинстві дають можливість вибору, дитина навчиться швидко приймати правильні рішення у дорослому житті. Виховувати цю якість можна з наймолодшого віку. Наприклад, запропонуйте сину вибрати сорочку, в якій він піде в дитячий садок. Не треба діставати весь гардероб: достатньо двох речей різних кольорів.

Запитуйте думку дитини, купуючи їй речі або їжу. Коли хлопчик зробить вибір, стежте, щоб він не міняв прийнятого рішення. Покажіть, що не буває правильних рішень, є — його, і кожні з них мають свої наслідки, передбачити які неможливо. Тому зволікати з рішенням і зациклюватися на правильному виборі немає ніякого сенсу.

«Не проявляй малодушність, чини згідно зі своїми переконаннями»

Легкодухість і боягузтво йдуть поруч. Люди з такими рисами характеру виростають у сім'ях, де пригнічується воля дитини, а діалог ведеться з авторитарної позиції. Хлопчик змалку засвоює, що відкритий конфлікт небезпечний, і починає діяти приховано. Модель дитячого реагування переростає у страх перед життям та зневіру у власних силах.

Якщо ви виховуєте сина без батька — це не привід «ліпити» з нього чоловіка, застосовуючи фізичну силу. Просто любіть дитину, розмовляйте з нею на рівних, не закривайте рота, давайте зрозуміти, що багато проблем вона може вирішити самостійно. Частіше обіймайте дитя, даруйте йому свою підтримку.

«Не відступай перед труднощами»

Проблема подолання перешкод з'являється перед людиною протягом усього життя. Мамі необхідно закласти правильний фундамент світогляду з самого народження сина.

Коли йому належить пройти важливий період в житті, розповідайте історії, як ви справлялися з труднощами і що відчували. Частіше нагадуйте прості істини: «якщо впав, необхідно піднятися», «не вийшло — спробуй ще раз». Розповідайте хлопчикові казки або реальні історії, у яких головні герої долають перешкоди.

«Доводь все до кінця»

Вимагаючи від хлопчика доводити розпочаті справи до кінця, ви виховаєте відповідального і незалежного чоловіка. Крім обов'язків, пов'язаних з відвідуванням школи або дитячого садка, у дитини можуть бути й домашні справи. Наприклад, з малюком 6-7 років можна обговорити графік чергувань по дому.

Нехай він вибере завдання, які готовий зробити. Для формування відповідальності стежте, щоб всі доручення виконувалися. Заохочуйте і хваліть дитину.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *