Словом можна зруйнувати, а можна врятувати: як батьки визначають майбутнє дитини

Словом можна зруйнувати, а можна врятувати: як батьки визначають майбутнє дитини - INFBusiness

Слово — найсильніший інструмент впливу на людину. Недарма багато поетів і філософів оспівували силу слова. Слово може бути зброєю, а може бути спасінням. На жаль, не всі батьки поділяють цю думку і користуються силою слова абияк. Іноді це призводить до сумних наслідків для дітей, інформує Ukr.Media.

Практично щоразу, коли клієнт на психологічній сесії повертається у своє дитинство, він виявляє батьківські слова, які впливають на нього і донині. Наведемо кілька прикладів.

"Що ж ти така дурна!" — згадує жінка слова батька, кинуті в емоціях, мимохідь, але вони запали в душу на все життя. Відтоді минуло багато років, вона виросла, а батько відійшов у інший світ, але бажання довести, що він не правий у цьому, нікуди не поділося. Тепер вона шукає в чоловіках свого батька і намагається довести їм (а насправді татові), що розумна та ерудована. Їй важливо отримати від них визнання свого інтелекту і вона присвячує цьому більшу частину свого життя. Усього п'ять слів…

"Всі терплять, і ти терпи", — так твердили мама і бабуся іншої жінки. І вона, повіривши їм, почала терпіти. Вже кілька десятків років терпить нелюбиму роботу, нелюбимого чоловіка, свекруху, що вічно суне ніс у їхню родину, і постійно ниючий, тупий біль десь під лопаткою. Теж лише п'ять слів.

«Щоб ти народився, дідові довелося померти», — з жартами та примовками мати розповідала синові його історію появи на світ. Незадовго до його народження, дід (батько матері) помер і батьки пов'язали ці події у химерний причинно-наслідковий зв'язок. Чи самі в це вірили, чи заради жарту. Хлопчик, який неодноразово чув цю історію, був вражений. Він почував себе дуже винним за те, що народився і ціною цього було життя іншої людини. Все життя він карав себе за це, був упевнений, що не вартий жити. До 25 років він підійшов із проблемами з алкоголем, високою тривожністю та внутрішньою забороною на щастя. Якихось шість слів…

За допомогою батьківських слів дитина формує уявлення про себе та про світ, установки та переконання, на які потім спирається протягом усього свого життя. Важко переоцінити силу батьківського слова.

Заради справедливості треба сказати, що бувають і дуже підтримуючі слова, які назавжди займають місце в серці дитини і гріють душу у важкі часи:

"Ти завжди можеш розраховувати на мене".

"Я любитиму тебе, навіть якщо ти помилятимешся".

"Я така рада, що ти моя дитина".

Лише кілька слів можуть поселити в дитині впевненість, що з нею все добре, вона цінна сама по собі, а не за якісь заслуги, і їй завжди є до кого прийти в разі чого — вона любима і бажана.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *