Ситуації, коли шлюб краще розірвати, його не потрібно рятувати

Ситуації, коли шлюб краще розірвати, його не потрібно рятувати - INFBusiness

Досить часто подружжя, боячись ухвалити непросте рішення, відтягує неминуче — те саме розлучення, яке могло б статися на кілька (або багато) років раніше і заощадити обом час і нерви. Як зрозуміти, що вам варто зважитися на цей крок? Розповіли психологи, інформує Ukr.Media.

Іноді здається, що конфлікт між подружжям настільки серйозний, що шлюб не витримає цієї напруги. Але в подібних ситуацій є суттєвий плюс: напруга за межею звичних можливостей може дозволити партнерам вийти на новий етап розвитку стосунків. Буває і навпаки, коли серйозні конфлікти залишаються в минулому, істотних причин для розлучення ніби як немає, а насправді… Шлюб давно зжив себе.

Як зрозуміти, які стосунки мають шанси на майбутнє, а які — ні? Є 5 критеріїв, які підкажуть, що шлюб краще не зберігати, а розірвати.

Відсутність кохання в одного з подружжя

Людина розлюбила. Замість почуттів та емоцій залишилася лише порожнеча, партнер став їй абсолютно байдужий. Неважливо, де і з ким він зараз, що з ним відбувається. Водночас у другого з подружжя почуття можуть бути такими ж сильними, як і раніше, йому, як і раніше, хочеться бути в цих стосунках. У такому разі необхідно відпустити людину, попри своє кохання і біль, але не переживати розрив наодинці, а попросити допомоги у близьких або поради фахівця.

Різні погляди на життя

Тобто коли подружжя абсолютно різне. Якщо через деякий час спільного життя ви зрозуміли, що не готові прийняти життєві погляди, цінності та звички одне одного, то варто завершити стосунки, щоб пізніше знайти тих, з ким ви дивитиметеся в один бік і чиї установки не завдаватимуть вам дискомфорту.

Постійна ситуація вибору

Так буває, коли одному з подружжя постійно доводиться обирати між стосунками та чимось не менш важливим для себе. Приміром, у дружини є захоплення або справа, яка є невід'ємною частиною її життя. Якщо чоловік категорично проти цього заняття, то велике питання, чи варто зберігати шлюб.

Аб'юзивність стосунків

Якщо один із подружжя постійно намагається розпоряджатися життям іншого, примушує його жити за своїми правилами, проявляючи якості агресора і "утверджуючи" іншого в ролі жертви, то немає сенсу терпіти такий шлюб. Можна, звісно, звернутися до фахівця, але якщо через деякий час нічого не зміниться, то стосунки варто завершити.

Зрада

Не будь-яка — тільки та, яку "відданий" партнер не зміг перебороти. Якщо людина не може прийняти чоловіка і розуміє, що ніколи не пробачить його, то в таких стосунків немає майбутнього. Вони будуть тільки нагадувати про те, що сталося, і завдавати болю.

Що слід пам'ятати з урахуванням цих критеріїв? Що у стосунках важливо не шукати винних, а прагнути шукати вихід із ситуації разом. А щоб ухвалити остаточне рішення, потрібно прислухатися до свого серця. Трапляються випадки, коли навіть після найсильніших конфліктів люди залишаються разом і будують міцні стосунки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *