Що загрожує дітям, яких надовго залишають жити у бабусь

Що загрожує дітям, яких надовго залишають жити у бабусь - INFBusiness

Дитячі психологи пояснили, як позначається на психіці дітей життя без батьків. Якщо дитину вирішують віддати на виховання бабусі, то в неї може розвинутися дефіцит уваги з боку матері, інформує Ukr.Media.

Часто батьки, відправляючи дітей на виховання до бабусі й дідуся, думають, що буде краще. Свій вчинок вони пояснюють роботою, постійною зайнятістю і відсутністю часу на догляд за спадкоємцем.

Але дитині постійно потрібна мама. В іншому разі їй здається, що її кинули і не люблять. Важливо не допустити формування цього комплексу, кажуть фахівці.

Вони зазначають, що часом справді бувають випадки, коли батькам треба виїхати. Тоді діти опиняються у родичів, але перш ніж зважитися на такий крок, потрібно все пояснити дитині. Чому ухвалено таке рішення, запевнити, що її не відправляють назавжди і це тимчасовий захід.

Важливо сказати дитині про те, що ви її любите, кажуть експерти.

Навіть на відстані потрібно постійно телефонувати та писати дитині повідомлення. Тоді зв'язок не буде розриватися.

Але не можна, щоб розлука була надто тривалою. Залишати дитину бабусі та їхати влаштовувати особисте життя — це погана ідея.

Повертаючись через кілька років мама зіткнеться з цілим морем образ. Маму давно замінила бабуся, а в дитини травматизація на все життя.

Для дитини мама — це її логічне продовження. Вона формує самооцінку, і якщо з дитинства закладається модель, що найближча людина може залишити, то дитина житиме в страху.

Якщо розставання неминуче, то тільки на мінімальний час. Варто проговорити терміни повернення. При розставанні потрібно бути в постійному контакті. А бабуся, яка залишилася з дитиною, має постійно говорити, що мама її не покинула, підсумували психологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *