Одержимі любов’ю: як зрозуміти, що у вас “синдром Аделі”

Одержимі любов'ю: як зрозуміти, що у вас "синдром Аделі" - INFBusiness

Поняття "синдром Аделі", а точніше, "синдром Аделі Гюго", з'явилося в побуті фахівців з психічного здоров'я зовсім недавно. І хоча ця недуга досі не включена в міжнародний перелік психіатричних захворювань, термін використовується для опису цілком конкретного розладу особистості. Синдром Аделі — це коли хтось одержимий настільки сильними почуттями до когось, що готовий проявити будь-яку нерозсудливість, аби бути ближче до об'єкта нездорової прихильності, інформує Ukr.Media.

Історія синдрому Аделі

"Немає повісті сумнішої на світі" — вірна характеристика доль героїв Шекспіра і першої жертви "syndrome d'adèle". У 1861 році, подорожуючи по Англії, одна з найбільш затребуваних наречених Парижа, красуня-модниця і до того ж дочка знаменитого письменника Віктора Гюго без пам'яті закохалася в лейтенанта британської армії. Альберт Пінсон, офіцер з сумнівною репутацією, не відрізнявся особливими успіхами, зумів так зачарувати дівчину, що Адель за лічені дні переконала себе, що саме він — чоловік всього її життя.

Історія замовчує подробиці, але Пінсон швидко втратив інтерес до паризької штучки, вирішивши зайнятися кар'єрою і узаконити шлюб з іншою дівчиною. Відкинута Адель не змогла прийняти сварки з коханим. Як же так? Вони створені одне для одного! Полонянка власних ілюзій слідувала за милим по всіх маршрутах, попутно руйнуючи його спроби одружитися і переконуючи товаришів по службі, що вони з Альбертом щасливе подружжя.

Через кілька років нав'язлива ідея похитнула розум вразливої панянки, а оточуючим нарешті стало зрозуміло, що у неї не в порядку з головою. Родичі подбали про відправку нещасної в психіатричну лікарню, де вона і залишалася до самої смерті. Життя Адель, між іншим, було не таким вже й коротким: закохавшись у 31 рік, вона 54 роки перебувала в самовідданій любові до байдужого британця, від якого так і не вдалося домогтися взаємності.

Ознаки синдрому Аделі

Психологи вважають, що синдром Аделі розвивається у людей, які недоотримали в дитинстві батьківську увагу — наприклад, як відповідна реакція на поведінку суворої і стриманої матері. Ситуацію посилюють спадкова схильність до психічних розладів і невпевненість в собі, що спонукають травмовану особистість замикатися у вигаданому світі. До проявів синдрому Аделі також схильні ті, хто переніс трагічну втрату коханої людини, і в новому об'єкті пристрасті знаходять "заступника", щоб перенести на нього / неї свої почуття, навіть якщо відносини очевидно безперспективні.

Американською асоціацією психіатрів визначено ряд передумов, що вказують на розвиток синдрому Аделі. Попри те, що патологія має жіночу назву, синдром Аделі трапляється і у чоловіків, і оскільки в питанні любовної залежності статеві відмінності нівелюються, ознаки будуть схожими:

 • Переслідування об'єкта пристрасті без його / її бажання.
 • Байдужість до всього, що відбувається навколо, крім коханого / коханої.
 • Сильна нав'язливість стосовно коханого (-ої).
 • Схильність до саморуйнування, втрата апетиту, безсоння.
 • Неохайний і неохайний зовнішній вигляд.
 • Думки про суїцид, спроби шантажу, фетишизм щодо об'єкта залежності.

Що характерно, у міру розвитку синдрому Аделі описані ознаки проявляються все яскравіше, але більшість любовно-залежних не розуміють, що їх психіка під загрозою, і відмовляються визнавати проблему.

Стадії синдрому Аделі

По ходу розвитку гіпертрофованої серцевої прихильності виділяються три основних стадії. Для успішної боротьби з прогресуючим синдромом Аделі лікарі рекомендують не упускати дві перших.

 • Формування ідеалу і розвиток захоплення. Закохавшись, вона / він намагається познайомитися і зав'язати відносини, а отримавши відмову — домогтися взаємності за допомогою фанатичної турботи і підвищеної уваги. На даному етапі є шанс самостійного позбавлення від залежності, головне, визнати в собі згубну схильність.
 • Абсолютне зациклення на коханому (-ій), включаючи відмову від спілкування з друзями і проведення часу, не пов'язаного з тим/тією, хто обраний для обожнювання. Під впливом синдрому Аделі людина все частіше видає бажане за дійсне, переконуючи себе і оточуючих в наявності взаємних почуттів і привертаючи увагу об'єкта пристрасті будь-якими засобами — від психологічного шантажу до загрози суїциду. Лікування можливе після інтенсивної психотерапії із застосуванням лікарських препаратів.
 • Повний розлад психіки через серйозні зміни особистості, аж до повної деградації. Лікування на даній стадії не приносить результатів, але можна частково полегшити стан прийомом ліків.
 • Як позбутися від синдрому Аделі

  Синдром Аделі — це не звичайна любовна нудьга, яку лікує час, а нав'язлива ідея, сліпе поклоніння, нерозділена любовна залежність, схожа з наркотичною. І це не любов в її істинному розумінні світлого безумовного почуття, а хвороботворний мікс залежності і бажання володіти, помножений на серйозні психологічні проблеми.

  Без допомоги фахівця складно визначити стадію недуги, а тим більше визнати в собі або близькій людині розлад психіки. Кваліфікований фахівець допоможе швидше і ефективніше впоратися з проявами любовної одержимості. Дочка Гюго і не припускала, що з її любов'ю щось не так, навіть коли її відправили в божевільню. З огляду на руйнівні наслідки, краще звернутися до психотерапевта при виражених симптомах, не покладаючись на самолікування або можливість прославитися, як Адель Гюго.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *