Невроз вихідного дня: що це і як з ним боротися

Невроз вихідного дня: що це і як з ним боротися - INFBusiness

Ви з жахом чекаєте на вихідні вже у вівторок? Ви не самотні. Вчені налічують кілька мільйонів людей у всьому світі з неврозом вихідного дня. Що це за стан і чи взагалі варто переживати з цього приводу?

Звідки взявся цей термін

Явище "невроз вихідного дня" вперше було описано в Угорщині ще на початку минулого століття. Місцеві психотерапевти зазначали, що порушення деяких пацієнтів посилюється перед вихідними, інформує Ukr.Media.

Далі цей стан описував відомий багатьом австрійський психіатр Віктор Франкл. Він говорив про те, що деякі люди страшенно переживають, якщо у відпустці чи у вихідні їх не турбують по роботі. У цьому стані вони почуваються непотрібними. В даний час відомо, що найчастіше через невроз страждають люди з високими показниками IQ.

Що буде, якщо не боротися з неврозом

Поступово цей неприємний стан перетікає у затяжний невроз, коли людина починає тривожитися постійно, а не лише напередодні вихідних. Велика можливість отримати нервовий зрив. "Багато людей на тлі неврозу набувають шкідливих звичок або ж заробляють харчові розлади, все це, щоб знизити почуття психологічної нестабільності.

Як можна боротися з неврозом вихідного дня

Шукаємо хобі

Найчастіше людину турбують вихідні через відчуття власної марності. Буває так, що знайти заняття до душі дуже важко, а тому людина всі сили кидає на роботу. Подумайте, чим би вам хотілося зайнятися. Не озирайтесь на своє оточення. Бажаєте малювати? Уперед! Зайнятися колекціонуванням? Чому б ні! Як тільки ви займете вільний час, напруга поступово вас покидатиме.

Боремося із трудоголізмом

Чим більше часу ви проводите без відпочинку, тим більше у вас накопичується напруга. Якоїсь миті струна обірветься, і ви заробите або зрив, або зіткнетеся з фізичною хворобою, яка буде наслідком перенапруги. Намагайтеся знайти кордон, коли закінчується робота і починається ваш особистий час. Якщо ви не знайдете балансу, ви не зможете вибратися з постійного стресу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *