Найкращі відповіді на непрохану пораду

Найкращі відповіді на непрохану пораду - INFBusiness

Якщо малознайома людина раптом звернулася до вас із непроханою порадою, слід зберігати спокій та нейтральний настрій. Як треба відповідати у такій ситуації, інформує Ukr.Media.

Якщо джерело поради — не близька вам людина і ресурсу на вибудовування з нею відносин, заснованих на взаємній повазі та емпатії, немає, то найпростіший вихід — не реагувати ніяк. Найкраща тактика в цій ситуації — зберігати спокій, кивнути і зосередитися на збереженні свого внутрішнього ресурсу.

Коли з людиною, яка дала непрошену пораду, потрібно зберегти добрі стосунки, важливо не загострювати ситуацію та не займати войовничу позицію. Також варто подумати, який намір міг стояти за цією порадою.

Так, поради ви не просили, але людина, можливо, щиро вважає, що допомагає. Постарайтеся відокремити пораду від її подачі і зосередьтеся на цих потенційно добрих намірах.

Потім потрібно оцінити пораду: чи є у сказаному справді якісь плюси? Чи відповідає порада вашим особистим цінностям та цілям? Якщо порада знаходить у вас відгук, то можна і подумати про її реалізацію. Зусилля і добрі наміри близької людини слід визнати, подякувавши словами: "Дякую, що подумав про мене. Для мене це цінно".

Але є випадки, коли кількість непроханих порад від близьких людей зашкалює. Тут потрібно встановити особисті межі: спокійно та впевнено повідомити про свої потреби та почуття. Людині потрібно дати зрозуміти, що ви вважаєте за краще приймати власні рішення, ввічливо попросити поважати вашу автономію, але й відзначити цінність її бажання допомогти.

Ще один ефективний спосіб відреагувати на непрошену пораду — переведення розмови в інше русло. Це покаже, що ви у розмові не зацікавлені.

У деяких випадках зберігати незворушний спокій все ж таки складно, тоді втихомирити емоції допоможе правильне дихання. Це також дасть час подумати над відповіддю та відреагувати "емоційно розумним" способом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *