Якщо почули від близьких ці фрази, настав час задуматися, наскільки вони дійсно вас люблять

Якщо почули від близьких ці фрази, настав час задуматися, наскільки вони дійсно вас люблять - INFBusiness

Важливо розуміти, що ці фрази можуть зустрічатися як у "чистому вигляді", так і звучати у промові наших близьких опосередковано. Різні формулювання та варіації, але їхня мета завжди одна — маніпулювати та контролювати дії. Якщо ви почули від близьких людей кілька цих фраз, слід замислитися, наскільки вони насправді вас люблять і поважають. Здорові стосунки ґрунтуються на взаємній повазі та підтримці, це важливо не забувати, інформує Ukr.Media.

"Ну я ж люблячи"

Здавалося б, це безневинна фраза, але за нею ховається щось набагато глибше. Людина, вимовляючи ці слова, намагається виправдати свою поведінку чи критику. Зазвичай "я люблячи" супроводжується хамством, знецінюванням і маніпуляціями. При цьому той, хто говорить, ніби звільняє себе від відповідальності, якщо раптом він когось образив. Мовляв, мої наміри були чистими, а те, що хтось образився, це вже їхні проблеми. Це груба спроба змінити співрозмовника та позбавити його права негативно реагувати на критику. Такі друзі нам не потрібні.

"Ой, все!"

Ця фраза, яка часто використовується жінками, також є маніпуляцією. Людина, яка вимовляє ці слова, намагається уникнути конфлікту і залишитись при своїй думці. Вона мовчить, відвертається і чекає на вибачення. Це психологічне насильство, яке зображує маніпулятора скривдженою жертвою, а жертву кривдником. Людина, що говорить такі слова, прагне вийти зі спору переможцем, зберігаючи свої інтереси.

"Ну ти ж розумна людина!"

Такий оборот речень можна часто почути як у професійній сфері, так і під час сімейних сварок. Людина вживає ці слова з метою нав'язування власної думки, спробуючи при цьому використовувати методи маніпуляції. В результаті, виступити проти такої особи можуть сприйматися як визнання власної помилковості. Такий маніпулятивний прийом може бути застосований і з використанням інших фраз, що починаються на "ти ж", наприклад: "ти ж дівчинка", "ти ж чоловік", "ти ж син", "ти ж батько" і так далі.

"Це все через тебе"

Ці слова іноді вимовляються відверто, але частіше кривдник лише має їх на думці. Форми висловлювань, які містять приховані звинувачення, можуть бути різноманітними. Головна мета маніпулятора — зняти з себе відповідальність, перекладаючи провину на іншого. Він намагається змусити свою жертву знайти в собі недоліки і поступитися його необґрунтованим вимогам. Такий підхід робить людину більш вразливою і піддає її під контроль.

"Не виправдовуйся!"

Іноді ми намагаємося пояснити ситуацію або аргументувати свою позицію, але після цієї фрази всі спроби порозумітися стають марними. Так маніпулятор позбавляє нас можливості збудувати конструктивний діалог, використовуючи нашу лінію захисту проти нас самих. Одна лише фраза — і ось наші доводи перетворюються на пилюку зі смаком почуття провини. В результаті ми стаємо більш податливими до вимог "друга" або "коханого".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *