Яким домашнім справам потрібно вчити дитину з наймолодшого віку: рекомендації психолога

Яким домашнім справам потрібно вчити дитину з наймолодшого віку: рекомендації психолога - INFBusiness

Батькам варто вчити дитину з самого раннього віку найпростішим роботам по дому: мити посуд, розігрівати їжу, готувати нескладні страви, розповіли дитячі психологи. Експерти підкреслили, що з двох з половиною років потрібно привчати дітей мити посуд, інформує Ukr.Media.

З року можна давати дитині брати участь у приготуванні їжі: мити ягоди, фрукти. Це розвиває дрібну моторику. Дозвольте дітям відривати черешки у черешні, зелене листя у полуниці тощо. Із двох із половиною років можна вчити дитину мити за собою посуд, спочатку допомагати, показувати, як це робите, і поступово віддавати їй цей обов'язок повністю, зазначили експерти.

За їх словами, що раніше батьки підтримають ініціативу дитини допомагати дорослим на кухні, то швидше вона навчиться самостійно готувати або розігрівати собі обід і прибирати за собою посуд. Психологи додали: найголовніше — не платити дитині за виконання обов'язків по дому.

Першокласник, повернувшись додому зі школи, може сміливо сам розігріти собі їжу в мікрохвильовці, якщо до цього мама або тато на вихідних показали, як це робити, і дали можливість навчитися це робити самому. У 10 років дитина вже сміливо може приготувати собі омлет і бути повноцінним учасником прибирання по дому. І найголовніше — не платіть дитині за виконання обов'язків по дому, підсумували фахівці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *