Як зрозуміти, що у вас низький емоційний інтелект — 5 головних ознак

Як зрозуміти, що у вас низький емоційний інтелект — 5 головних ознак - INFBusiness

Концепція емоційного інтелекту (ЕІ) з'явилася завдяки старанням психологів Пітера Саловея і Джона Майера, а пізніше була популяризована науковим журналістом Деніелом Гоулманом з виходом книги "Емоційний інтелект. Чому це може означати більше, ніж IQ".

Під терміном зазвичай розуміють здатність людини керувати своєю поведінкою, проявляти емпатію до інших людей, а також використовувати емоції для постановки і досягнення цілей. Чим вище ЕІ, тим більше шансів на успішне життя, інформує Ukr.Media.

Ми склали топ-5 ознак низького емоційного інтелекту, які заважають вам будувати хороші відносини з оточуючими і бути успішними.

Легко піддаєтеся стресу

Невміння справлятися з негативними емоціями безпосередньо впливає на здатність досягти життєвого успіху. Якщо занепокоєння не покидає людину протягом довгого часу, то непрожиті емоції починають захоплювати розум і тіло, не даючи ясно мислити і швидко перемикатися між завданнями.

Рішення: більш емоційно зріла відповідь на цю ситуацію — обговорити те, що відбувається з близькою людиною або психологом, дати об'єктивну оцінку події і знайти ефективний спосіб управління стресом: сходити на масаж, зіграти в боулінг або спробувати медитацію.

Люто захищаєте свою точку зору

Люди з низьким ЕІ не визнають своїх помилок, тому що будь-яку поразку сприймають як трагедію. Незалежно від обставин, вони до останнього будуть відстоювати свою позицію, не шкодуючи співрозмовника, і чіплятися за будь-які аргументи, хоч якось підтверджують їх правоту. Альтернативні точки зору при цьому не враховуються — вони категорично відмовляються слухати те, що говорять інші.

Рішення: така тверда позиція призведе до того, що на розмови з вами ніхто час втрачати не буде, тому слід навчитися приймати чужу думку і перестати стверджуватися за рахунок співрозмовника.

Звинувачуєте інших у своїх помилках

Люди з низьким ЕІ не усвідомлюють, що їх власна поведінка може бути причиною особистих невдач. Неважливо, що це — розбитий бабусин сервіз, запізнення на робочу зустріч або сварка з партнером. Коли щось іде не так, їх перший інстинкт — зняти з себе відповідальність за подію. У кращому випадку вони зроблять вигляд, що від них нічого не залежало, в гіршому — почнуть звинувачувати інших.

Рішення: щоб позбутися від цієї тенденції, потрібно виховати в собі почуття усвідомленості за власні проступки, тоді розібратися в питанні "хто винен" не складе труднощів.

Насилу підтримуєте дружні стосунки

Оскільки люди з низьким ЕІ категорично не погоджуються грати за чужими правилами, їм важко підтримувати хороші відносини з близькими або колегами. Тісна дружба вимагає взаємних поступок, обміну емоціями, співчуття і емоційної підтримки — вони з цим просто не справляються.

Рішення: ми не пропонуємо вам заводити дружні стосунки з кожним зустрічним. Якщо у вас уже є люди, які вам дорогі, просто постарайтеся все не зіпсувати. Частіше нагадуйте про себе, цікавтеся тим, що відбувається в їхньому житті, пропонуйте зустрітися на вихідних. Ваша увага не залишиться непоміченою.

Кажете, що емоції не важливі

Люди з низьким рівнем ЕІ нерідко усвідомлюють особливості своєї поведінки, тому навмисно применшують важливість емоцій, кажучи, що дійсно важливі для життя речі — це логіка і пізнання.

Рішення: не намагайтеся себе обдурити. Емоції не лише є важливою частиною спілкування, вони також необхідні для ефективної оцінки життєвого сценарію, особливо коли йдеться про кризові ситуації або можливі ризики.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *