Як визначити у себе синдром “білого кролика” та позбутися його

Як визначити у себе синдром "білого кролика" та позбутися його - INFBusiness

Є кілька лайфхаків, які допоможуть позбавитися синдрому "білого кролика". Йдеться про неспокійний стан, коли людина створює навколо себе непотрібну суєту, нервуючи та дратуючи навколишній. Такі люди лізуть у чужі справи та кидають власні, не встигнувши закінчити, інформує Ukr.Media.

Щоб визначити у себе цей синдром, варто пройти тест на суб'єктивність, коли хтось засікає на секундомірі хвилину, а ваше завдання інтуїтивно визначити, коли вона закінчується. Зазвичай люди з підвищеною тривожністю сигналізують про закінчення хвилини набагато раніше, ніж вона насправді добігає до кінця. У цей момент людина розуміє, що неправильно сприймає час і розуміє, що вона поспішає.

Однак позбавитися синдрому "білого кролика" можна самостійно: по-перше, для цього варто налагодити режим дня. Наприклад, вчасно лягати спати, вимикати телефон та інші гаджети за годину до сну, вставати вранці на пів години раніше, щоб спокійно зібратися. Також потрібно взяти за правило щодня гуляти по пів години спокійним кроком. Разом із цим психологи радять не наїдатися на ніч і не пити більше однієї чашки кави вранці.

Прибирання — одна із справ, яка допомагає знизити тривогу. Потрібно спробувати прибрати квартиру, а своє робоче місце привести до належного вигляду. Також не завадить упорядкувати дані в гаджетах, вилучивши непотрібне і відійшовши від марних розсилок. Щоб краще організувати день, варто спробувати метод п'яти пальців.

Суть його полягає в тому, щоб увечері скласти план наступного дня, що складається з п'яти важливих справ. Важливо пам'ятати, що шоста справа завжди зайва. Перш ніж додати новий пункт, необхідно викреслити якийсь інший з ще не зроблених, щоб кількість важливих справ на день завжди дорівнювала п'яти.

Також вона порекомендувала провести ревізію незроблених справ, а також викреслити зі списку ті справи, які робити не хочеться. Ще варто виховати в собі вміння говорити "ні" іншим людям, у тому числі дітям, батькам, колегам та сусідам, не кажучи вже про випадкових перехожих.

У будь-яких ситуаціях варто вибирати себе, не боячись здатися поганою людиною. Це потрібно для того, щоб не звалювати на себе забагато справ, адже це прямий шлях до занепокоєння. Ну а якщо всі ці лайфхаки не допомагають впоратися з постійним відчуттям нестачі часу та внутрішньою тривогою, краще звернутися до фахівця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *