Ці образи ховаються за компліментами — ними ви легко образите співрозмовника

Ці образи ховаються за компліментами — ними ви легко образите співрозмовника - INFBusiness

У житті ми часто стикаємося з ситуаціями, коли люди намагаються висловити свою оцінку через комплімент, але натомість ображають. Це може відбуватися з різних причин: іноді спеціально, але частіше просто по дурості. Розглянемо сім компліментів, які, начебто, мають викликати приємні емоції, але насправді лише принижують свого адресата, інформує Ukr.Media.

"Ти так схудла!"

Залишіть ці коментарі біля себе. Ніколи не знаєш, у чому причина різких змін у зовнішності. А якщо людина хотіла схуднути — і ви про це знали, то фраза "Ти так схудла!" не завжди викличе в адресата радість. Адже подібний комплімент має на увазі, що раніше людина виглядала начебто незадовільно. Так що якщо вас не просять порадувати коментарями про скинуті кілограми самостійно, то першим говорити про це просто не треба.

"Я б ніколи не наважилася одягтися/нафарбуватися так сміливо, як ти!"

Хоча цей комплімент може здатися похвалою, він може образити, оскільки натякає на надмірну ексцентричність і навіть "ненормальність" людини. Просто проговоріть цю фразу в голові, перш ніж сказати її своєму близькому, і усвідомте, наскільки вона неприємно звучить.

"І як тобі тільки вдалося отримати… (Такого чоловіка / цю роботу)!"

Якщо ви скажете щось подібне до своєї подруги, не дивуйтеся, якщо та раптом перестане з вами спілкуватися. Замість того щоб просто порадіти за людину, формулювання цієї фрази передбачає, що дівчина не заслуговує на те, чого досягла.

"Ти виглядаєш дуже добре для свого віку!"

Ремарка "для свого віку" тут ні до чого. А то виходить так, що посил "компліменту" такий: виглядаєш погано, але з огляду на твій уже поважний вік — зійде! Якщо хочете зробити приємно людині, то й кажіть: "Ти виглядаєш дуже добре". Хоча тут доречно поміркувати про те, чи співрозмовник буде радий коментарям про його зовнішність, навіть якщо вони позитивні.

"Без макіяжу тобі набагато краще!"

Сам по собі цей коментар дуже позитивний. Мовляв, дівчина така красива у своїй природності, що ніякий макіяж уже не зробить її кращою. Але поставте себе на місце тієї бідолахи, якій дали цей комплімент. Витратила годину на те, щоб гарно нафарбуватися, а їй кажуть "раніше було краще". Не треба "похвалою" знецінювати чиюсь роботу. Краще просто скажіть: "Я вважаю тебе дуже красивою у будь-якому випадку: з макіяжем чи без".

"Ти така гарна, посміхайся частіше!"

Хоча цей комплімент і здається похвалою, він може образити. До того ж у прогресивному світі подібна фраза вважається дуже сексистською. Пояснюємо чому. Річ у тім, що такі коментарі зазвичай відпускають чоловіки у бік дівчат. Мовляв, ви ж "прикраса цього світу", "прекрасна стать" все-таки! Так хлопці знецінюють почуття жінок, спрощуючи їхню функцію до суто естетичної. Не треба так.

"Не знав(ла), що ти в цьому розумієшся!"

Хоча цей комплімент здається позитивним, він легко може образити, бо такими словами ми недооцінюємо знання та навички співрозмовника. Люди хочуть, щоб їхня компетентність та експертність визнавалися, а не вкотре опинялися під сумнівом.

Будьте уважні до слів, які вимовляєте. І пам'ятайте, що щирість та повага — те, без чого не обійтися, коли спілкуєтесь із близькими. Але взагалі завжди слід бути ввічливим і стежити за змістом фраз, які збираєтеся сказати будь-якій людині.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *