Ці 6 ознак говорять про те, що батькам більше не вдається контролювати бунт своєї дитини-підлітка

Ці 6 ознак говорять про те, що батькам більше не вдається контролювати бунт своєї дитини-підлітка - INFBusiness

Агресивна поведінка з боку підлітка — один з проявів перехідного періоду, але часом ситуація виходить за межі норми, і типовий бунт трансформується у серйозну проблему, інформує Ukr.Media.

Підлітковий бунт характеризується різкими коливаннями настрою, непослухом і зайвою дратівливістю — таким чином підліток прощається зі своїм дитинством і починає формуватися як окрема цілісна особистість. Іноді трапляється таке, що батьки не знають, як правильно впоратися з подібною поведінкою, а спроби поговорити з дитиною призводять лише до емоційних зривів і погіршують ситуацію.

Залежно від особливостей характеру поведінка підлітка під час перехідного періоду може виражатися різними способами. Зазвичай, у родині агресивного підлітка можуть бути виявлені складнощі як у дитячо-батьківських, так і у подружніх відносинах — не відчуваючи себе у безпеці, дитина страждає через тривожність, що зростає. Не отримуючи підтвердження власної цінності у родині і підтримки від батьків, вона втрачає віру у себе, а її самооцінка прагне до нуля. Відчуваючи власну неповноцінність, підліток починає проявляти агресію, віддаляється від батьків, відмовляється дотримуватись встановлених правил, відвертається від спокійних, гарних однолітків у бік тих, чия поведінка відхиляється від норми, вважаючи, що таким чином він зможе знайти підтримку і опору. Як зрозуміти, що підлітковий бунт виходить з-під контролю, і що робити у такій ситуації, розбираємося разом.

Ризикована поведінка

Саме у період підліткового бунту багато батьків зіштовхуються з вкрай ризикованою поведінкою дитини. Повна відсутність страху, підвищена цікавість до висотних будівель, занедбаних будівель, порушень закону та інші прояви подібної поведінки сигналізують про те, що ситуація вийшла з-під контролю і вимагає оперативного втручання. Це — своєрідний виклик і спосіб привернути увагу, який, на жаль, може мати незворотні наслідки.

Фізичне насильство

Якщо ви почали помічати, що підліток застосовує фізичну силу до оточуючих, загрожує вам або вашим близьким, а вчителі або однолітки скаржаться на його агресивну поведінку, варто негайно поговорити з ним. Підліткова агресія не є нормою, тому не варто закривати очі на прояв такої поведінки — обговоріть причини виникнення проблеми, спробуйте встановити з дитиною контакт, а у разі необхідності зверніться до фахівця, який допоможе об'єктивно оцінити ситуацію і запропонувати шляхи вирішення.

Вербальна агресія

Вербальна агресія — вираження почуттів за допомогою погроз, образ, криків і скандалів. У її основі лежить внутрішній біль і страждання, а її головною метою є маніпуляція. Такий спосіб самовираження є різновидом психологічного насильства — страждаючи, підліток використовує вербальну агресію, щоб досягти своїх цілей і заподіяти біль оточуючим, у тому числі батькам, а тому ситуація безумовно вимагає ретельного аналізу і, ймовірно, консультації фахівця, який зможе знайти справжню причину подібної поведінки.

Непряма агресія

Непряма агресія виражається у тому, що людина використовує не прямі методи, а "обхідні" — наприклад, говорить жорстокі жарти на адресу жертви, намагається отримати над нею контроль, погрожує, шантажує, пліткує. Інший прояв непрямої агресії — спалахи люті без приводу, спрямовані "у нікуди" — биття посуду, тупання ногами, удари у стіну і так далі.

Якщо ви почали помічати за підлітком подібну поведінку, необхідно звернути увагу на проблему і обговорити з ним причини прояву непрямої агресії — можливо, вони пов'язані з якоюсь певною подією, втратою у родині, великою сваркою.

Ігнорування

Ігнорування — один із способів найпотужнішого емоційного насильства. Така поведінка використовується як засіб для досягнення власних цілей і демонстрації своєї незгоди з встановленими правилами. Часом вона свідчить про брак уваги і тепла, а іноді може бути спровокована зворотною поведінкою батьків — гіперопікою. Проявляючи зайву цікавість, намагаючись влізти у особистий простір або зовсім ігноруючи прохання і запити дитини, що стосуються її особистих кордонів, батьки самі провокують провокаційну поведінку підлітка.

Поговір

Плітки можуть бути проявом непрямої агресії, але також можуть свідчити про те, що підлітку нудно перебувати у середовищі, у якому він живе. У такій ситуації батькам необхідно спробувати допомогти дитині проявити свої позитивні якості, відкритися у новій сфері, знайти таланти, щоб вона була захоплена справою і змогла спрямувати свою енергію у мирне русло.

У разі, якщо ви виявили хоча б кілька збігів зі списку, вам варто звернути особливу увагу на поведінку вашої дитини — якщо вчасно не вийти на контакт і не розібратися у причинах проблем, ваш зв'язок з підлітком може розірватися остаточно, що призведе до непередбачуваних наслідків для усіх. Спробуйте спокійно обговорити ситуацію, що склалася, не використовуйте у якості важелів тиску агресію і заборони — важливо увійти до нього у довіру і зрозуміти, що саме його турбує, щоб уникнути негативних наслідків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *