Ці 10 цінностей мають бути сформованими у вашій родині

Ці 10 цінностей мають бути сформованими у вашій родині - INFBusiness

Цінності — фундамент, на якому ми будуємо родину, і правила, на основі яких будемо надалі приймати рішення. Якщо хочеться домогтися успіху у відносинах, слід заздалегідь обговорити переконання, не поступатися ними і намагатися їм відповідати, інформує Ukr.Media.

Сьогодні більшість великих організацій ґрунтуються на цінностях, якими керуються співробітники. Саме ці цінності дозволяють швидко приймати рішення і формувати напрямок розвитку компанії. Вони об'єднують людей і навіть за наявності розбіжностей у поглядах мотивують зберегти відносини і продовжувати діяти разом. Це той фундамент, на якому споруджується міцна "будівля". Родину ж можна розглядати як мікроорганізацію, у якій є два партнери — чоловік і дружина. Про те, які цінності допомагають побудувати гармонійний союз, ми розповімо далі.

Що таке цінності і чому вони важливі

Цінності — це затверджені правила, що дозволяють швидко приймати рішення. У родині їх перелік — питання домовленості: вони формуються подружжям обопільно і ретельно узгоджуються. Надалі у своєму сімейному житті чоловік і дружина будуть приймати рішення, орієнтуючись на головні пріоритети — їх побут, оточення, відносини з друзями і родичами будуть організованими відповідно до даних переконань.

Наведемо у якості прикладу випадок з бізнесу. У одній авіакомпанії були затверджені дві цінності: швидке прийняття рішень і прагнення будь-яку ситуацію сприймати з почуттям гумору. Одного разу командир екіпажу, говорячи про техніку безпеки, попросив пасажирів у разі поломки замружитися і крикнути: "Хей". Пасажирка, що летіла цим рейсом, написала заяву, у якій висловила претензію стосовно того, що з безпекою не можна жартувати. Оскільки у цій авіакомпанії гумор був однією з базових цінностей, відповідь була такою: "Ми будемо за вами сумувати". Корпорація встала на бік співробітника, який діяв згідно з пріоритетами роботодавця.

Так само відбувається у родині, де затверджені спільні цінності. Подружжя готове відстоювати їх у будь-якій ситуації і чинити відповідно до них, незважаючи на зовнішні перешкоди.

Якщо ж цінностей немає або вони не є затвердженими, у разі розбіжностей між чоловіком і дружиною немає нічого, що б їх об'єднувало. І тоді пара не бачить сенсу у подальшому спільному існуванні. Саме цінності є тим фактором, що об'єднує і мотивує. Тому, вступаючи у шлюб, не забудьте домовитися про цінності, затвердити їх, прийняти і у майбутньому діяти згідно з ними.

Цінність дружби

Людина — істота соціальна, і 85 % її щастя залежить від відносин. Якщо чоловік та дружина приймають дружбу як базову цінність, вони прищеплюють її своїм дітям і намагаються доброзичливо ставитися до оточення та одне до одного.

Дружба підвищує ефективність життя. Більша частина того, що ми отримуємо, є результатом того, про що ми змогли домовитися. Приязність допомагає досягати цілей і підтримує гармонійну атмосферу у родині.

Цінність спорту

Фізична культура максимально корисна для здоров'я. Якщо з дитинства займатися баскетболом, плаванням, гімнастикою або іншими видами спорту, закладається певний обмін речовин, і надалі людина менше хворіє, відчуває себе активною і ресурсною.

Спорт також формує соціалізацію, загартовує і фокусує на цілеспрямованість. Якщо людина досягає спортивних результатів, вона транслює успішність у будь-яку сферу життя: навчання, роботу, хобі, відносини.

Коли родина приймає спорт як базову цінність, чоловік і дружина виділяють на тренування кошти і час, і кожен з подружжя ставиться до цього з розумінням.

Цінність родини

У родині усі її члени підтримують один одного у будь-якій ситуації. Якщо виникають труднощі або неприємні зовнішні обставини, вони залишаються на боці близьких людей.

Такий підхід формує впевненість і допомагає вибудовувати гармонійні відносини з рідними. Завдяки цінності родини будь-які труднощі вирішуються легко і спільно, оскільки кожен відчуває потужну підтримку близьких.

Цінність відповідальності

Це здатність відповідати за власні вчинки. Не звинувачувати обставини, а діяти, намагаючись змінити ситуацію. Якщо у родині є цінність відповідальності, то усі розмови є максимально конструктивними. Подружжя не обговорює, хто винен, а спільно шукає оптимальне рішення проблеми.

Сьогоднішній день для будь-кого з нас — це результат наших дій і думок вчора. Завтра буде таким, яким ми бачимо його сьогодні. Відповідальність за наше життя лежить на нас. І якщо у родині це розуміють, то для претензій і звинувачень місця немає.

Цінність знань

Йдеться про безперервне навчання та самовдосконалення. Кожен з нас може поставити собі питання: "Як я можу поліпшити свої знання?" І якщо їх цінність є прийнятою у родині, витрати на освіту не викликають суперечок.

Велику роль у самовдосконаленні відіграє і оточення. Краще, якщо поруч будуть люди, з яких можна брати приклад. І тут цінність знань перетинається з цінністю дружби. Чим з більшою кількістю людей ви спілкуєтеся, тим більше дізнаєтеся. І це переконання варто прищеплювати своїм дітям.

Цінність етикету

Родина, яка стверджує цю цінність, намагається з повагою ставитися до людей і відрізняється гостинністю. Якщо чоловік та дружина і їх діти перебувають у компанії, то поводяться максимально приязно, щоб оточуючим було з ними комфортно. Образ гарної, вихованої родини, де усіх приймають з привітністю, узгоджується з ще однією базовою цінністю — дружбою.

Цінність творчості

У родині, де з повагою ставляться до творчих проявів, у чоловіка та дружини є хобі, які обидва поділяють, а діти займаються музикою, мистецтвом, відвідують різні секції і розвивають таланти.

Творчість народжує тягу до гарного. І якщо ми хочемо жити у гарному місці, у оточенні гарних речей, варто приділяти увагу самовдосконаленню у цій сфері.

Цінність здоров'я

Здоров'я не потрібно відновлювати: важливо його підтримувати. І про це необхідно замислюватися постійно, виділяючи час і кошти для профілактики. Достатньо раз на пів року або рік проходити обстеження або відвідувати лікаря, щоб привести до норми роботу свого організму.

У родині, де встановлена цінність здоров'я, чоловік і дружина уважно ставляться до свого самопочуття і ретельно стежать за харчуванням та режимом дня дітей. Наприклад, дуже шкідливо, якщо діти лягають спати пізно, і у них немає чітко встановленого часу для відходу до сну.

У нашому організмі є гормони, які виробляються лише до 23.00. Якщо дитина лягає після 23.00, відбувається гормональний збій, який у майбутньому негативно відіб'ється на роботі внутрішніх органів. Але якщо цінність здоров'я прийнята усіма членами родини, режим дня, правильне харчування, активність і регулярна профілактика хвороб стають нормою.

Цінність віри у близьких

У житті ми часто зіштовхуємося з труднощами. Перед їх обличчям люди нерідко відчувають себе скутими і не можуть вирішити, як діяти. Але якщо у родині є віра один у одного, страх минає і народжується впевненість у власних силах. Коли дружина повідомляє чоловікові, що має намір написати книгу, кращою реакцією чоловіка буде: "Чудово! Я у тебе вірю! Тобі усе вдасться!".

Ключовий момент успіху — віра у своїх дітей і чоловіка, що створює глобальну підтримку. У будь-якій справі не варто боятися помилитися: у гіршому випадку ви отримаєте життєвий досвід. Пам'ятайте: "Нам пробачать наші помилки, але нам не пробачать нашу невпевненість".

Цінність грошей

Якщо чоловік та дружина хочуть поліпшити своє матеріальне становище і за допомогою нього досягти певних цілей, вони прагнуть підвищувати фінансову грамотність, планувати витрати і нарощувати капіталізацію. Це необхідно, оскільки багатство — наслідок не удачі, а прагматичного розрахунку, накопичень та інвестування. Це технологія, яка є результатом дотримання правил і дисципліни. Якщо у родині є прийнятою цінність грошей, чоловік і дружина будуть намагатися впорядкувати рух фінансів, сформувати "подушку безпеки" і розумно розподіляти гроші.

У кожної людини є власні цінності. Вони можуть бути вродженими, сприйнятими у родині, або набутими з досвідом. Але перед укладенням шлюбу потрібно знати, що ваші переконання збігаються з життєвими пріоритетами майбутнього чоловіка. Якщо для дівчини важливо бути з друзями і батьками у рідному місті, а її хлопець полюбляє подорожувати, навряд чи вони створять гармонійний союз.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *