Чому у дитини мають бути домашні обов’язки — обираємо справу за віком

Чому у дитини мають бути домашні обов'язки — обираємо справу за віком - INFBusiness

Сім'я — це тепла, близька спілка кількох людей. І йдеться не тільки про чоловіка і дружину, а й їхніх дітей. Звичайно, в ранньому віці вони навряд чи можуть стати повноцінними помічниками вдома, але дорослішаючи, спадкоємці, на думку психологів, мають нести певні обов'язки, інформує Ukr.Media.

По-перше, тому що батьки з появою дітей не стають рабами чи прислугою, у них залишаються і робочі справи, і соціальні ролі, не пов'язані з сім'єю. По-друге, звичка допомагати та вести певні побутові відносини готують дитину до дорослого життя. Погодьтеся, доросле чадо, яке не знає, як включати пилосос чи зварити гречку, виглядає дивно.

Рутина поступово привчає дітей до думки про важливість допомоги, підтримки, трепетного ставлення. Тому важливо виділити для дитини певні домашні обов'язки. Вони повинні відповідати віку дитини та не змушувати її перевтомлюватися.

Малюк, 2-3 роки

У цьому віці основні домашні обов'язки ще не зрозумілі. Але він може почати обслуговувати себе. Перший обов'язок дітей — прибирати іграшки. Поставте контейнери, в які дитина зможе скласти плюшевих ведмедів та машинки. Іноді вона може зовсім не хотіти розбирати іграшки, але це теж можна перетворити на захоплююче заняття.

Крім того, малюк може відносити одяг у кошик для білизни, а посуд після їжі в раковину.

Дошкільники, 5-6 років

У цьому віці малюки стають самостійнішими. Їм можна довірити більше обов'язків, не забуваючи хвалити та пишатися виконаними ритуалами.

Дошкільник може прибирати посуд у раковину після сімейного обіду та вечері, розставляти тарілки перед їдою, заправляти свою постіль вранці, поливати квіти та протирати пил з нижніх полиць.

Школярі до 9 років

Розширюйте коло обов'язків: нехай дитина виносить сміття дорогою до школи, споліскує тарілку та чашку після сніданку, розбирати пакети з продуктами, наводити лад у своїх книгах, зошитах, підручниках, завантажує та розвантажує пральну машину.

Школярі до 13 років

Це майже вік самостійності. Школяр може мити посуд, пилососити, винести сміття, розвісити білизну після прання.

Майже дорослі, 14+

Підлітки — цілком самостійні люди, вони чудово справляються з будь-якими домашніми обов'язками. Поговоріть та виберіть ту частину домашніх турбот, яка ляже на їхні плечі. Наприклад, щодня дитина може мити посуд і міняти котячий туалет, а у вихідні, під час генерального прибирання, протирати пил у всьому будинку, пропилососити.

У цьому віці можна почати вчити дитину готувати: нехай це будуть нескладні страви. Зварити гречку або кашу на сніданок, почистити картоплю на вечерю, зробити бульйон або посмажити яєчню для всієї родини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *