Чому нещастя “заразне” і чим воно небезпечне у стосунках

Чому нещастя "заразне" і чим воно небезпечне у стосунках - INFBusiness

Ми всі буваємо у поганому настрої, але коли ваша друга половинка ниє і нарікає на життя без кінця, тут уже варто насторожитися, адже це не тільки емоційно виснажує, а й несе реальну загрозу, інформує Ukr.Media.

Ми влаштовані таким чином, що "дзеркалимо" поведінку навколишніх людей. Все це пов'язано з емпатією та дзеркальними нейронами, які змушують нас радіти, сумувати чи боятися разом з іншою людиною.

Наш мозок дуже альтруїстичний і буквально потребує співчуття і співпереживання. З точки зору біології це легко пояснити: набагато ефективніше для нашого виживання, коли група відчуває єдину емоцію, адже так впоратися набагато простіше, ніж поодинці.

Але це, часом може мати і негативні наслідки. У близьких стосунках із людиною ми схильні практично "заражатися" його емоціями та настроєм.

Якщо один із партнерів довгий час почувається пригнічено і нещасно, то цей настрій незабаром нападає і на другого.

Тобто йому теж не хочеться нікуди виходити, немає мотивації на вивчення чогось нового, з'являються апатія та невдоволення навколишнім світом.

Впоратися з партнером-страждачем можна. Якщо друга людина енергійніша і життєрадісніша, вона може спробувати "заразити" половинку своїм баченням світу.

Спілкуйтеся з партнером і ділитеся своїм поглядом на ту чи іншу ситуацію, щоб він мав можливість зрозуміти, як може бути ще. Станьте для нього прикладом і покажіть, що насправді у світі є не тільки чорне, але ще й рожеве з жовтим.

Якщо ж будь-які спроби вирішити проблему і допомогти партнеру закінчуються невдачею, а сама людина йде в заперечення, то поставте собі питання, чи готові ви у стосунках із цією людиною постійно переконувати його в чомусь.

Тому спочатку варто зважити всі за і проти стосунків із такою людиною, потім спробувати її переконати, а потім вирішувати: залишатися чи розходитися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *