Чому мозок саботує корисні звички та як його обдурити

Чому мозок саботує корисні звички та як його обдурити - INFBusiness

Формування корисних звичок дається важко, тому що ми повільніше отримуємо від них дофамін, ніж через куріння, алкоголь або ненажерливість, інформує Ukr.Media.

Привнести корисні звички у своє життя досить важко. Присвятити більше часу читанню, раніше вставати вранці, щоденна пробіжка чи йога, заняття англійською — все це звучить як добрий план, корисний для мисленнєвої системи людини. Але чому ж мозок часом начебто "саботує" нові починання і взятися за щось стає практично неможливо.

Такий стан є цілком природним. Людський мозок звик до певних поведінкових схем, а коли ми намагаємося змінити їх, з'являється протест. Тут ще втручаються механізми психіки, покликані уберегти людину від стресу та негативних сценаріїв. Навіть гормональна система не на нашому боці: формування корисних звичок дається важко, тому що ми повільніше отримуємо від них дофамін, ніж звички шкідливі.

Парадоксально, але щоб знизити дискомфорт, його необхідно прийняти як нормальну частину процесу змін. Варто дозволити собі адаптуватися, зробивши перерву, а також переглянути свій підхід до формування звички і знайти зручніший формат. Наприклад, деяким людям простіше досягати якихось цілей в режимі марафонів, тому можна влаштувати для себе "марафон звичок", це допоможе перетворити процес на гру, коли у вас є старт і фінал за часом.

Дуже важливо визначити собі користь від звички, інакше ентузіазм швидко випарується. Крім цього, потрібно підготувати для себе умови, які допоможуть впоратися з перешкодами, наприклад носити з собою кросівки, якщо метою є щоденна вечірня пробіжка. Це зменшить внутрішній протест, оскільки умови для дії вже створено.

Важливо відстежувати маленькі перемоги у щоденнику. Це допоможе побачити прогрес. Після досягнення важливих етапів у формуванні звички потрібно нагороджувати себе, щоб отримати дофамін та зміцнити позитивні асоціації. Крім цього важливо ділитися своїми намірами з близькими, щоб вони могли підтримати та допомогти впоратися з дискомфортом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *