Чому ми так боїмося зізнаватися у коханні

Чому ми так боїмося зізнаватися у коханні - INFBusiness

Вам може бути дуже страшно. Коли ми говоримо комусь «я тебе люблю», відчуваємо себе по-вразливому. Ми повністю відкриваємося перед людиною. За той невеликий відрізок часу, коли ми вимовляємо ці прості, але дуже значущі слова, ми ніби висимо над прірвою. Почуття уразливості викликає страх, але є ряд інших чинників, які змушують нас боятися, інформує UkrMedia.

Ви боїтеся, що вам не відповідатимуть взаємністю. Отримати відмову – завжди боляче. «Я теж тебе люблю», – саме цю фразу ми хочемо почути у відповідь на наше зізнання. Хто з нас не мріє жити довго і щасливо з тим, кого любить? Це йде врозріз з природою любові. Любити – означає віддавати, не чекаючи нічого взамін. Очікувати, що вам хтось відповість взаємністю, – неправильно. Ви змушуєте людину відчувати себе так, як ніби він вам винен. Це закладає погану базу для відносин. Ви зізналися комусь у коханні? Прекрасно. Це ваше рішення. Зізнання зовсім не припускає, що вам зобов'язані відповісти тим же.

«Любити – означає давати тому, хто цього не просив, то, чого у нас немає», – Жак Лакан. Письменник Петер Роллінс розуміє цю фразу по-своєму. Він пише: «Коли ви закохані, то пропонуєте коханій людині всього себе, разом з усіма вашими недоліками. Ясна річ, ваші недоліки нікому не потрібні. Проте якщо людина вас щиро любить, він прийме вас з усіма вашими вадами».

Зізнаючись комусь у коханні, ви не тільки відкриваєте людині ваші справжні почуття. Ви пропонуєте себе з усіма вашими проблемами і комплексами. Якщо ваша любов взаємна, і людина готова прийняти все, що ви їй пропонуєте – це прекрасно. От тільки… Ви не можете очікувати, що ваші почуття обов'язково виявляться взаємні. Не можна очікувати, що людина з готовністю прийме все, що ви їй пропонуєте. Це нечесно по відношенню до неї.

Ви вважаєте, що ваше щастя в цьому житті є турботою іншої людини. Міцні відносини, що приносять вам радість – це прекрасно. Однак відносини не повинні бути єдиним приводом для вашого щастя. Вони повинні робити вас ще щасливішим, ніж ви є. Ви, і тільки ви, відповідальні за ваше щастя.

Зізнатися в любові комусь зовсім не значить довірити цій людині всі турботи про ваше щастя. Кохати – це значить віддавати, а не підкорятися. Ви віддаєте людині, яку любите, свою любов. От і все. Ви не передаєте їй контроль над вашим щастям.

Очікувати від іншого, що він зробить вас щасливими, – значить перекладати на його плечі величезну відповідальність. Довіряти турботу про ваше щастя несправедливо по відношенню до цієї людини. Поступаючи таким чином, ви, крім усього іншого, починаєте чекати від неї неможливого. Ви очікуєте, що ця людина доповнить вас. Це просто неможливо.

Ви вірите в те, що відповідальні за щастя того, кого любите. Це говорить про вашу егоїстичність. Крім цього, така віра отруює будь-якого роду відносини. Суть здорових відносин зовсім не в тому, щоб люди доповнювали один одного або з усіх сил намагалися зробити один одного щасливими. Здорові відносини засновані на прийнятті. Люди повинні приймати один одного такими, які вони є. Тільки так вони зможуть бути партнерами по життю.

Ви і ваш партнер повинні бути щасливі разом, але… Ви не повинні бути щасливі тільки тому, що ви є одне в одного. Віра в те, що ви несете відповідальність за щастя коханої людини, породжує у вас страх. Ви будете боятися розчарувати, заподіяти біль або розбити йому серце. Все це призведе до того, що ви будете ще більше боятися сказати: «я тебе люблю». Зніміть з себе відповідальність за щастя того, кого ви любите. Просто приймайте його таким, який він є. Так ви позбудетеся від страху.

Зізнатися в любові – означає просто зізнатися в своїх почуттях. Це зовсім не значить здатися на милість того, кого ми любимо. Це неправильне розуміння любові. Ми часто про це забуваємо.

Якщо ви зізналися комусь у коханні – це не означає, що ви навічно стали власністю іншої людини, і це зовсім не означає, що ваші почуття завжди будуть незмінні. Зізнання в любові зовсім не означає, що ви відтепер навіки пов'язані з цією людиною і будете разом до кінця ваших днів.

Вам можуть розбити серце. Не бійтеся цього. Любов – це завжди ризик. Вам можуть не відповісти взаємністю. Ви можете опинитися у відносинах з людиною, яка (у підсумку) розіб'є вам серце. Не існує ніякого способу, завдяки якому ви зможете уникнути подібної ситуації. Хіба що… Ви можете відмовитися від любові і прожити так все своє життя. Так ви уникнете болю. Ось тільки таке життя вже точно не назвеш повноцінним.

Закохуючись, ніхто з нас не хоче, щоб йому розбивали серце. Однак таке відбувається. Це частина нашого божевільного і складного життя. Ви не помрете. Так чому б не випробувати все, що ви можете, в цьому житті?

Коли нам розбивають серце, ми отримуємо можливість багато чому навчитися. Розбите серце – це ще один болючий урок, який дозволить стати краще і мудріше. Дійте! Ризикніть і дайте людині можливість (гіпотетично) розбити ваше серце. Нехай все буде, як буде.

В житті ви не обов'язково повинні любити всього раз. «Пропонуючи свою любов, ти даруєш людині своє серце», – це ще одна хибна думка про любов. Любити – не значить подарувати людині своє серце. Любити – значить звільнити у своєму серці місце для когось іншого.

У житті любов може вам зустрітися кілька разів. Тобто ви маєте право залікувати своє розбите серце і знайти нову любов (якщо захочете).

Якщо ви комусь вже зізнавалися у любові, це зовсім не означає, що ви не можете зробити це знову. Так, зустрічаються однолюби. Є люди, які і через 50 років спільного життя все так само закохані одне в одного. Це прекрасно. Ось тільки на початку своїх відносин ці пари не знали, як буде розгортатися їх історія кохання, і чим все закінчиться. Вони сподівалися на краще і точно працювали над тим, щоб зберегти відносини.

Тільки ризикнувши, ви отримаєте можливість дізнатися, як і що станеться з вашою історією кохання.

Тепер, коли ми розвіяли страхи, хочемо сказати вам… Насолоджуйтеся любов'ю. Даруйте її. Прийміть той факт, що в любові ви можете зіткнутися з болем. Не дозволяйте страху позбавити вас шансу жити прекрасним життям.

Як би там не було, сказати «я тебе люблю» – значить зробити великий, серйозний крок у відносинах. Кохання – це глибоке, серйозне почуття. З цим ніхто не сперечається. Ставитися до цього почуття потрібно відповідно. Не бійтеся любові. Але і не даруйте її кожному, хто вам зустрічається на шляху. Любов – це не іграшка. Просто будьте чесні з собою. Ви маєте право відчувати те, що відчуваєте.

Ризикуйте.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *