Чому ми обираємо партнерів, які схожі на колишніх

Чому ми обираємо партнерів, які схожі на колишніх - INFBusiness

Напевно, вам знайома ситуація, коли новий чоловік вашої подруги — або навіть ваш партнер — чимось нагадував чоловіка з минулих стосунків. Психологи вважають, що це зовсім не збіг. Під керівництвом експертів ми з'ясували причини такої поведінки, інформує Ukr.Media.

Нав'язливе повторення

Ви можете здивуватись, але багато людей схильні до пошуку повторного негативного досвіду, за допомогою якого вони знову переживають негативні емоції. Подібну поведінку не можна назвати здоровою реакцією, а тому фахівці говорять про неопрацьовану травму, найчастіше її зачатки лежать у дитинстві. Йдеться про нав'язливе повторення минулих сценаріїв. Навіть якщо новий партнер не виявляє тих якостей, якими відрізнявся минулий чоловік, жінка несвідомо намагається вивести його на той негатив, до якого вона звикла у минулих відносинах, роблячи чоловіком джерелом приємного психологічного болю. Подібна поведінка потребує глибокого опрацювання в кабінеті психолога.

Ви не помічаєте інших типів

Факт, підтверджений наукою, — наше оточення формує у нас уявлення про норму і в тому числі про те, що красиво і яка людина вважається привабливою. Сюди може входити не лише зовнішність, а й манера говорити, сміятися, і особливо запах. Підсвідомо багато жінок намагаються знайти чоловіка, максимально схожого за типажем на колишнього партнера. Найчастіше подібна прив'язка до типажу відбувається після позитивного розставання.

Партнер-інтроверт

І знову звернемося до науки. Згідно з недавніми дослідженнями, люди, схильні до інтроверсії, частіше екстравертів обирали собі в пару людей, які були максимально схожі на колишніх — або характером, або за зовнішніми даними. Частково подібний вибір можна пояснити тим, що екстраверти схильні до пошуку нових вражень і тому можуть легко перемикатися між типажами, якщо людина дійсно їх зацікавить. Інтроверти рідко вважають за краще ризикувати, а тому дотримуються, як їм здається, перевіреної програми і навряд чи оберуть собі в партнери людину, яка, наприклад, має особисті якості, які сильно відрізняють її від колишнього партнера інтроверта.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *