Чому люди раптом перестають спілкуватися без причини

Чому люди раптом перестають спілкуватися без причини - INFBusiness

Змиритися з розставанням і без того важко, але що робити, якщо людина навіть не просто пішла, а зовсім зникла з вашого життя? Явище це аж ніяк не нове, проте з наявністю соцмереж та месенджерів все складніше залишатися не на зв'язку, зате легше його перервати. Жодних пояснень та розмов — достатньо натиснути "відхилити дзвінок", залишити повідомлення непрочитаними і не реагувати на позначки, інформує Ukr.Media.

У психології таку поведінку назвали терміном "гостинг", що походить від англійського слова ghost — "привид". Чому люди, котрі ще вчора з нами підтримували тісний зв'язок, стають привидами?

Боязнь близькості

Людина не витримує прихильності, що зароджується, і вирішує різко відсторонитися. Вона боїться довіряти та підпускати близько до себе. Така поведінка формується змалку. Щоб не давати стосункам жодного шансу, вона не виходить на зв'язок взагалі. Щоб із простого "прощай" не розв'язалася розмова, яка змусила б передумати.

Страх конфлікту

Друга причина може критися в страху відкритого конфлікту: людині простіше відсидітися і уникнути "розбірок". Вона вважає, що так буде легше всім. Цим зазвичай "грішать" нарциси — вони роблять так, як зручно їм, тому що позбавлені почуття емпатії.

Відсутність емпатії, знецінення відносин

Людині здається, що, якщо вона сама для себе вирішила закінчити стосунки, цього достатньо: "Для мене вже все закінчено — і це головне". Їй не хочеться витрачати час та сили на те, що вже не має цінності. І неважливо, що приємне і гарне теж було, — все обнуляється.

Невміння відстоювати особисті межі

Людина без цієї навички неспроможна відкрито висловлювати свої думки, обговорювати відносини і висловлювати незадоволеність чимось, виходячи з норми етики і моралі. Зрештою це призводить до того, що особистості простіше перервати будь-які стосунки, ніж висловлювати свої емоції та захищати свої межі.

Дитяча травма

Батьки часто говорять дитині: "Я сказав, отже, так і буде". Маленька людина розуміє, що недостойна говорити про свої бажання. Потім малюк починає думати, що бажання у нього погані, а люди будуть про нього неправильної думки. Але такі хлопчики та дівчатка виростають, і що з ними відбувається? Чоловік і жінка зустрічаються, і хтось починає свою дитячу травму відчувати у цих стосунках. Тому їм простіше цей зв'язок закінчити шляхом повної відмови від спілкування.

Страх перед сильними почуттями іншого

Людина не витримує образи, гніву, смутку — тих почуттів, які виникають у відповідь на її рішення припинити спілкування. Адже не часто хто з ентузіазмом реагує на новину про розставання. Щоб не зустрічатися зі складним станом іншого, простіше зникнути та заблокувати контакт.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *