Чим жадібна людина відрізняється від економної?

Чим жадібна людина відрізняється від економної? - INFBusiness

Економія і жадібність – поняття, на перший погляд, схожі, але, по суті, вони мають глибокі, принципові відмінності. Виділимо 8 основних ознак, за якими відрізняються скупі люди, інформує Ukr.Media.

Негативне ставлення до витрат

Жадібна людина негативно сприймає будь-які витрати, у тому числі необхідні. Для неї розлучення з грошима завжди пов'язане з негативними емоціями. Причому чим більші витрати, тим сильніший стрес.

У економних людей все по-іншому. Вони витрачають гроші з задоволенням, але намагаються не купувати зайвого і стежать, аби сума, що виділяється відповідала якості і корисності товару.

Сліпа відмова від витрат замість обліку і планування

Жадібність змушує скупу людину відмовлятися від будь-яких витрат, оскільки сама думка про зменшення кількості грошей доставляє психологічний дискомфорт. Скупий несвідомо жертвує якістю життя, не хоче витрачати навіть на себе, що вже говорити про інших.

Економія базується не на шкідливих психологічних установках, а на плануванні і обліку витрат. Економна людина не відмовляється від необхідних товарів і послуг, просто прагне одержувати блага за розумною ціною. У цьому її допомагають планування і облік.

Самотність і одноманітність у повсякденному житті

Зазвичай жадібність призводить до самотності і нудьги. У сучасному світі практично всі розваги вимагають виділення грошових коштів. Безкоштовно можна тільки вдома сидіти біля телевізора, та й то за кіловати платити доведеться. Тому скупі люди зазвичай ведуть відокремлений спосіб життя, у них немає хобі та друзів. З протилежною статтю теж напевно проблеми, оскільки для успіху на цьому терені чоловікові потрібно витрачатися на квіти, цукерки, ресторани, а жінці – на салони краси, модний одяг і т. п.

У економної людини таких проблем немає. Вона живе звичайним життям, охоче витрачає гроші на хоббі та відпочинок в колі друзів та сім'ї. Це не заважає її процвітати: грамотне відношення до фінансів дозволяє відчувати себе впевненіше, ніж колеги по роботі, які мають приблизно такі ж доходи.

Скупий платить двічі

Ця приказка не нова, але справедлива. Скупим людям властиво купувати найдешевші товари, користуватися неякісними послугами. Основний критерій вибору для них – ціна, інше-другорядне. Така економія обходиться дорого. Наприклад, неякісне взуття, навіть якщо коштує в 2 рази дешевше нормального, зазвичай обходиться дорожче, так як вже через півроку приходить в непридатність. Виходить, що скупість веде не до багатства, а до бідності.

Економна людина теж враховує вартість товарів і послуг, але для неї ціна є лише одним з декількох критеріїв. Обов'язково враховується корисність речі, якість і ін., тому не виникає необхідності «платити двічі».

Перетворення житла в склад непотрібних речей

Скупа людина любить збирати і зберігати старі, непотрібні речі, сповідує принцип «авось пригодиться». У результаті житло з часом починає нагадувати склад, на який все прибуває і прибуває всілякий непотріб. Речі просто лежать і ними ніхто не користується. Жадібні люди приносять додому все, що можна взяти безкоштовно або купити за низькою ціною.

Економні люди не купують речі, якими не будуть користуватися, навіть якщо ті коштують копійки. Перше правило економної людини – не купувати зайвого, друге – дбайливо ставитися до куплених речей. Втім, другий пункт повинен дотримуватися без фанатизму.

Страх втратити гроші

У жадібної людини майже завжди готівка зберігається «під подушкою». Така політика викликана недовірою до інвестування і боязню втратити гроші. В крайньому випадку може бути відкритий банківський депозит. Однак бувають і винятки: скупі люди, які виділяються високим інтелектом і знаннями по частині управління фінансами, можуть у гонитві за прибутком вкладатися у фінансові піраміди або інші сумнівні інструменти. Зазвичай це закінчується провалом і втратою грошей.

У економних людей набагато більш зважене ставлення до грошей. Вони намагаються не лише економити, а й інвестувати в інструменти, здатні примножити капітал. Ними рухає не жадібність, а холодний розрахунок. На першому місці у них твереза оцінка ризиків, а потім вже інвестування.

Не здатність протистояти форс-мажорним обставинам

Будь-яка криза, що вимагає незапланованих витрат, вганяє жадібну людину в стан шоку. Відповідно, зростає ймовірність неправильних рішень. У економної завжди на такі випадки є резервний фонд, яким вона спокійно користується і вирішує проблему. Коли криза залишається позаду, резервний фонд поповнюється до необхідного обсягу.

Гроші важливі самі по собі, не як засіб, а як ціль

Для скупої людини гроші – самоціль, вона збирає їх все життя, намагається мало витрачати на поточні потреби. Для економної людини, сенс накопичень в іншому. Вона намагається уникати нерозумних витрат, щоб підтримувати гідний рівень життя. Економить не просто так, а щоб було простіше ставити фінансові цілі і досягати їх. Розумне ставлення до грошей дозволяє здійснювати великі покупки, удосконалюватися в своїй справі, ставати багатшим і щасливішим.

Висновок

Жадібність – негативна якість, серйозна психологічна проблема, з якою потрібно боротися. Здатність економити – корисна і дуже актуальн в сучасному житті якість, яку необхідно розвивати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *