Це не депресія: психологи розповіли, як відрізнити хворобу від звичайнісінької ліні

Це не депресія: психологи розповіли, як відрізнити хворобу від звичайнісінької ліні - INFBusiness

Лінь є частиною характеру будь-якої людини, більшою чи меншою мірою. Але іноді вона може бути ознакою хвороби, попередили психологи. Вони пояснили, у яких випадках марно намагатися взяти себе в руки і час іти до лікаря, інформує Ukr.Media.

Людям властиво ухилятися від зусиль, які їм здаються надмірними, інакше кажучи, лінуватися. Іноді навіть кажуть, що лінь — це двигун прогресу: безліч винаходів з'явилося на світ через те, що комусь захотілося полегшити собі життя.

Схильність людей до ліні можна простежити навіть у мовах народів світу, зазначили експерти.

Що людина — істота лінива, знають, наприклад, дослідники мов. Вони вивели закономірність в еволюції всіх мов, що в міру того, як мови живуть і розвиваються, люди починають лінуватися з вимовою складних звуків. Через це ми спрощуємо їх від покоління до покоління, зазначили фахівці.
За їх словами, дуже часто лінь — це, по суті, захисна реакція організму, яка допомагає позбутися зайвої роботи.

Є лінь нормальна, коли люди захищають самі себе від безглуздої роботи, яку їм або пропонують інші люди, або ж вони самі за звичкою звалюють на свої плечі. Тоді лінь дає змогу почекати, одуматися, і частина роботи втрачає актуальність. Тобто лінь може бути захистом від надлишкової роботи, яку надто енергійні люди іноді намагаються нав'язати собі й оточуючим, пояснили психологи.
Але буває ситуація зовсім іншого типу, лише зовні схожа з проявом ліні — коли людина не може себе змусити здійснювати абсолютно необхідні дії. Це вже хворобливий стан, за якого, можливо, необхідна допомога фахівця.

Це, найімовірніше, йдеться про депресію. У разі виникнення цього розладу треба йти до психіатра. Зараз є багато антидепресантів, які допоможуть від депресії. Будь-яка людина, яка раптово змінилася і перестала бути схожою на себе колишню, раптом стала не в змозі зробити найпростіших зусиль, такій людині треба порадити шукати допомоги у психіатра або допомоги у антидепресантів. Якщо це стає проблемою, що повторюється, допоможе лікування, уточнили експерти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *