Багатозадачність: як справитися з організацією своїх справ?

Багатозадачність: як справитися з організацією своїх справ? - INFBusiness

Багатозадачність — це здатність людини швидко перемикати свою увагу з однієї справи на іншу, а також виконувати кілька справ практично одночасно. Розвинути цей навик не так вже й просто. У більшості випадків, коли ми стикаємося з необхідністю вирішувати кілька запитань одразу, наш мозок і нервова система починають відчувати стан перевантаження і стресу. А регулярне насильство подібного роду над організмом може призвести до серйозних нервово-психічних розладів, інформує Ukr.Media.

Але при цьому чи можемо ми в сучасних умовах життя виключити або зменшити багатозадачність до безпечного рівня? На жаль, ритм життя диктує зовсім інше. Тому для досягнення успіху справлятися з кількома справами відразу, просто необхідно. Але, у свою чергу, це не означає, що нам слід приносити в жертву здоров'я і душевну рівновагу. Без них, погодьтеся, будь-яке досягнення втратить свій сенс.

Але нам не варто й недооцінювати свій мозок. Він цілком дозволяє нам справлятися з двома справами одночасно. Інше питання: як довго і які це будуть справи. Крім того, багатозадачність можна тренувати. А ще краще опанувати навичку організації своїх справ, щоб вони випадково не звалювалися на вас як сніжний ком. Які стратегії можуть вам допомогти в цій справі?

Концентрація уваги на виконання конкретної задачі

Не потрібно створювати умови багатозадачності без нагальної на те потреби. Ми й самі часом не помічаємо, як робимо це штучно. Намагаємося відповідати на повідомлення та переглядати сторінки в соціальних мережах одночасно з приготуванням їжі. Або, спілкуючись в неформальній дружній обстановці, намагаємося подумки вирішити важливу професійну задачу. Це створює додаткове напруження і вихолощує вашу нервову систему. Вчитесь максимально зосереджуватися на тому ділі, яке виконуєте, не відволікаючись на сторонні думки і дії. Це тренує така якість, як зібраність, яка допоможе вам розвинути правильну багатозадачність.

Уникання чинників, що відволікають

У сучасному світі, де електронні інформаційні засоби завжди знаходяться у людини під рукою, відволіктися від виконуваного завдання не становить особливих труднощів. Це породжує ілюзію, що ми ефективно робимо кілька справ відразу. Але це тільки ілюзія. Щоб уникнути відволікання, потрібно спочатку визначити, що заважає вам понад усе. Проаналізувати, що це дає, і відмовитися від тих побічних справ, які не є дійсно продуктивними і потрібними.

Складання списку майбутніх справ

Коли у вас є чіткий план дій на конкретний день, вам набагато легше адекватно розподілити час і сили на виконання кожного з них. Але план мало скласти. Дуже важливо зробити це правильно, поставивши найбільш важливі і важкі справи на перше місце. А також чітко дотримуватися того, що ви запланували зробити, не змінюючи і не переставляючи справи місцями на догоду миттєвим емоціям.

Багатозадачність: як справитися з організацією своїх справ? - INFBusiness

Передоручення справ іншим

Прагнення зробити все самостійно з одного боку похвально і говорить про вас як про відповідальну людину. Але гіпервідповідальність і нездатність довірити справи оточуючим, які цілком можуть їх виконати, як раз і породжують безглузду багатозадачність і життя в умовах стресу. Вчіться відпускати ситуації, делегувати свої справи іншим співробітникам, а роботу по дому — членам сім'ї. Зрештою, ви не всезнаюча та всесильна машина!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *