8 ознак того, що у вашої дитини-підлітка психологічні проблеми

8 ознак того, що у вашої дитини-підлітка психологічні проблеми - INFBusiness

Близько чверті підлітків віком від 13 до 18 років мають ті чи інші психологічні проблеми, причому близько половини всіх психічних захворювань починаються саме у віці 14 років і старше. Тиск на підлітка у суспільстві надзвичайно великий. До звичайного набору складнощів, пов'язаних із процесами дорослішання та соціалізації в суспільстві, додався величезний і найчастіше негативний вплив інтернет-контенту. Причиною психологічних проблем може стати і пережита дитиною психотравма — подія, яка виходить за межі звичайних людських переживань та можливостей, інформує Ukr.Media.

На які ознаки, що свідчать про психологічні проблеми, варто звернути увагу батькам підлітків?

Проблеми зі сном

Ні для кого не є секретом, що підлітки люблять поспати. У нормі їм потрібно від 8 до 10 години нічного сну. Ознакою психологічного неблагополуччя може бути надмірний сон, сон у денний час, безсоння. За статистикою, близько 90% дітей із депресією мають ті чи інші проблеми зі сном.

Проблеми у навчанні, які почали з'являтися після пережитого стресу

Психологічні проблеми практично завжди позначаються на успішності. Помилки — звичайна справа, але якщо дитина вчиться все гірше і гірше, це може вказувати на серйозну проблему, особливо якщо разом із цим спостерігаються проблеми з концентрацією уваги, організацією, плануванням, пам'яттю або виконанням навіть простих завдань. Все це може вказувати на наявність тривоги, депресії або іншої форми психічного захворювання.

Безрезультатні спроби контролю емоцій

Невміння контролювати свої емоції може спричинити деструктивну поведінку у підлітків. Дитина в такому стані схильна до необдуманих вчинків і рішень, вкрай схильна до негативного впливу ззовні, що може призвести до тяжких наслідків.

Емоційна нестабільність

Різкі перепади настрою у підлітковому віці можуть бути зумовлені формуванням гормонального тла. Однак, якщо підліток виявляє ознаки аномальної агресивності, неконтрольованого відчуття страху, плаче або сміється без причини, це говорить про емоційну нестабільність, яка може бути симптомом тяжчого захворювання.

Конкретні страхи та тривоги

Тривожний розлад у дітей може виявлятися не тільки у вигляді конкретних страхів, труднощів при виконанні будь-яких справ або прийнятті рішень, але і у вигляді головного болю, м'язової напруги, судом, пітливості, тремтіння в руках і т. д. У складних випадках страхи і тривоги можуть переростати у фобії та паніки.

Демонстрація поведінки, яка веде за собою привернення уваги оточуючих

Сьогодні у підлітковому середовищі особливо популярні різні способи самоушкодження шляхом нанесення собі ран, порізів, уколів тощо, до спроб суїциду. Фізичний біль дає можливість дитині зняти емоційну напругу, звільнитися від емоцій, що накопичилися. У всіх випадках така поведінка свідчить, що підлітку необхідна допомога фахівця. Дитячі спроби суїциду — це прямий спосіб привернути увагу себе у випадках, коли відкрито попросити про допомогу дитина неспроможна.

Відкат до стратегій поведінки меншого віку

Відкат у розвитку — ще одна ознака психологічної травми. Часто відкат трапляється під впливом факторів, подолати які дитина не в змозі. Зазнаючи тривоги від зустрічі з новим, підліток несвідомо повертається до звичних йому стратегій поведінки, які можуть не відповідати його віковим нормам.

Зміна звичок харчування

Надмірна втрата або набір ваги може бути ознакою того, що підліток бореться з розладом харчової поведінки, використовуючи такі нездорові тактики, як відмова від їди, голодування, блювання, прийом проносних і т. д. Набір ваги може бути наслідком того, що дитина не здатна контролювати своє харчування та «заїдає» негативні емоції.

Визнання того, що у підлітка є психологічні проблеми, є першим кроком на шляху подолання цих проблем. Поговоріть з дитиною, розкажіть про те, що вас турбує, але при цьому постарайтеся не перевантажувати її своїми тривогами чи порадами, утримайтеся від винесення судження, і обов'язково зверніться за психологічною допомогою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *