6 ознак, що ви втратили себе у відносинах — перевірте, раптом це про вас

6 ознак, що ви втратили себе у відносинах — перевірте, раптом це про вас - INFBusiness

Співзалежні відносини означають нездорову прихильність і емоційну залежність, коли один партнер втрачає самодостатність чи автономію. Найчастіше йому здається, ніби виходу немає зовсім, тому він продовжує терпіти, а часом навіть не помічає, як сильно ув'язнений у таких відносинах, інформує Ukr.Media.

Ви вже відчули перші дзвіночки того, що виявилися втягнутими у нездоровий зв'язок? Психологи розповідають про шість ознак того, що ви втратили себе в співзалежних відносинах. Якщо хоча б одна із них точно про вас, швидше за все, настав час щось робити.

Поглиненість іншою людиною

Після того, як стан закоханості внутрішньо (на гормональному фоні) змінив ваше життя на краще, воно стає для вас самоцінністю. І ви непомітно для себе починаєте жити почуттями та бажаннями іншого для того, щоб він залишався з вами якомога довше і давав у відповідь те саме.

Ви, по суті, відмовляєтеся від свого життя для того, щоб продовжувати підживлювати цей стан закоханості і чекаєте того ж самого від партнера. А він, своєю чергою, починає цим користуватися, підживлюючи ваше почуття у своїх цілях.

Контроль партнера

Якщо ви порушуєте межі близької людини, намагаєтесь її контролювати, не відпускаючи від себе ні на крок, це тривожний дзвінок. Типовій співзалежній людині важливо завжди знати, де і з ким проводить час її партнер. У такий спосіб проявляється контроль.

Якщо близька людина не поруч, і ви не знаєте, де вона знаходиться і що робить, вами починає опановувати тривога, ви не знаходите собі місця, часом навіть самі не усвідомлюючи своїх дій. Просто вам треба, щоб ваш наркотик був завжди поруч.

Співзалежна людина жадібна до партнера. Це часто виражається через тиск, нав'язливу допомогу, ревнощі, образи та провокації.

Невпевненість в собі

Як можна здогадатися, проблематика цього принципу полягає в низькій (або нестабільній) самооцінці, яка починає залежати від зовнішніх факторів, у цьому випадку від людини. Фактично через проживання життя іншого ви стаєте його дзеркалом. Тобто який настрій у маніпулятора, такий і у жертви, який стан в одного, такий буде в іншого. Інакше останній ризикує втратити свій єдиний сенс життя, знайдений зараз.

Залежний від іншого внутрішньо вірить у те, що його нема за що любити, з чого випливає така зневага до себе та своїх інтересів. Зрозуміло, страх втрати теж відіграє значну роль у формуванні сприйняття інтересів іншого.

Такі люди постійно сумніваються у своїй думці і часто повністю замінюють її ідеями та переконаннями партнера. Це сприяє зміцненню відчуття "хто я без тебе", при якому здається, що ваша цінність повністю визначається ставленням до вас іншої людини.

Емоційна гойдалка

Цей феномен завжди йде пліч-о-пліч із залежністю від реакцій на вас партнера. Фактично відбувається постійне зчитування партнера, яке навіяне страхом його втратити.

Тому в співзалежних відносинах завжди є напруга: сварки змінюються примиреннями і навпаки. Всі свої образи співзалежний намагається придушити, залишити в собі, тому що живе у постійному страху бути покинутим.

Відчуття себе в пастці

Перебуваючи в пастці принижуючих і контролюючих взаємин, постійно відчуваючи своє безсилля, ви виснажуєтесь, втрачаєте надію на зміни і упокорюєтеся з власним нещастям.

Але необхідно чітко усвідомлювати, що пастка, в якій ви почуваєтеся, в більшості випадків уявна. Як тільки ви зробите усвідомлений крок уперед, вийдете з цих відносин фізично (наприклад, переїдете в інше місто), ви зрозумієте, що нічого страшного не сталося. Життя продовжилося.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *