3 основні потреби, які ми шукаємо у стосунках з коханою людиною

3 основні потреби, які ми шукаємо у стосунках з коханою людиною - INFBusiness

Потреби, які всі ми прагнемо задовольнити у відносинах, це потреба в причетності, контролі та увазі, інформує Ukr.Media.

Ви можете висловити свою незгоду. Чому? Дуже просто — ви скажете, що належите до числа людей, які не хочуть контролю або уваги. Можливо, ви навіть почнете протестувати, що зовсім не маєте потреби в почутті причетності до чого-небудь. Цілком очікувана реакція… якщо в минулому людина пережила щось погане.

Негативний досвід впливає на сприйняття людиною перерахованих вище базових потреб. Але це зовсім не означає, що ні вам, ні вашому партнерові глибоко всередині не хочеться задовольнити ці потреби.

І мова зовсім не про те, що інших потреб не існує. Ми чудово розуміємо, що це не так. Потреба в безпеці, даху над головою, їжі — всі вони дуже важливі, однак вище згадані потреби є фундаментальними, оскільки визначають якісну і кількісну сторону будь-яких відносин.

Розуміння того, як саме незадоволені потреби перетворюються в небажану поведінку, допоможе вам краще зрозуміти свого партнера.

Отже, чи задовольняєте ви такі потреби свого партнера?

Потреба в причетності

Мова йде про бажання належати, брати участь і бути прийнятим. Деякі люди мають потребу в цьому сильніше, ніж інші. Залежно від задоволення даної потреби, їх самооцінка або зростає, або падає. Якщо почуття причетності відсутнє, їм здається, що з ними щось не так, а тому вони почнуть вдаватися до чого завгодно, щоб це виправити.

Якщо ця потреба не задоволена, вони не тільки починають шукати причину в собі самих, але і можуть почати відсторонюватися від інших людей, перетворюючись в пустельників. Вони роблять висновок, що їм ніхто не потрібен, а тому намагаються жити в повній ізоляції. Якщо залишати подібні реакції без уваги, вони можуть призвести до психічної та емоційної нестабільності.

Крім того, через гостре бажання відчути себе причетним, людина може намагатися звернути на себе увагу за допомогою неадекватних вчинків і маніпуляції. Якщо поведінка вашого партнера відповідає описаному, запитайте себе, що ви можете для нього зробити, щоб змусити його відчути власну важливість.

Потреба в контролі

Ця потреба пов'язана з почуттями компетентності, впевненості в собі та свободі самостійно приймати рішення. Її наявність легко помітити, якщо людина відчайдушно намагається бути «лідером».

У відносинах за нею завжди має залишатися останнє слово, а в роботі вона готова на все заради отримання бажаної посади. І якщо все зайде надто далеко, то така людина не зупиниться навіть перед війною.

З іншого боку, у людини може не бути настільки яскраво вираженого прагнення до контролю, але при цьому він прагне зіпсувати те, що вже кимось зроблено. А це теж свого роду метод контролю. Наприклад, в подружній парі дружина з метою контролю може використовувати фізичну близькість, а чоловік — гроші. Або навпаки.

Незалежно від того, хто якою зброєю користується, в корені проблеми завжди лежить потреба в контролі. Яку роль відіграє у відносинах ваш партнер? Запитайте себе, чи приймаються важливі рішення спільно.

Потреба в увазі

Ця потреба показує бажання людини подобатися оточенню. Ті, у кого вона яскраво виражена (а так далеко не у всіх людей), шукають близьких відносин та душевності від інших. Для таких особистостей дуже важливо подобатися оточуючим.

Коли потреба в увазі залишається незадоволеною, людям стає некомфортно перебувати в суспільстві. Як і у випадку з причетністю, вони просто віддаляються. Але якщо ви запитаєте їх про причини такої поведінки, то навряд чи почуєте чесну відповідь.

З іншого боку, той, у кого ця потреба дуже сильно виражена, може теж звертатися до неадекватної поведінки. Ця людина може стати занадто балакучою, відвертою і самовпевненою. Даний підхід використовується з метою «купити» увагу.

Чи знаходите ви час на те, щоб просто подзвонити своєму коханому і сказати, як сильно його любите чи цінуєте? Запитайте себе, чи не є причиною відсторонення другої половинки нестача уваги з вашої сторони?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *