10 порад, якими користується розумна людина, коли чує грубощі

10 порад, якими користується розумна людина, коли чує грубощі - INFBusiness

Якщо вам доводилося бути за кермом у годину пік або рухатися у натовпі в метро, ви знаєте, що навколо безліч грубіянів. Хтось відверто грубіянить, хтось просто демонструє зневагу, але грубість зустрічається всюди. На жаль, вона часто заразлива, інформує Ukr.Media.

Ви не можете контролювати чужу поведінку, але як вчинити, якщо вас провокують на грубість у відповідь? Ось 10 розумних порад:

Зрозумійте, що грубість — не новина

Грубість — невід'ємна частина людської природи. Ще Платон скаржився на те, що молодь втратила повагу до старших і не вміє гарно поводитись. Для багатьох грубість просто стає звичкою.

Крім того, негатив передається іншим і викликає ланцюгову реакцію. Але, якщо ви зрозумієте, що подібна поведінка погано позначається на продуктивності, самопочутті та настрої, то зможете припинити її.

Зупиніть цикл грубощів

Грубість поширюється, як заразлива хвороба, якщо їй дозволити. Одна грубість одразу породжує наступну — і так далі.

Припустимо, грубий водій підрізав вас на шляху до роботи. У підсумку ви зірветеся на своїх колегах. А вони так поводяться з іншими, тому що їм зіпсовано настрій…

Розірвіть це замкнене коло!

Не сприймайте грубість на свій рахунок

Щоб розірвати це коло, в першу чергу, треба навчитися не сприймати грубість на свій рахунок. У всіх бувають невдалі дні. Спокуса зігнати злість на першому зустрічному часом нездоланна.

А тепер зрозумійте, що невдалі дні бувають у всіх. Якщо ви чуєте грубощі, справа може бути зовсім не у вас!

Відповідайте на грубість люб'язністю

Один з кращих способів розрядити непривітну обстановку — зберігати доброзичливий і позитивний настрій. Це дає грубіяну шанс заспокоїтися і припинити так поводитись. Люб'язність — відмінна протиотрута від грубощів.

Звичайно, проявити люб'язність у відповідь на таку поведінку буває дуже важко. Але спробуйте знайти в собі сили. Пам'ятайте, що опускатися до рівня грубіяна принизливо.

Покращить обстановку жартом

Впертий грубіян створює навколо себе напругу і стрес, які відчувають всі оточуючі. Гумор може розрядити обстановку, послабивши напругу і звівши все до жарту.

Пожартуйте про щось зрозуміле. Можна також пожартувати над собою — це завжди працює. Допоможіть грубіяну розслабитися.

Вкажіть грубіяну на неприпустимість його поведінки

Ще один дієвий прийом, щоб розірвати цикл грубощів, — просто вказати грубіяну на його поведінку і вимагати ввічливості. Якщо вам постійно каже грубощі людина, від якої ви нікуди не можете подітися, про це варто поговорити навпростець. Можливо, вона навіть не усвідомлює, що її слова і вчинки зачіпають вас.

Не підвищуйте ставки

Коли вам кажуть грубощі, можливо, ваше перше бажання — відповісти аналогічним чином. Але пам'ятайте: себе (і тільки себе!) ви завжди можете тримати в руках. Не піддавайтеся спокусі посилити драму. Зберігайте спокій. Дихайте глибоко і дайте собі час охолонути. Не опускайтеся до рівня грубіяна — це лише погіршить ситуацію.

Виявляйте емпатію і співчуття

Щоб проявити емпатію, треба спершу спробувати зрозуміти, чому людина так з вами розмовляє. Можливо, у неї зараз важкий період в особистому житті або вона не встигає здати роботу вчасно. Дайте їй зрозуміти, що ви розумієте її проблеми, щоб вона не відчувала себе так самотньо у своїй боротьбі.

Співчувайте, а не засуджуйте, і ви побачите: швидше за все, грубіян виправиться і навіть вибачиться. А якщо людина розсердиться ще дужче — значить, це марна справа. Не витрачайте на неї час.

Покажіть гарний приклад

Для деяких людей грубість — це спосіб продемонструвати свою владу або домінування. Можливо, вони хочуть викликати реакцію і показати вас із негативного боку. Не йдіть їм назустріч, виходячи з себе.

Подаючи приклад люб'язності, справедливості та співчуття, ви поставите їх у глухий кут. Або їм доведеться перейти на ваш рівень спілкування, або зовсім вже вийти за рамки пристойності. В останньому випадку можна кликати сторонніх на допомогу.

Уникайте грубіяна

Якщо нічого не спрацювало, пам'ятайте, що іноді кращий спосіб — розвернутися і піти. Якщо ви зробили все можливе, проявили емпатію і люб'язність, але нічого не допомагає, можливо, вам трапився рідкісний екземпляр — невиправний грубіян. Таких краще уникати: чим менше у грубіяна буде доступних мішеней, тим краще. Крім того, за відсутності аудиторії він не зможе так поводитись.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *