10 ознак, які вкажуть на токсичність вашої подруги

10 ознак, які вкажуть на токсичність вашої подруги - INFBusiness

"Друг у біді не кине, зайвого не запитає" — саме так ми звикли думати про справжню дружбу. Але що, якщо ваша подруга зовсім не така? І у її компанії ви почуваєтеся незатишно — так, немов ви нерозумна, негарна, незграбна… у порівнянні з нею, зрозуміло. Як виявити токсичні відносини між близькими подругами, щоб вчасно їх закінчити?

Вона за вас не радіє

Якщо ви ділитеся з подругою гарними новинами або розповідаєте їй про свої досягнення, а у відповідь чуєте лише саркастичні зауваження чи скарги на долю-злодійку, це "дзвіночок". Справжній друг завжди готовий розділити ваші емоції, у тому числі і радісні. А якщо вашу радість знецінюють, списуючи ваш успіх на щасливий випадок, це прямий удар по вашій самооцінці, яку токсична подруга "топитиме" знову і знову, інформує Ukr.Media.

Вона без приводу вас ревнує

Ваше спілкування з подругою починається з її грізного: "Де була? Що робила? Чому мене не покликала?", а ви відчуваєте себе першокласницею, яка вчинила щось погане? Не варто виправдовувати таку людину — її претензії у подальшому призведуть лише до більш гострого конфлікту. Ви не її власність і не зобов'язані повідомляти їй про кожен крок, тим більше виправдовуватися за час, проведений без неї.

Поспілкувавшись із нею, ви відчуваєте спустошення

Ви погуляли з подругою, поговорили, а у результаті таке відчуття, ніби з вас весь цей час пив кров Дракула? Що ж, саме час замислитися, чи вам потрібна дружба з таким "вампіром"? Спілкування з близькою людиною має надихати і наповнювати енергією, а не призводити до повного знесилення.

Ви намагаєтеся приховати від неї якусь інформацію

"Їй це не сподобається", — думаєте ви і не розповідаєте подрузі про ваше нове захоплення або цікаві події. А, власне, чому? Справжня подруга з розумінням поставиться до будь-якої новини, її цікавить все, що пов'язане з вами, а зневажливе пирхання або красномовне закочування очей — це доля токсичних людей.

Вона порушує ваші кордони

Подруга може подзвонити серед ночі, тому що їй нудно і вона не може заснути? Вона переконана, що у вас не може бути більш важливих справ, ніж спілкування з нею і ображається, коли ви ввічливо відмовляєтеся від спільного походу по магазинах на користь термінової роботи? Щось тут не так. Чи ви згодні? Коли людина замість вас вирішує, що важливо, а що ні, і без докорів сумління розпоряджається вашим часом, саме час переглянути відносини, навіть якщо йдеться про давню подругу.

Вона полюбляє вказувати на ваші недоліки

Токсична подруга обожнює говорити про ваші недоліки. За нагоди вона із задоволенням нагадає про якісь огріхи або безглузді ситуації, які відбувалися з вами колись, а вже критикувати ваші смаки або думки — взагалі її улюблене заняття. Тому що вона завжди бездоганна. Навіщо вам спілкування з такою зіркою? Ваша самооцінка явно не потребує її корекції.

Ваша дружба перетворюється на змагання

Якщо відносини з подругою починають нагадувати змагання, саме час сказати собі "стоп". Дружба — це взаємна зацікавленість, підтримка і спілкування на рівних, а не конкурс відносно того, у кого талія тонша або більше шанувальників.

Вона вас експлуатує

Начебто ви подруги, але чомусь вона ставиться до вас як до безправної особистості, яка завжди має стояти "за стійкою струнко" і чекати на розпорядження "господині". Відмовитися виконати прохання (чи наказ?) подружки ви ніби як не маєте права, адже вона негайно почне докоряти вам, а то й влаштує скандал… Знайома картина? Нахабство та безпардонність — вірні супутники токсичності, майте на увазі.

Вона постійно дає вам поради

Подруга не може втриматися від наполегливих, хоча і абсолютно марних порад — як вам одягатися, як поводитись, як виховувати дітей… І жодної секунди не сумнівається, що вона завжди все знає краще, а ви повинні бути їй вдячні за цінні вказівки. Ні, це не прояв турботи. Більше скидається на бажання підпорядкувати собі іншу людину і зробити з неї маріонетку.

Вона не враховує ваші почуття

Токсичні люди не замислюються про те, що можуть когось образити власними словами чи діями. Вони зневажливо відгукуються про тих, хто наважився розсердитися на їх "гірку правду". А деякі особливо токсичні — навмисно ображають інших, їм подобається відчувати свою владу над емоціями оточуючих. Якщо ваша подруга з-поміж тих, кому начхати на чужі почуття, можливо, варто обмежити таке спілкування. Інакше вона так і робитиме вам боляче без жодного жалю. А воно вам треба?

Токсична подруга завжди буде для вас джерелом негативних емоцій. Було б помилкою думати, що вона виправиться або що це "просто характер такий". Ця дружба не принесе вам радощів, тому важливо вчасно позбутися такої подруги — не варто витрачати час і енергію на людину, яка цього не цінує.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *