У ВР пропонують пришвидшити закриття сільських шкіл

У ВР пропонують пришвидшити закриття сільських шкіл - INFBusiness

Депутати пропонують скоротити термін оприлюднення рішення про реорганізацію чи ліквідацію сільських шкіл до 3 місяців.

Відповідні зміни містить проєкт закону щодо спрощення умов трансформації освітньої мережі, автором якого є народний депутат, член депутатської групи «Довіра» Лариса Білозір.

На думку автора законопроєкту, чинна норма про річний термін оприлюднення значно сповільнює трансформацію освітньої мережі, яка необхідна для ефективного використання коштів освітньої субвенції.

Зміни аргументовані тим, що можливість будь-яких змін в освітній мережі існує лише протягом нетривалого часу літніх канікул.

«Зазначена норма унеможливлює трансформацію мережі до початку нового навчального року для тих громад, які не оприлюднили свої проєкти рішень у серпні 2023 року, та спричинить дефіцит освітньої субвенції й значні втрати місцевих бюджетів», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Саме тому депутати пропонують спростити умови трансформації сільських шкіл, замінивши річний термін оприлюднення проєкту рішення про майбутню реорганізацію, зміну типу чи ліквідацію на тримісячний.

Очікується, що зміни дозволять громадам уникнути дефіциту освітньої субвенції у наступному навчальному році, а також здійснити трансформацію освітньої мережі відповідно до законодавства.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *