З пилу, з жару: яку хворобу може спровокувати вживання занадто гарячого чаю

З пилу, з жару: яку хворобу може спровокувати вживання занадто гарячого чаю - INFBusiness

Який зв'язок між гарячими напоями та онкологією? Медики вважають, що найпряміший. Дізнаємося подробиці, інформує Ukr.Media.

Більшість людей люблять пити дуже гарячий чай, каву чи інші напої, що може призвести до розвитку раку стравоходу. Це пояснюється тим, що гарячі напої пошкоджують клітини внутрішньої поверхні стравоходу, утворюючи мікротравми, які можуть призвести до розвитку раку.

Що кажуть лікарі

Надто гарячий чай може завдати шкоди здоров'ю, адже чашка гарячого чаю може створити ілюзію тепла, коли на вулиці холодно. Однак це задоволення загрожує серйозними наслідками для здоров'я, якщо температура напою виявиться надто високою, запевнили медики.

А онкологи б'ють на сполох з цього приводу.

Будь-яка їжа або напій гарячіший за 43 градуси за Цельсієм може обпекти шкіру, а температура вище 71 градуса негайно її ошпарить. Якщо ви заварили собі каву водою, нагрітою до 90-95 градусів, і одразу почали її пити, стравохід може серйозно постраждати, попереджають лікарі.

Ціле дослідження

На тему зв'язку гарячих напоїв та онкології проведено ціле наукове дослідження. Вчені проаналізували спосіб життя півмільйона британців — зіставляли їхнє здоров'я з їхніми звичками. У результаті з'ясувалося, що у тих, хто пив «гарячу» або «дуже гарячу» каву, ризик розвитку раку стравоходу був підвищений у 5,5 раза. За словами вчених, окріп може посилити гастроезофагеальний рефлюкс і спровокувати запалення стравоходу. І те, й інше збільшує ризик розвитку раку.

Канцерогенні напої

Виявляється, є ціла теорія канцерогенності гарячих напоїв. Її прихильники вважають: якщо окріп пошкодив тканини стравоходу, організм починає генерувати нові клітини для загоєння опіків. І чим швидше і частіше він це робить, тим вищі ризики генетичних помилок, тобто розвитку аномальних чи ракових клітин.

Крім того, чай мате, підігрітий до температури понад 65 градусів за Цельсієм, може бути канцерогенним для людини. У тварин схожі симптоми були відзначені, коли пили гарячу воду.

Як бути?

Ескулапи всього світу радять заварювати чай не окропом і пити його трохи остиглим. Найкраще, якщо чай співвідноситься із температурою тіла. Він може бути трохи гарячіший за 40 градусів, але окріп пити однозначно не треба! Ще краще додати до гарячих напоїв холодне молоко.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *