З якого віку можна пити каву дітям: 7 причин не поспішати з її вживанням

З якого віку можна пити каву дітям: 7 причин не поспішати з її вживанням - INFBusiness

Кава — напій, який став символом бадьорості та енергії для дорослих. Але що робити, якщо діти виявляють інтерес до цього напою? Чи можна давати їм каву і з якого віку це безпечно? У статті ми розглянемо 7 важливих причин, чому з цим варто бути обережнішими, інформує Ukr.Media.

З якого віку можна дітям пити каву

Кофеїн — це стимулююча речовина, яка може чинити сильний вплив на організм, особливо у дітей. Вона стимулює нервову систему, що тимчасово підвищує рівень енергії, але для організму, що росте, це може бути небезпечно.

Згідно з думкою вчених, дітям до 11 років не рекомендується вживання кофеїну взагалі.
Підліткам від 12 до 18 років дозволяється не більше 100 мг кофеїну на день, слідкуючи при цьому за побічними ефектами та поступово зменшуючи споживання в разі виникнення негативної реакції.

7 причин не поспішати з вживанням кави

Кофеїн може викликати у дітей короткочасні та довгострокові негативні ефекти:

  • тривожність;
  • прискорене серцебиття;
  • високий тиск;
  • безсоння;
  • зміни в психічному стані;
  • порушення сну;
  • залежність від кофеїну.

Ризик передозування кофеїну

Діти більш схильні до ризику передозування кофеїну через свою чутливість до цієї речовини. Вона може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям, що потребують невідкладного лікування.

Постійне вживання кофеїну може негативно позначитися на їхньому фізичному і психічному здоров'ї, включно з порушеннями сну, залежністю, проблемами з травленням і навіть зниженням когнітивних функцій.

Культурні норми та реальність

У різних країнах існують різні підходи до вживання кави дітьми. Десь її вважають допустимою з раннього віку, але це не завжди є безпечним або правильним підходом до здоров'я дітей.

Більш безпечні альтернативи кави

Батьки можуть вибирати безпечніші безкофеїнові варіанти напоїв для дітей, наприклад, какао з молоком або гарячий шоколад. Також вони повинні стежити за кількістю вживаного напою та його впливом на організм дитини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *