Врослий ніготь у дорослого або у дитини: докладний посібник щодо вирішення проблеми

Врослий ніготь у дорослого або у дитини: докладний посібник щодо вирішення проблеми - INFBusiness

Що робити, якщо ніготь вріс в палець?

«У нас така проблема: у сина (15 років) ніготь на великому пальці на нозі став вростати в палець. Він мовчав спочатку. Потім дивлюся — накульгує. Попросила показати, що трапилося: палець сильно запалився, напух з одного боку, став гноїтися і дуже сильно болить, інформує Ukr.Media.

Раніше схоже вже було у нього кілька разів, але ніколи палець не запалювався так сильно.

Відразу зробила йому сольовий розчин, щоб «вивести» гній з рани. Він ширяв ногу кілька разів, але це не дуже допомагає. Скажіть, що нам робити? Можна щось зробити вдома чи треба до хірурга? Боюся, щоб запалення не почало поширюватися. »

Випадки, коли нігті вростають в складки шкіри з боків від пальців на ногах або на руках, дійсно, можуть провокувати дуже сильне запалення і сильний біль. Крім того у багатьох людей, які зіткнулися з цією проблемою один раз, час від часу вона може повторюватися знову. Найчастіше нігті «вростають» на великому пальці на ногах. У медицині врослий ніготь називають оніхокріптоз.

Вростання нігтів може бути пов'язано з різними причинами. У багатьох людей це відбувається через те, що вони неправильно підстригають нігті (докладніше про це сказано нижче). Іншою причиною може бути вузьке (тісне) взуття, в якому пальці відчувають бічний тиск.

Вростання нігтів особливо часто спостерігається у спортсменів. На думку фахівців, часте вростання нігтів в пальці у них може бути пов'язано з травмами нігтів і з тим, що під час спорту ноги сильно потіють і шкіра в складках з боків від нігтів стає більш м'якою і, отже, гострий край нігтя може «пробити» її.

Ще однією причиною вростання нігтя (особливо, у новонароджених дітей і дітей грудного віку) може бути неправильна форма самого нігтя.

Нижче в цій статті ми покажемо що ви можете зробити, якщо зіткнулися з проблемою «врослого нігтя» у вас або у когось з ваших близьких.

Уважно огляньте область «врослого нігтя» і спробуйте оцінити ступінь запалення

Тактика лікування «врослого нігтя» у всіх випадках залежить від того наскільки сильно запалився палець, наскільки глибоко «вріс» ніготь і як часто у вас з'являється ця проблема.

Для того, щоб оцінити ситуацію — уважно огляньте і обмацайте область запалення.

Якщо ніготь ще не встиг проникнути в тканини пальця занадто глибоко і запалення не надто сильне (немає видимих ​​наривів, палець не болить, якщо на нього не натискати, а при натиску болить тільки в області, де ніготь безпосередньо врізався в шкіру пальця) — ви можете спробувати провести лікування самостійно в домашніх умовах, як це показано нижче.

Якщо ж палець вже сильно запалився, якщо утворився більш-менш великий нарив, якщо палець болить, навіть коли ви не натискаєте на нього і болі стали поширюватися і на області навколо вогнища запалення — буде правильним рішенням без зволікань звернутися до лікаря хірурга.

Чим небезпечно, коли ніготь вростає в палець? Що буде, якщо не лікувати? Які ускладнення і наслідки це може викликати?

Врослий ніготь не становить прямої загрози для життя, проте, без адекватного лікування він може провокувати дуже серйозні і неприємні проблеми.

Залежно від випадку, без лікування, проблема може або поступово вирішитися самостійно, або, як це часто відбувається — посилитися: з області складки шкіри запалення проникає в глибші шари, на жирову тканину пальця або на кістку. У подібних випадках проблема може стати дуже серйозною.

Лікування врослого нігтя вдома

Як обробити ніготь? Розмочити ніготь у теплій воді, щоб зробити його більш м'яким.

Якщо ви вирішили лікувати врослий ніготь вдома, для того, щоб вирішити проблему потрібно зробити ніготь більш м'яким і еластичним і вивести його гострий кут за межі рани, яку він зробив в складці шкіри.

Приготуйте посудину з теплою водою (38-37С) і занурте в неї палець з врослим нігтем на 15-20 хвилин. Додавати в воду сіль або кип'ятити воду не обов'язково.

Коли ніготь стане досить м'яким, промокніть палець рушником, нанесіть на запалений палець мазь з антибіотиком (наприклад, з тетрацикліном) або розчин антисептика (йод, діамантовий зелений) і перейдіть до наступного пункту.

Спробуйте вивести край нігтя за межа рани, підклавши під нього ватний валик. Не потрібно стригти (обрізати) врослий ніготь.

Навіть якщо на перший погляд здається, що для вирішення проблеми врослого нігтя потрібно просто «обрізати його край», це не завжди правильно з точки зору ефективного лікування.

Якщо ви обріжете край нігтя — його буде набагато складніше вивести за межі рани і він, нехай навіть у меншій мірі, буде продовжувати дратувати її.

Крім того, через сильний запалення і біль, обрізати ніготь не завжди виходить.

Замість того щоб підрізати ніготь, добре розмочивши його у теплій воді і обробивши антисептиками, як це показано вище, спробуйте підкласти під його край валик з вати.

Скачайте з вати щільну грудку і за допомогою сірника заштовхайте її під кут нігтя, щоб підняти його і відвести з області рани. Постарайтеся зробити валик подовженим, щоб один його край вільно виходив з під кута нігтя і ви могли легко видалити його, коли це знадобиться.

Цілком можливо, що відразу вам не вдасться повністю вивести ніготь з області рани. У такому разі повторіть процедуру ще раз на наступний день: видаліть старий валик, знову розмочити ніготь у теплій воді і підкладіть під нього новий валик.

З часом край нігтя повинен буде «вирости» за межі рани і вона почне гоїтися.

Якщо вам вдасться впоратися з проблемою таким чином — перегляньте наші рекомендації нижче про те, що потрібно зробити щоб ніготь знову НЕ вріс в палець в майбутньому.

Якщо ж протягом декількох днів лікування ви не помітите жодного покращення або якщо запалення посилиться — обов'язково зверніться до лікаря.

Лікування врослого нігтя у лікаря

Яке лікування може запропонувати лікар?

До теперішнього моменту запропоновано безліч методів лікування «врослих нігтів». Лікарі хірурги вибирають той чи інший підхід залежно від випадку, враховуючи силу запалення, структуру нігтів і навколонігтьових складок шкіри, а також те, наскільки часто повторюється проблема.

Лікар може запропонувати вам лікування без операції або лікування через проведення операції.

Лікування без операції. Корекція форми нігтя за допомогою скоб, пластин або пластикової трубки

Якщо запалення буде не дуже сильним, ніготь і складки шкіри будуть мати правильну форму, лікар може запропонувати вам накласти на ніготь спеціальну скобу з дроту або металеву пластину. Лікар зафіксує краю скоби (пластини) на краях нігтя для того щоб вона відтягувала їх злегка вивертаючи назовні, виводячи з області рани.

Таку скобу потрібно носити поки врослий край нігтя повністю не вийде за межі рани і запалення НЕ стихне.

Ще однією можливістю лікування без операції може бути ізоляція гострого краю нігтя за допомогою пластикової трубки. Лікар бере невеликий шматок стерильної пластикової трубки «від крапельниці» і розрізає його вздовж з одного боку. Після цього він «одягає» трубку на край нігтя так щоб між ним і пошкодженої складкою шкіри пройшла ціла стінка трубки. Лікар може порадити вам не знімати трубку протягом 3-4 тижнів. У цей період запалення стихне, а край нігтя вийде за межі рани і змінить свою форму.

В обох випадках, перед початком лікування лікар може зробити в палець укол знеболюючих ліків, щоб зробити процедуру безболісною.

Лікування за допомогою операції

Проведені до сьогоднішнього моменту наукові дослідження показали, що хірургічне лікування врослого нігтя (наприклад, видалення частини нігтя або надмірно великий шкірної складки поруч з ним) набагато ефективніше в плані запобігання повторення проблеми в майбутньому. У зв'язку з цим, якщо у вас проблема врослого нігтя час від часу повторюється — обговоріть з лікарем можливість провести операцію.

Хірургічна операція у даному разі не обов'язково хвороблива процедура. Якщо для вас дуже важливо щоб операція була безболісною — обов'язково скажіть про це лікарю. Перед початком операції він зробить в палець кілька ін'єкцій знеболюючих ліків. Після цього операція пройде практично без болю.

Залежно від випадку, лікар може запропонувати вам:

  • Видалити складку шкіри, в яку врізався ніготь. Це може бути хорошим рішенням, якщо ніготь має нормальну форму, але складки шкіри з боків від нього занадто широкі і об'ємні.
  • Видалити край нігтя і припекти частині зони його зростання фенолом або іншою їдкою речовиною. Така операція використовується найчастіше і дозволяє зробити ніготь трохи вужче, щоб віддалити його край від шкірної складки.
  • Повністю видалити ніготь і припекти область його зростання, щоб ніготь більше не виріс. Така операція може бути правильним вибором, якщо ніготь сильно деформований і вростає в палець знову і знову.

Деякі лікарі використовують для проведення операції звичайні хірургічні інструменти. Інші — лазер або радіохвильове припікання. Останні два методи дозволяють трохи зменшити кровотеча під час операції, проте, не мають великої переваги в плані ефективності, порівняно зі звичайною операцією.

Як доглядати за нігтем після операції?

Після операції лікар повинен буде пояснити вам, як доглядати за раною і як часто потрібно міняти пов'язку. Зазвичай лікарі рекомендують міняти пов'язку раз на день і змащувати післяопераційну рану антисептиками.

Чи може після лікування проблема повторитися? Що можна зробити, щоб ніготь більше не вростав в палець?

Спостереження за великими групами людей, які звернулися за медичною допомогою з приводу врослого нігтя, показали, що з плином часу у 30% з них проблема повторюється.

Ви можете знизити ймовірність повторення проблеми наступним чином:

Постарайтеся правильно стригти нігті

На початку цієї статті ми говорили, що однією з причин вростання нігтів може бути той факт, що люди неправильно стрижуть їх. Це дійсно так. Багато людей звикли стригти нігті «півколом» і вирізати кути, які підходять до шкірних складок з боків. Це неправильно. Якщо стригти нігті таким чином, на їх краях можуть залишатися гострі щербини, які в міру росту нігтя будуть врізатися в шкіру.

Правильно стригти нігті потрібно таким чином: зрізайте ніготь строго поперек, по прямій лінії, так щоб з обох країв нігтя залишилися цілі кути.

Спробуйте змінити взуття

Зокрема, ви можете спробувати носити більш вільне взуття або взуття з відкритим носком.

Якщо ваші ноги сильно потіють, спробуйте спеціальні антиперспіранти

Детальні рекомендації з цього приводу ви можете знайти в нашій статті сильна пітливість різних частин тіла.

Якщо ви підозрюєте, що ваші нігті можуть бути заражені грибком — обов'язково зверніться до лікаря щоб провести лікування

Однією з причин частого вростання нігтів в пальці є їх деформація під дією грибкової інфекції. Якщо ви вважаєте, що ваші нігті можуть бути заражені грибком (наприклад, якщо вони стали каламутними, крихкими або сильно деформувалися) перегляньте наші рекомендації про те як можна вирішити цю проблему в статті грибок нігтів.

Спробуйте сточувати ніготь, щоб зробити його більш м'яким і еластичним

Деякі фахівці в галузі лікування врослих нігтів рекомендують своїм пацієнтам регулярно, приблизно 1 раз на 2 місяці, сточувати всю поверхню нігтя приблизно до половини або ¼ його товщини за допомогою манікюрною пилочки або інших схожих інструментів. Більш тонкий і еластичний ніготь буде змінювати свою форму залежно від розташування складок шкіри з боків від нього і не зможе пробити їх.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *