Вчені довели, що лежати на дивані, лаятися і їсти жирне — корисно, а прибирати в будинку і часто митися — шкідливо

Вчені довели, що лежати на дивані, лаятися і їсти жирне — корисно, а прибирати в будинку і часто митися — шкідливо - INFBusiness

Прибирання по дому провокує розвиток астми

Результати дослідження, що доводить шкоду прибирання, були опубліковані в американському журналі «Сімейна психологія». Вчені з Каліфорнійського університету Дербі Саксбе, Рена Репетті і Ентоні Грек досконально вивчили поведінку 30 подружніх пар, що займають однакове соціальне становище, інформує Ukr.Media.

Допитливі вчені напрошувалися в гості до пар і кожні 10 хвилин реєстрували заняття партнерів, попутно вимірюючи рівень гормонів в них. Виявилося, у того, хто робить домашню роботу, підвищується кортизол — гормон стресу.

До того ж чистильні засоби, часто супроводжують прибирання, стимулюють розвиток астми. Саме до такого висновку дійшли автори статті, опублікованій в журналі «Аннали алергії, астми та імунології», — дослідники медичного коледжу Університету Цинциннаті.

Під керівництвом доктора Джонатана Бернштейна дослідники встановили, що домашня робота з використанням чистильних засобів підвищує ризик захворювання астмою. Доктор Бернштейн та його колеги протягом 12 тижнів спостерігали за 25 здоровими жінками та 19 жінками, хворими на астму.

Крім того, що вони вдосталь помилувалися домогосподарками в різних цікавих ракурсах, так ще й встановили, що під час прибирання у всіх без винятку учасниць експерименту виявилися проблеми з верхніми дихальними шляхами, що проявилися в чханні і подразненні в носі. А у хворих на астму виникли симптоми ураження нижніх дихальних шляхів, такі як кашель і утруднене дихання.

Як бачите, тільки самогубець може піддати себе невиправданому ризику домашньої роботи.

Жирна їжа уповільнює зростання ракової пухлини

Згідно з дослідженнями, проведеними в Університетській клініці німецького міста Вюрцбурга і опублікованими в журналі «Тайм», їжа з високим вмістом жирів здатна перемогти рак. Спочатку припущення було засноване на теорії нацистського лікаря Отто Варбурга, який стверджував, що рак має біохімічне походження. Вчені з Вюрцбурга під керівництвом доктора Меланії Шмідт і біолога Ульріке Кеммерер виключили з раціону кількох ракових хворих вуглеводи на зразок фруктів, круп і овочів і включили туди бекон, яловичину, ковбаси і жирну рибу.

"Нещодавно я зв'язався з пацієнтом, який, ще бувши хлопчиком, проходив лікування під моїм наглядом. Він як і раніше дотримується жирного раціону і прекрасно себе почуває. Думаю, результати були б ще кращими, якби до нас не надходило так багато хворих з останньою стадією раку, коли вже ніяка дієта не допоможе", — говорить Кеммерер.

Попри те що дослідження в Університетській клініці все ще тривають, вже зараз можна стверджувати, що віднімати копчені свинячі ребра може тільки той, хто бажає йому смерті.

Лежання на дивані стабілізує нервову систему

14 піддослідних добровольців взяли участь в «лежачому» експерименті космічної клініки, розташованої неподалік від французького міста Тулуза. Мета — встановити, як буде реагувати організм людини на тривалий стан невагомості.

«Для участі в даному експерименті ми відбирали тільки чоловіків від 25 до 45 років, здорових фізично і морально», — розповів доктор Жак Бернард, один з десяти вчених, які наглядала за експериментом. Всі добровольці лежали на ліжку в похилому положенні, їх ноги були підняті під кутом 6 градусів.

Виконання природних потреб і гігієнічні процедури учасниками виконували також виключно в положенні лежачи. Крім того, до їхніх послуг були комп'ютер, телевізор і настільні ігри.

Після закінчення експерименту його учасники пройшли ряд психологічних тестів, які показали, що їх моральний дух не лише не похитнувся, але навіть зміцнився. Випробовувані стали спокійніше і зосередженіше (не кажучи вже про те, що кожен з учасників експерименту отримав належні йому 10 000 доларів). Так що лежачий спосіб життя ідеальний для тих, хто стежить за своїм психічним здоров'ям.

Куріння перешкоджає розвитку хвороби Паркінсона

Протягом дев'яти років доктор Еван Такер з Гарвардської школи громадського здоров'я разом з колегами вивчав медичні карти курців — 79 977 жінок і 63 348 чоловіків. Так ось, з усього цього натовпу хвороба Паркінсона розвинулася лише у 413 осіб. Випадки захворювання серед такої ж кількості некурців чоловіків і жінок на 73% вище.

Вчені заявили, що ще не з'ясували, що саме в сигаретах перешкоджає розвитку захворювання, але, швидше за все, це тютюн. Таким чином, кожен, хто заважає людині з сигаретою прогулятися до хати, стоїть на шляху профілактики вельми неприємного захворювання.

Тривалий сон сприяє зниженню ваги

Дослідники Медичної школи Нью-Йоркського університету встановили зв'язок між здоровим сном і втратою ваги. Надамо слово керівнику програми "здоровий сон" Нью-Йоркської медичної школи, доктору медичних наук Девіду Раппопорту: "колись ми могли тільки припустити, що недолік або, навпаки, надлишок сну може впливати на наше тіло. Сьогодні ми довели цю теорію, спостерігаючи за 12 чоловіками протягом декількох місяців".

Теорія полягає в наступному: при нестачі сну рівень гормону ситості лептину знижується і людина не відчуває себе ситою, навіть якщо багато з'їла.

А ось рівень гормону апетиту греліну, навпаки, підвищується, і людина відчуває, що готова з'їсти ще багато чого. У тих, хто багато спить, такої проблеми немає: уві сні рівень лептину підвищується, а греліну знижується.

Миття позбавляє шкіру її природного захисту

Один з найпоширеніших міфів XX століття полягає в користі щоденного миття. Мовляв, щодня стоячи під струменем паруючої води в компанії важкого шматка мила, можна не лише придбати приємний рожевий колір, але ще позбутися від мікробів і вберегти себе від багатьох захворювань. Як би не так. Все навпаки: свіжі дослідження дерматологів довели, що занадто часте миття працює проти нас.

Ось, наприклад, до яких висновків прийшов дерматолог доктор Нік Лоуе, який багато років спостерігав за своїми охайними пацієнтами в лондонській клініці Кренлі: «гаряча вода і дезінфекційне мило, особливо якщо вдаватися до них кожен день, здатні позбавити шкіру її природного захисту і привести до висушування, тріщин і навіть інфекцій». Доктор Лоуе рекомендує митися якомога рідше, водою кімнатної температури і гелем для душу, який не містить мила.

А професор Норман Пейс з Університету Колорадо в місті Боулдері не полінувався і уважно обстежив 50 лійок для душу в дев'яти різних містах США. Виявилося, що в 30% випадків в лійках, особливо пластмасових, накопичуються аеробні бактерії. Коли вода подається в лійку, вона виштовхує бактерії назовні. Ті граються в повітрі і осідають в легенях людей з ослабленим імунітетом, забезпечуючи їм кашель, прискорене дихання і слабкість.

Кофеїн знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Дослідники з Португалії встановили, що кава ефективно бореться з хворобою Альцгеймера. Вчені сформували дві групи по 54 людини: в одній були здорові люди, в іншій ті хто страждає на цю хворобу. Після виснажливих інтерв'ю, які переривалися лише на каву, з'ясувалося, що кожен учасник «групи Альцгеймера» з 25-річного віку вживав не більше чашки кави на день. А у "здоровій" групі середня кількість кави в день становила 4-5 чашок.

У застеленому ліжку розмножуються постільні кліщі

Людина, що не застилає ліжко вранці, не ледача, а обачна. Адже, якщо вірити англійським вченим з Кінгстонського університету (а у нас немає підстав їм не вірити, крім параної), варто покласти покривало на ліжко — і під ним починають розмножуватися постільні кліщі. Несподівано відсмикувати покривало з криком: "Ага! Попалися!"- марно, адже найбільші з них не досягають і пів міліметра.

А одне ліжко може стати притулком для 1,5 мільйона постільних кліщів. Мікрочастинки шкіри і волога атмосфера — все, що потрібно постільному кліщу для щастя. "Боротися з кліщами нескладно, — з азартом говорить один з керівників дослідження, доктор Стівен Притлов. — Досить не застеляти ліжко вранці, даючи простирадлам, подушкам і ковдрам просохнути. Кліщі помруть від зневоднення".

Доктор Притлов знає, про що говорить: він аналізував популяції кліщів в ліжках 36 англійських будинків. А професор Британського товариства алергії та клінічної імунології Ендрю Вордлоу взагалі вважає, що «постільні кліщі є однією з головних причин розвитку астми, і боротися з ними необхідно».

Лайка допомагає перетерпіти біль

Лайка служить відмінним болезаспокійливим. Англійський дослідник з Кільського університету Річард Стівенс опублікував в науковому виданні «американський журнал болю» результати свого лайливого експерименту. Жертвами дослідження стали студенти того ж Кільського університету в кількості 71 людини.

Стівенс просив кожного спочатку занурювати руку в воду кімнатної температури на три хвилини, а потім переміщати ту ж руку в чашу з водою не вище 5 С°. Здається, що 5 С° — не настільки вже низька температура, але при тривалому впливі така вода здатна викликати сильні больові відчуття.

Ті студенти, які, зануривши руки, в міцних виразах демонстрували своє невдоволення світовим устроєм і Стівенсом зокрема, довше не виймали руки з чаші, ніж ті, хто коректно мовчав. "Лайка інформує мозок про те, що його господареві в цей момент некомфортно, після чого включається механізм знеболювання, відомий як «обумовлена стресом аналгезія», — заявив Стівенс.

Алкоголь покращує слух

Ця теза підкріплена дослідженням, що проводилося австралійськими вченими Філіпом Невіллом і Маріанною Голдінг з Університету Макгвайра. Два роки Філіп і Маріанна спостерігали за 2000 осіб не молодше 55 років — жителями австралійського містечка Блакитні гори. І з'ясували, що ті жителі, які вживають чотири порції алкоголю (пива, вина або коктейлів) в день, мають менше шансів оглухнути, ніж їх непитущі ровесники. Подібний цілющий ефект досягається, мабуть, за рахунок стимуляції алкоголем кровообігу і припливу крові до волоскових клітин слухового органу.

Комп'ютерні ігри потовщують кору головного мозку

Вважати, що комп'ютерні ігри шкідливі для здоров'я, — значить, мислити анахронізмами. Дослідники американського Рочестерського університету постановили, що ігри-стрілялки стимулюють зір і навіть лікують амбліопію. Зазвичай володарів цієї хвороби лікують, надягаючи на здорове око пов'язку. Так ось, одна година інтенсивної гри замінює 400 годин носіння лікувальної пов'язки.

Про цілющі властивості тетрису ви, мабуть, здогадувалися. Вчені комплексу досліджень мозку з американського міста Альбукерке провели досвід на 26 дівчатках-підлітках. Дівчаткам велено було грати в тетріс щодня по пів години протягом трьох місяців. Після закінчення експерименту вчені встановили, що кора головного мозку у дівчаток, які грали в тетріс, товща, ніж у їх ровесниць, які витрачали ці пів години на зустрічі з хлопчиками та іншу нісенітницю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *