Вчені: для здоров’я серця соняшникова олія краще оливкової

Вчені: для здоров'я серця соняшникова олія краще оливкової - INFBusiness

Протягом багатьох років нам казали, що оливкова олія – це найбільш здоровіша олія для приготування їжі і додавання в їжу. Але нове дослідження демонструє те, що олія з насіння соняшника може краще знижувати рівень холестерину, ніж дорогий середземноморський її різновид, інформує UkrMedia.

Зазначимо, що середземноморська дієта вже давно вважається однією з найбільш здорових дієт у світі завдяки інтенсивному використанню оливкової олії, свіжих овочів, риби і злаків.

Багато в чому переваги такої дієти забезпечують здорові жири, що роблять олію настільки корисною для серця.

Дослідження показали, що оливкова олія може допомогти знизити ризик розвитку таких неприємних проблем зі здоров'ям, як діабет 2 типу, підвищений кров'яний тиск і підвищений рівень холестерину. Вчені кажуть, що ті, хто дотримується середземноморської дієти, схильні до більш тривалої тривалості життя.

Але, за словами науковців з Німецького інституту харчування людини Потсдам-Реббрюке, більш дешева олія з насіння соняшника може надавати куди більший ефект, коли справа стосується холестерину.

Соняшникова олія, як і оливкова, багата ненасиченими жирами (здоровим їх видом).

Під керівництвом доктора Лукаса Швіншакля (Lukas Schwinshackl) вчені розглянули ряд попередніх досліджень, щоб з'ясувати, який тип олії найкраще підходить для конкретних результатів.

Вчені: для здоров'я серця соняшникова олія краще оливкової - INFBusiness

Усього їм вдалося виявити 55 досліджень, проведених починаючи з 1980 року, в яких розглядався вплив на рівень вмісту в крові різних ліпідів після споживання однакової кількості калорій з більш ніж двох жирів або олій протягом більше трьох тижнів.

У підсумку вони порівняли ефект від вживання 13 олій та жирів: сафлорової, соняшникової, ріпакової, лляної, оливкової, конопляної, кукурудзяної, кокосової, пальмової та соєвої олій, а також яловичого жиру і сала.

Кращими за результатами дослідження, виявилися соняшникова, сафлорова, рапсова і льняна олії. При цьому зовсім не дивно, що найгіршими стали вершкове масло і сало, які підвищують рівень поганого холестерину.

Відомо, що високий рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, важливий, оскільки він є основним фактором ризику серцево-судинних захворювань, який люди можуть в деякій мірі контролювати.

Автори дослідження кажуть, що заміна насичених жирних кислот моно – або поліненасиченими жирними кислотами знижує холестерин ЛПНЩ, який є «сильним фактором ризику" виникнення серцево-судинних захворювань.

Хоча для вивчення того, який вплив ці олії мають на наш рівень хорошого холестерину, потрібно більше досліджень, дана робота все ж дає можливість побачити те, як певні дієтичні олії діють на організм людини.

Без сумніву, як стверджує доктор Швіншакль, жителям Середземномор'я навряд чи сподобаються такі висновки німецьких вчених: «Деякі люди з країн Середземномор'я, ймовірно, не будуть дуже задоволені цим результатом, так як вони воліли б бачити оливкову олію на вершині, але це не так», – сказав він.

Гарною новиною для багатьох з нас є те, що олія з насіння соняшника, як правило, набагато дешевша, ніж оливкова олія. Тому, якщо ви хочете захистити своє серце і свій гаманець, можливо, настав час сподіватися на силу квітів, зокрема соняшників.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *